Програма розвитку сільського господарства: як місто підтримує фермерство у громаді

Програма розвитку сільського господарства в Івано-Франківській громаді активно працює. За худобу чи свійських тварин фермери громади отримують виплати.

Про це повідомили на сайті міського голови Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

43-річний мешканець Братківців Володимир Тимчук вже 6 років утримує двох коней. Лисий та Каштан допомагають чоловікові по господарству: і город зорати, і дрова привезти.

Щоправда, тримати коней, навіть двійко, фермер зізнається, непросто. Окрім постійної праці біля тварини, необхідні чималі кошти на догляд за ними та їх харчування. Лише за пів року Лисий та Каштан з’їдають разом 2 тони вівса на загальну вартість понад 12 тисяч гривень. На утримання цих двох красенів Володимир Тимчук отримав 10 тисяч гривень – 5 тисяч на кожного. За кошти від міста фермер планує їх прогодувати взимку.

«От я вже можу на зиму двом їм купити овес. Так що я дуже радий. У нас є багато в селі, хто подавав на цю програму документи. В нас десь пар 30 пар є добрих. Городи орять, дрова з лісу возять, вся робота робиться.», - розповідає фермер, мешканець села Братківці Володимир Тимчук.

Таких фермерів, які утримують коней, як і Володимир Тимчук, у Братківцях є понад 2 десятки. Люди побачили, що програма з розвитку сільського господарства в громаді працює, каже староста села Назар Рибак.

Окрім коней в селі тримають також корів, свиней, кіз та овець. За допомогою виплати  на утримання фермери мають реальну можливість розвивати сільське господарство у селах нашої громади.  

«Це дуже мотиваційно для людей. Зараз дуже багато людей почали користуватись програмою. Вони побачили, що це працює насправді, бо на початках розпитували, не розуміли. А зараз люди подаються.

На село є коні, корови, бджоли, також є вже свині, кози, вівці. У нас все є, село є село, завдяки цьому мешканці мають можливість хоч якусь частину відшкодувати», - розповідає староста Братківців Назар Рибак.

Така допомога від міста мотивує та допомагає фермеру в утриманні. А це дає змогу ґаздам громади чи то прогодувати тварин, чи поповнити їх кількість, - каже Руслан Марцінків. У селах громади сільське господарство повинно не лише жити, але у такий критичний час активно розвиватись. 

«Зараз все більше і більше заяв і це дуже добре. Тобто, за коней ми сьогодні даємо по 5 тисяч гривень, за корів по 3 тисячі, за овець і кіз, якщо мати не більше 5-ти – по 2 тисячі. Також за свиноматки даємо по 2 тисячі гривень, також виплачуємо за бджіл, тим, хто займається парниками.

Тобто програма діє і ми підтримуємо людей, бо фактично зараз завдяки цій програмі людина зможе вкладати ці кошти і купити той самий овес чи сіно, щоби прогодувати. Таким чином решту коштів відкладає в розвиток. Можливо, ще одного коня купить, можливо, корову», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Програма підтримки сільського господарства у Івано-Франківській громаді продовжує працювати. Документи на отримання виплат за коней, корів, свиней та ряду інших свійських тварин, а також бджіл можна подавати до кінця цього року. Механізм та повний перелік документів за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Мета програми — забезпечення додаткового спорядження": в Івано-Франківську затвердили нові виплати військовим


04.08.2023 Іван Муканик 710
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

338
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

711

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

827

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

844 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825