Проктологія та народна медицина: чому деякі народні методи можуть бути небезпечними для здоров’я?

Консультує Мельник Олег Ігорович – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал

Геморой є однією з найпоширеніших проблем 21 століття. І нехай сучасна медицина пішла далеко вперед, та непристойні жарти і міфічні методи лікування геморою залишаються на віки.

Навіть в мережі на будь-якій сторінці ви можете знайти вірусну рекламу типу «Вилікувати геморой за 10 хвилин вдома! Потрібно тільки голівка часнику, пачка сірників і тд.»

Чи дійсно народна медицина є ефективною у лікуванні геморою? Чи все таки можливі негативні наслідки такого «лікування»?

Топ найбезглуздіших міфічних методів лікування геморою

В першу чергу, для ліквідації геморою знавці народної медицини рекомендують відвари різних трав, квітів, настоянки, витяжки. Частина з них володіє послаблюючим ефектом, грубо кажучи, усуває проблему закрепів. Але, якщо вже наявний геморой, дана методика аж ніяк не допоможе. Деякі рослини мають ефект венотоніків, тобто забезпечують укріплення венозної стінки. Але ж відвари цих трав принесуть стільки ефекту, скільки заковтування одного плоду каштану на день. Звісно ж, геморой ніяк не ліквідується.

Окрім перорального прийому, засоби на базі рослинного компоненту використовують у якості ванночок, зовнішніх мазей, кремів, паст, додають у склад ректальних свічок. Ефективність їх, м’яко кажучи, не надто висока.

Якщо ці методи просто не принесуть ані користі, ані шкоди, то більшу небезпеку становлять вже наступні вигадки. Пряме натирання, притискання, припікання і тому подібне. Важко уявити, але навіть сьогодні активно застосовуються такі варварські методи. Любі пацієнти, сира картопля чи цибуля не лікують геморой. Прикладайте її хоч до чола, хоч до сідниць. Замолювання, заговорювання, ворожіння та вправлення хребців також не усунуть ані симптомів, ані проблеми. А відео про цілющу силу огірка у прямій кишці викликає у лікарів спочатку сміх, а потім істерику.

Якого «ефекту» можна дочекатися завдяки таким методам?

Найсприятливіший результат, який може бути внаслідок такого лікування – це відсутність результату. Значно гірше, якщо народне лікування принесе побічні ефекти, а саме:

  • отруєння або алергічна реакція на рослинні відвари та настої, прийняті перорально, розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • зовнішні нагноєння через потрапляння інфекції при спробах зовнішнього ліквідування геморою: натирань, припікань і тому подібного;
  • сепсис, тобто потрапляння інфекції у кров;
  • поява кровотечі з прямої кишки;
  • тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • парапроктит;
  • анемія та ін.

Сучасні та доказові методи лікування геморою

Ми розуміємо, що до народної медицини вдаються тому, що це швидко і дешево. На жаль, люди не обізнані про сучасні методи лікування – всі досі вважають, що для лікування геморою варто пройти через операцію та довгу реабілітацію. Ми мусимо розвіяти цей стереотип! Сучасна проктологія пропонує багато процедур, які дозволяють позбутися геморою без болю, без операцій та за неймовірно короткий проміжок часу!

В медичному центрі Оксфорд Медікал запроваджено такі методики лікування геморою:

Головне те, що вам не варто перебувати в стаціонарі, адже буквально одразу після процедури ви можете вставати та не відриватися від особистих справ! За умови отримання рекомендацій лікаря, а саме правильного догляду та здорової дієти, ви можете забути про геморой назавжди!

Для запису до лікаря варто попередньо зателефонувати: 050377299, 0673777299

Партнерський матеріал


12.08.2020 7263
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5196 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

273

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18374
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

985 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492