Програма розвитку сільського господарства: як місто підтримує фермерство у громаді

Програма розвитку сільського господарства в Івано-Франківській громаді активно працює. За худобу чи свійських тварин фермери громади отримують виплати.

Про це повідомили на сайті міського голови Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

43-річний мешканець Братківців Володимир Тимчук вже 6 років утримує двох коней. Лисий та Каштан допомагають чоловікові по господарству: і город зорати, і дрова привезти.

Щоправда, тримати коней, навіть двійко, фермер зізнається, непросто. Окрім постійної праці біля тварини, необхідні чималі кошти на догляд за ними та їх харчування. Лише за пів року Лисий та Каштан з’їдають разом 2 тони вівса на загальну вартість понад 12 тисяч гривень. На утримання цих двох красенів Володимир Тимчук отримав 10 тисяч гривень – 5 тисяч на кожного. За кошти від міста фермер планує їх прогодувати взимку.

«От я вже можу на зиму двом їм купити овес. Так що я дуже радий. У нас є багато в селі, хто подавав на цю програму документи. В нас десь пар 30 пар є добрих. Городи орять, дрова з лісу возять, вся робота робиться.», - розповідає фермер, мешканець села Братківці Володимир Тимчук.

Таких фермерів, які утримують коней, як і Володимир Тимчук, у Братківцях є понад 2 десятки. Люди побачили, що програма з розвитку сільського господарства в громаді працює, каже староста села Назар Рибак.

Окрім коней в селі тримають також корів, свиней, кіз та овець. За допомогою виплати  на утримання фермери мають реальну можливість розвивати сільське господарство у селах нашої громади.  

«Це дуже мотиваційно для людей. Зараз дуже багато людей почали користуватись програмою. Вони побачили, що це працює насправді, бо на початках розпитували, не розуміли. А зараз люди подаються.

На село є коні, корови, бджоли, також є вже свині, кози, вівці. У нас все є, село є село, завдяки цьому мешканці мають можливість хоч якусь частину відшкодувати», - розповідає староста Братківців Назар Рибак.

Така допомога від міста мотивує та допомагає фермеру в утриманні. А це дає змогу ґаздам громади чи то прогодувати тварин, чи поповнити їх кількість, - каже Руслан Марцінків. У селах громади сільське господарство повинно не лише жити, але у такий критичний час активно розвиватись. 

«Зараз все більше і більше заяв і це дуже добре. Тобто, за коней ми сьогодні даємо по 5 тисяч гривень, за корів по 3 тисячі, за овець і кіз, якщо мати не більше 5-ти – по 2 тисячі. Також за свиноматки даємо по 2 тисячі гривень, також виплачуємо за бджіл, тим, хто займається парниками.

Тобто програма діє і ми підтримуємо людей, бо фактично зараз завдяки цій програмі людина зможе вкладати ці кошти і купити той самий овес чи сіно, щоби прогодувати. Таким чином решту коштів відкладає в розвиток. Можливо, ще одного коня купить, можливо, корову», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Програма підтримки сільського господарства у Івано-Франківській громаді продовжує працювати. Документи на отримання виплат за коней, корів, свиней та ряду інших свійських тварин, а також бджіл можна подавати до кінця цього року. Механізм та повний перелік документів за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Мета програми — забезпечення додаткового спорядження": в Івано-Франківську затвердили нові виплати військовим


04.08.2023 Іван Муканик 573
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

250
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

401
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2271
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1685
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1979
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5587 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1087

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1096

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1611

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1091
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

845
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

704
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14515
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

493
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10362
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6031
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

587
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7362
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2647
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

481
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

590
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

425