Проктологія та народна медицина: чому деякі народні методи можуть бути небезпечними для здоров’я?

Консультує Мельник Олег Ігорович – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал

Геморой є однією з найпоширеніших проблем 21 століття. І нехай сучасна медицина пішла далеко вперед, та непристойні жарти і міфічні методи лікування геморою залишаються на віки.

Навіть в мережі на будь-якій сторінці ви можете знайти вірусну рекламу типу «Вилікувати геморой за 10 хвилин вдома! Потрібно тільки голівка часнику, пачка сірників і тд.»

Чи дійсно народна медицина є ефективною у лікуванні геморою? Чи все таки можливі негативні наслідки такого «лікування»?

Топ найбезглуздіших міфічних методів лікування геморою

В першу чергу, для ліквідації геморою знавці народної медицини рекомендують відвари різних трав, квітів, настоянки, витяжки. Частина з них володіє послаблюючим ефектом, грубо кажучи, усуває проблему закрепів. Але, якщо вже наявний геморой, дана методика аж ніяк не допоможе. Деякі рослини мають ефект венотоніків, тобто забезпечують укріплення венозної стінки. Але ж відвари цих трав принесуть стільки ефекту, скільки заковтування одного плоду каштану на день. Звісно ж, геморой ніяк не ліквідується.

Окрім перорального прийому, засоби на базі рослинного компоненту використовують у якості ванночок, зовнішніх мазей, кремів, паст, додають у склад ректальних свічок. Ефективність їх, м’яко кажучи, не надто висока.

Якщо ці методи просто не принесуть ані користі, ані шкоди, то більшу небезпеку становлять вже наступні вигадки. Пряме натирання, притискання, припікання і тому подібне. Важко уявити, але навіть сьогодні активно застосовуються такі варварські методи. Любі пацієнти, сира картопля чи цибуля не лікують геморой. Прикладайте її хоч до чола, хоч до сідниць. Замолювання, заговорювання, ворожіння та вправлення хребців також не усунуть ані симптомів, ані проблеми. А відео про цілющу силу огірка у прямій кишці викликає у лікарів спочатку сміх, а потім істерику.

Якого «ефекту» можна дочекатися завдяки таким методам?

Найсприятливіший результат, який може бути внаслідок такого лікування – це відсутність результату. Значно гірше, якщо народне лікування принесе побічні ефекти, а саме:

  • отруєння або алергічна реакція на рослинні відвари та настої, прийняті перорально, розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • зовнішні нагноєння через потрапляння інфекції при спробах зовнішнього ліквідування геморою: натирань, припікань і тому подібного;
  • сепсис, тобто потрапляння інфекції у кров;
  • поява кровотечі з прямої кишки;
  • тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • парапроктит;
  • анемія та ін.

Сучасні та доказові методи лікування геморою

Ми розуміємо, що до народної медицини вдаються тому, що це швидко і дешево. На жаль, люди не обізнані про сучасні методи лікування – всі досі вважають, що для лікування геморою варто пройти через операцію та довгу реабілітацію. Ми мусимо розвіяти цей стереотип! Сучасна проктологія пропонує багато процедур, які дозволяють позбутися геморою без болю, без операцій та за неймовірно короткий проміжок часу!

В медичному центрі Оксфорд Медікал запроваджено такі методики лікування геморою:

Головне те, що вам не варто перебувати в стаціонарі, адже буквально одразу після процедури ви можете вставати та не відриватися від особистих справ! За умови отримання рекомендацій лікаря, а саме правильного догляду та здорової дієти, ви можете забути про геморой назавжди!

Для запису до лікаря варто попередньо зателефонувати: 050377299, 0673777299

Партнерський матеріал


12.08.2020 7382
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

224
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1349
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2442 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3586
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2909
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2123

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

585

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

432

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1610

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1771
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

256
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

476
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

773
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4940
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

333
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

849
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10097
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

474
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

227
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

346
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

375
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

693