Проктологія та народна медицина: чому деякі народні методи можуть бути небезпечними для здоров’я?

Консультує Мельник Олег Ігорович – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал

Геморой є однією з найпоширеніших проблем 21 століття. І нехай сучасна медицина пішла далеко вперед, та непристойні жарти і міфічні методи лікування геморою залишаються на віки.

Навіть в мережі на будь-якій сторінці ви можете знайти вірусну рекламу типу «Вилікувати геморой за 10 хвилин вдома! Потрібно тільки голівка часнику, пачка сірників і тд.»

Чи дійсно народна медицина є ефективною у лікуванні геморою? Чи все таки можливі негативні наслідки такого «лікування»?

Топ найбезглуздіших міфічних методів лікування геморою

В першу чергу, для ліквідації геморою знавці народної медицини рекомендують відвари різних трав, квітів, настоянки, витяжки. Частина з них володіє послаблюючим ефектом, грубо кажучи, усуває проблему закрепів. Але, якщо вже наявний геморой, дана методика аж ніяк не допоможе. Деякі рослини мають ефект венотоніків, тобто забезпечують укріплення венозної стінки. Але ж відвари цих трав принесуть стільки ефекту, скільки заковтування одного плоду каштану на день. Звісно ж, геморой ніяк не ліквідується.

Окрім перорального прийому, засоби на базі рослинного компоненту використовують у якості ванночок, зовнішніх мазей, кремів, паст, додають у склад ректальних свічок. Ефективність їх, м’яко кажучи, не надто висока.

Якщо ці методи просто не принесуть ані користі, ані шкоди, то більшу небезпеку становлять вже наступні вигадки. Пряме натирання, притискання, припікання і тому подібне. Важко уявити, але навіть сьогодні активно застосовуються такі варварські методи. Любі пацієнти, сира картопля чи цибуля не лікують геморой. Прикладайте її хоч до чола, хоч до сідниць. Замолювання, заговорювання, ворожіння та вправлення хребців також не усунуть ані симптомів, ані проблеми. А відео про цілющу силу огірка у прямій кишці викликає у лікарів спочатку сміх, а потім істерику.

Якого «ефекту» можна дочекатися завдяки таким методам?

Найсприятливіший результат, який може бути внаслідок такого лікування – це відсутність результату. Значно гірше, якщо народне лікування принесе побічні ефекти, а саме:

  • отруєння або алергічна реакція на рослинні відвари та настої, прийняті перорально, розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • зовнішні нагноєння через потрапляння інфекції при спробах зовнішнього ліквідування геморою: натирань, припікань і тому подібного;
  • сепсис, тобто потрапляння інфекції у кров;
  • поява кровотечі з прямої кишки;
  • тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • парапроктит;
  • анемія та ін.

Сучасні та доказові методи лікування геморою

Ми розуміємо, що до народної медицини вдаються тому, що це швидко і дешево. На жаль, люди не обізнані про сучасні методи лікування – всі досі вважають, що для лікування геморою варто пройти через операцію та довгу реабілітацію. Ми мусимо розвіяти цей стереотип! Сучасна проктологія пропонує багато процедур, які дозволяють позбутися геморою без болю, без операцій та за неймовірно короткий проміжок часу!

В медичному центрі Оксфорд Медікал запроваджено такі методики лікування геморою:

Головне те, що вам не варто перебувати в стаціонарі, адже буквально одразу після процедури ви можете вставати та не відриватися від особистих справ! За умови отримання рекомендацій лікаря, а саме правильного догляду та здорової дієти, ви можете забути про геморой назавжди!

Для запису до лікаря варто попередньо зателефонувати: 050377299, 0673777299

Партнерський матеріал


12.08.2020 7435
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717