Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері інфраструктури (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. 

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Інфраструктура – поки одна з небагатьох сфер, де залишилися без змін деякі обіцянки попереднього уряду. Кабінет міністрів Гончарука і далі планує вдосконалити системи реагування на забруднення морських вод і забезпечувати роботу національної системи боротьби з подіями, які призводять до забруднення моря або берегової смуги нафтою, іншими речовинами. Крім того, як і раніше, стоїть завдання запровадити нові внутрішні та міжнародні рейси.

Серед нових обіцянок Кабміну – реформувати і розділити «Укрзалізницю» на окремі суб'єкти господарювання: оператора інфраструктури, вантажного перевізника і пасажирського перевізника. Також міністерство має впровадити системи управління якістю пасажирських перевезень і моніторинг їх виконання відповідно до стандартів Євросоюзу.

Для запобігання дорожньо-транспортних пригод обіцяють підвищити рівень безпеки транспортних засобів, перевезення пасажирів і вантажів, а також впровадити систему контролю в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Крім того, уряд зобов'язався реалізувати перші проєкти з будівництва платних, концесійних доріг.

Що стосується авіації: Кабмін має намір реалізувати Державну програму з безпеки польотів, відкрити представництво в ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації), і забезпечити членство в EASA (Європейське агентство авіаційної безпеки).

У програмі є також пункт про забезпечення доступності поштових послуг у віддалених населених пунктах. Для цього будуть розвивати інструмент мобільних поштових відділень: їх кількість буде збільшено в 3,8 рази (з 130 до 500 одиниць).

Обіцянок, які перейшли від уряду Гройсмана до уряду Гончарука зі змінами, насправді небагато. Кабмін Гройсмана виконав обіцянку запровадити європейські стандарти будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг. Тепер же в програмі є обіцянка створити ефективну систему контролю якості будівництва доріг і їх безпеки на основі провідних європейських практик. А також впроваджувати інтелектуальні транспортні системи в сфері дорожнього господарства та інфраструктури.

Новий Кабмін, як і його попередники, буде боротися з перевантаженням на дорогах. Для цього буде забезпечений габаритно-ваговий контроль, зокрема за допомогою автоматичних систем WIM «зважування в русі» (не менше 150). Уряд Гройсмана для цих цілей, як і обіцяв, закупив габаритно-вагові комплекси.

Уточнено обіцянку реформувати залізничний транспорт. Новий Кабмін, зокрема, буде залучати інвестиції для поліпшення стану залізничних вокзалів.


Читайте також:

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері медицини (ІНФОГРАФІКА)

Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері фінансової політики (ІНФОГРАФІКА)


05.10.2019 987
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3355
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1280
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1194
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2411
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3824
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2860 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

185

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1047

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

900

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

850
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

146
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

151
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

456
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5536
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1249
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

649
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

471 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

903
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

786
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

846