Прокуратура Івано-Франківщини заявляє про незадовільну роботу Санепідслужби

Проведеною прокуратурою Івано-Франківської області перевіркою додержання вимог законодавства про охорону здоров’я, спрямованого на захист прав дітей на безпечну продукцію та якісне харчування, виявлено суттєві порушення у діяльності санітарно-епідеміологічної служби області.

 

Встановлено, що у відділах гігієни харчування, будь-яка інформація про стан санітарно-епідеміологічного нагляду за об’єктами, які здійснюють реалізацію продуктів дитячого харчування через мережу торгівельних та аптечних закладів, відсутня. Перевірки щодо якості дитячого харчування не проводять районні та міські СЕС. В ході перевірки прокуратурою області виявлено факти реалізації продуктів дитячого харчування іноземного виробництва без відповідних на те сертифікатів якості.

 

Це свідчить про те, що контроль за якістю дитячого харчування, яке реалізовувалось через мережу торгівельних та аптечних закладів області, не здійснювався, аналіз діяльності районних та міських СЕС з даних питань не проводився. А це – не що інше, як пряме невиконання основних завдань відділів, передбачених їх положеннями. Санітарною службою області не вживаються дієві заходи щодо профілактики захворювань серед дітей, що виникають через споживання низькосортної продукції іноземного виробництва.

 

На жаль, як свідчать факти, така продукція не вилучається з обігу. В той же час, управлінням захисту прав споживачів в області, тільки за минулий рік, з реалізації знято близько 1 т товару, термін придатності якого давно минув, а супровідні документи були відсутні.

 

В порушення вимог Закону України «Про дитяче харчування» в області не вирішено питання щодо пільгового забезпечення грудних дітей та дітей раннього віку продуктами дитячого харчування. Проте, служби СЕС, не виходять з клопотанням перед органами місцевого самоврядування про забезпечення виконання вимог чинного законодавства щодо належної організації харчування дітей даної категорії.

 

Особливе занепокоєння викликають порушення щодо організації та якості харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах, відповідності шкільних парт віковим категоріям учнів.

 

В порушення вимог ст.6 Закону України «Про охорону дитинства» в більшості районах області не організовано дієтичне харчування учнів перших класів (Галицький, Городенківський, Коломийський, Косівський, Надвірнняський, Рогатинський, Рожнятівський, Снятинський, Тисменицький, Тлумацький райони, м. Яремче). Дотримання норм харчування дітей – лише на 35%-80% від потреби, проте принципового реагування на порушення законодавства з боку органів СЕС немає. В області щорічно збільшується кількість дітей, хворих на сколіоз (3291) та поставу (8473). Однією із причин захворюваності є невідповідність шкільних меблів віковим та ростовим категоріям. Насамперед це стосується Верховинського, Коломийського, Рогатинського, Тисменицького районів, м. Яремче.

 

З кожним роком зростає число дітей, хворих на онкологічні захворювання, найбільше яких виявлено у Рожнятівському та Калуському районах. Володіючи реальним станом справ, керівництво санітарної служби області, на жаль, лише констатує факти порушень, проте принципових заходів щодо виправлення ситуації не вживає. У зв’язку з цим, на усунення порушень виявлених працівниками прокуратури в ході перевірки, головному державному санітарному лікарю в області, внесено подання.

 

Заступник прокурора області, старший радник юстиції Ярослав Вітюк вимагає від нього вжити невідкладних заходів на усунення порушень законодавства про охорону здоров’я дітей, причин та умов, що їм сприяють, а винних посадових осіб притягнути до дисциплінарної відповідальності.


06.05.2011 2280 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2013
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1880
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1879
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5578 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2171 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1533

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

772

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

838

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1045

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1023
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1796
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3702
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10293
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26180
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10213 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7740
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

259
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

287
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

404
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1306
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

906