Програма розвитку сільського господарства: як місто підтримує фермерство у громаді

Програма розвитку сільського господарства в Івано-Франківській громаді активно працює. За худобу чи свійських тварин фермери громади отримують виплати.

Про це повідомили на сайті міського голови Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

43-річний мешканець Братківців Володимир Тимчук вже 6 років утримує двох коней. Лисий та Каштан допомагають чоловікові по господарству: і город зорати, і дрова привезти.

Щоправда, тримати коней, навіть двійко, фермер зізнається, непросто. Окрім постійної праці біля тварини, необхідні чималі кошти на догляд за ними та їх харчування. Лише за пів року Лисий та Каштан з’їдають разом 2 тони вівса на загальну вартість понад 12 тисяч гривень. На утримання цих двох красенів Володимир Тимчук отримав 10 тисяч гривень – 5 тисяч на кожного. За кошти від міста фермер планує їх прогодувати взимку.

«От я вже можу на зиму двом їм купити овес. Так що я дуже радий. У нас є багато в селі, хто подавав на цю програму документи. В нас десь пар 30 пар є добрих. Городи орять, дрова з лісу возять, вся робота робиться.», - розповідає фермер, мешканець села Братківці Володимир Тимчук.

Таких фермерів, які утримують коней, як і Володимир Тимчук, у Братківцях є понад 2 десятки. Люди побачили, що програма з розвитку сільського господарства в громаді працює, каже староста села Назар Рибак.

Окрім коней в селі тримають також корів, свиней, кіз та овець. За допомогою виплати  на утримання фермери мають реальну можливість розвивати сільське господарство у селах нашої громади.  

«Це дуже мотиваційно для людей. Зараз дуже багато людей почали користуватись програмою. Вони побачили, що це працює насправді, бо на початках розпитували, не розуміли. А зараз люди подаються.

На село є коні, корови, бджоли, також є вже свині, кози, вівці. У нас все є, село є село, завдяки цьому мешканці мають можливість хоч якусь частину відшкодувати», - розповідає староста Братківців Назар Рибак.

Така допомога від міста мотивує та допомагає фермеру в утриманні. А це дає змогу ґаздам громади чи то прогодувати тварин, чи поповнити їх кількість, - каже Руслан Марцінків. У селах громади сільське господарство повинно не лише жити, але у такий критичний час активно розвиватись. 

«Зараз все більше і більше заяв і це дуже добре. Тобто, за коней ми сьогодні даємо по 5 тисяч гривень, за корів по 3 тисячі, за овець і кіз, якщо мати не більше 5-ти – по 2 тисячі. Також за свиноматки даємо по 2 тисячі гривень, також виплачуємо за бджіл, тим, хто займається парниками.

Тобто програма діє і ми підтримуємо людей, бо фактично зараз завдяки цій програмі людина зможе вкладати ці кошти і купити той самий овес чи сіно, щоби прогодувати. Таким чином решту коштів відкладає в розвиток. Можливо, ще одного коня купить, можливо, корову», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Програма підтримки сільського господарства у Івано-Франківській громаді продовжує працювати. Документи на отримання виплат за коней, корів, свиней та ряду інших свійських тварин, а також бджіл можна подавати до кінця цього року. Механізм та повний перелік документів за посиланням.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Мета програми — забезпечення додаткового спорядження": в Івано-Франківську затвердили нові виплати військовим


04.08.2023 Іван Муканик 665
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2215
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4861
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

678
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2