Пропаганда російської православної церкви через УПЦ МП в Україні

Пропаганда була, є і буде активною рушійною силою у війні не залежно від того хто в ній приймає участь. Саме вона перетворила жителів росії у зомбоване стадо, яке сліпо виконує вказівки свого «царя» по завоюванню території суверенної України.

Ще з 2014 року, після захоплення Криму та розв’язання війни на Донбасі, російська пропагандистська машина намагається використати підконтрольну їй релігійну організацію Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП) для навіювання проросійських ідей жителям України.

Щоправда, починаючи з 2014 року керівництво останніх намагається відхреститися від приставки «МП» заперечуючи таким чином свої зв’язки з московією та російською православною церквою

Підтвердженням цьому є діяльність митрополита УПЦ МП Онуфрія, який з 2014 року у своїх інтерв’ю неодноразово називав російське військове вторгнення на територію України «внутрішньою громадянською війною», закликав піддатися на виставлені ворогом вимоги для нібито досягнення таким чином миру.

Відповідаючи на поставлені питання у відео-інтерв’ю, очільник УПЦ МП прямо вказував, що вважає події на Донбасі «громадянською війною» та порівнював події після Революції Гідності з громадянською війною, яка сталася після повалення монархії в росії в 1917 році. При цьому Онуфрій жодного разу не згадував про російську агресію проти України, про окупацію військами рф Криму та південно-східної частини України, як причину конфлікту.

Для не дуже обізнаного з реаліями війни на сході України і недосвіченого в церковній історії слухача інтерв'ю митрополита Онуфрія може здатися дійсно словами миротворця і особи, яка проповідує «Царство не від світу цього», всупереч тиску української влади та грішного народу, котрі намагаються втягнути «святу людину» у «братовбивчий конфлікт».

Насправді ж Онуфрій з самого початку маніпулює слухачем, приховуючи (або свідомо відкидаючи) три важливі аспекти:

1. Український і російський народи – два окремих народи, а не один. Кожен з народів має окрему, незалежну державу.

2. Розпочата росією війна проти України, вторгнення військ рф на українську територію в порушення міжнародного права та міждержавних угод, окупація частини суверенної країни – це не громадянська війна, а зовнішня агресія, напад однієї країни на іншу.

Очевидно, що під час агресії дуже часто окупант прагне заручитися підтримкою місцевого населення окупованої території. Явище співпраці з агресором має чітке визначення «колабораціонізм», тобто співпрацю населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. Колабораціонізм був розповсюдженим явищем в окупованих Третім рейхом країнах Європи, але навряд чи хтось притомний наважиться заявляти про «громадянську війну» у Франції під час частини її окупації Німеччиною у 1940-44 роках.

3. Викривлення зазначених вище фактів Онуфрієм наводить спотворені аналогії, переносячи на події в Україні традиційну модель ставлення Церкви до громадянських заворушень і конфліктів, не називаючи речі своїми іменами, тобто не називаючи країну-агресора агресором.

Як бачимо, основною метою діяльності УПЦ МП, як сателіта російської церкви в Україні, є пропаганда вигідних кремлю наратив в середовищі українського населення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів вважають, що УПЦ МП сприяла російській агресії


15.03.2024 921
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

847 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

791
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1606
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2237
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4213 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3214

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

214

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

444

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1067
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1538
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

718