На український ринок праці суттєво вплинули мобілізація та міграція населення.
В окремих сферах відчувається сильний дефіцит кадрів, що змушує роботодавців пропонувати вищу за середню зарплату для деяких професій.
Платформа OLX Україна поділилась результатами внутрішньої аналітики про професії, які мають високий попит у західних областях України, пише Фіртка.
Так, експерти зазначають, найбільше має попит на ринку праці у західних регіонах професія водія. Станом на кінець квітня на платформі OLX розмістили 1 224 вакансії у Львівській, Тернопільській, в Івано-Франківській та Закарпатській областях.
Водіям також пропонують одну з найвищих зарплат на ринку. Медіанна зарплата для водія у цих областях починається від 24 000 гривень й сягає 30 000 гривень на місяць. У середньому найбільше отримують водії саме на Львівщині, додають дослідники.
На другому місці за популярністю професія продавця. У квітні на платформі OLX опубліковано 1 192 вакансії цієї професії. У порівнянні з водіями, продавці заробляють в середньому удвічі менше. Наприклад, на Тернопільщині — 12 750 гривень, на Івано-Франківщині — 14 000, на Закарпатті — 14 700, а на Львівщині — 16 950.
Ще однією затребуваною професією є вантажники та комірники. Всього опубліковано 580 таких вакансій. На Львівщині заробляють найбільше — 19 000 гривень, а для решти областей медіанна зарплата становить 16 200 гривень.
Найбільш високооплачуваною є професія будівельника. Сумарно у чотирьох західних областях у квітні опубліковано 217 вакансій. Найменше заробляють на Тернопільщині — 35 000 гривень, 37 600 гривень пропонують на Івано-Франківщині й Закарпатті, а на Львівщині медіанна зарплата будівельника сягає 40 000 гривень.
Традиційно найменш оплачуваною є професія прибиральниці. У середньому роботодавці пропонують трохи більш як 10 000 гривень.
Загалом, підсумовують експерти, робітничі професії сьогодні є найбільш популярними серед роботодавців і це стосується усіх регіонів країни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці