Проктологія та народна медицина: чому деякі народні методи можуть бути небезпечними для здоров’я?

Консультує Мельник Олег Ігорович – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал

Геморой є однією з найпоширеніших проблем 21 століття. І нехай сучасна медицина пішла далеко вперед, та непристойні жарти і міфічні методи лікування геморою залишаються на віки.

Навіть в мережі на будь-якій сторінці ви можете знайти вірусну рекламу типу «Вилікувати геморой за 10 хвилин вдома! Потрібно тільки голівка часнику, пачка сірників і тд.»

Чи дійсно народна медицина є ефективною у лікуванні геморою? Чи все таки можливі негативні наслідки такого «лікування»?

Топ найбезглуздіших міфічних методів лікування геморою

В першу чергу, для ліквідації геморою знавці народної медицини рекомендують відвари різних трав, квітів, настоянки, витяжки. Частина з них володіє послаблюючим ефектом, грубо кажучи, усуває проблему закрепів. Але, якщо вже наявний геморой, дана методика аж ніяк не допоможе. Деякі рослини мають ефект венотоніків, тобто забезпечують укріплення венозної стінки. Але ж відвари цих трав принесуть стільки ефекту, скільки заковтування одного плоду каштану на день. Звісно ж, геморой ніяк не ліквідується.

Окрім перорального прийому, засоби на базі рослинного компоненту використовують у якості ванночок, зовнішніх мазей, кремів, паст, додають у склад ректальних свічок. Ефективність їх, м’яко кажучи, не надто висока.

Якщо ці методи просто не принесуть ані користі, ані шкоди, то більшу небезпеку становлять вже наступні вигадки. Пряме натирання, притискання, припікання і тому подібне. Важко уявити, але навіть сьогодні активно застосовуються такі варварські методи. Любі пацієнти, сира картопля чи цибуля не лікують геморой. Прикладайте її хоч до чола, хоч до сідниць. Замолювання, заговорювання, ворожіння та вправлення хребців також не усунуть ані симптомів, ані проблеми. А відео про цілющу силу огірка у прямій кишці викликає у лікарів спочатку сміх, а потім істерику.

Якого «ефекту» можна дочекатися завдяки таким методам?

Найсприятливіший результат, який може бути внаслідок такого лікування – це відсутність результату. Значно гірше, якщо народне лікування принесе побічні ефекти, а саме:

  • отруєння або алергічна реакція на рослинні відвари та настої, прийняті перорально, розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • зовнішні нагноєння через потрапляння інфекції при спробах зовнішнього ліквідування геморою: натирань, припікань і тому подібного;
  • сепсис, тобто потрапляння інфекції у кров;
  • поява кровотечі з прямої кишки;
  • тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • парапроктит;
  • анемія та ін.

Сучасні та доказові методи лікування геморою

Ми розуміємо, що до народної медицини вдаються тому, що це швидко і дешево. На жаль, люди не обізнані про сучасні методи лікування – всі досі вважають, що для лікування геморою варто пройти через операцію та довгу реабілітацію. Ми мусимо розвіяти цей стереотип! Сучасна проктологія пропонує багато процедур, які дозволяють позбутися геморою без болю, без операцій та за неймовірно короткий проміжок часу!

В медичному центрі Оксфорд Медікал запроваджено такі методики лікування геморою:

Головне те, що вам не варто перебувати в стаціонарі, адже буквально одразу після процедури ви можете вставати та не відриватися від особистих справ! За умови отримання рекомендацій лікаря, а саме правильного догляду та здорової дієти, ви можете забути про геморой назавжди!

Для запису до лікаря варто попередньо зателефонувати: 050377299, 0673777299

Партнерський матеріал


12.08.2020 6909
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

209
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5572 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2317 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1737
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2226
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4148

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

304

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

356

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

434

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

819
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

177
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

305
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

475
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

217
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

331 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

650
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

937
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5488
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

223
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

245
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

357
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

538