
Рада профспілок Івано-Франківської області висловила стурбованість становищем, що нині склалося в державі у зв’язку з фінансово-економічною кризою, яка болюче вражає всі верстви населення.
З огляду на це на засіданні президії ради профспілок прийнято звернення до Президента України, голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, державних і місцевих органів влади та роботодавців, передає Фіртка з посиланням на Паралелі.
«Профспілки обурені недолугою політикою Кабінету Міністрів, Національного банку України щодо затягування пасків, яка трансформувалася у безстрокову шокову терапію для українців, серед яких 85 відсотків — незаможні, бідні і злиденні громадяни. За останній час доходи населення скоротилися в 5 разів. Штучне заморожування зарплат, пенсій відбувається на тлі різкого зростання цін на продовольство, ліки, енергоносії, комунальні послуги, триває різке знецінення гривні», — йдеться у зверненні.
Як пише газета "Галичина", представники профспілок вважають, що така політика призвела до катастрофічного зниження рівня життя людей найманої праці, поглиблення бідності серед молоді, багатодітних сімей, пенсіонерів, що є порушенням Конституції України, зокрема, права на достатній життєвий рівень. У профспілках з розумінням ставляться до того, що нині країна перебуває у стані військового конфлікту на сході, та все ж переконані, що перекладати весь тягар на плечі громадян — неприпустимо. «Вирішення проблем країни не може здійснюватися за рахунок витрушування кишень вчителів, працівників культури, охорони здоров’я, соціальної сфери, держслужбовців найнижчої ланки, рядових працівників, пенсіонерів», — наголошують у зверненні.
З огляду на це профспілки вимагають від влади зупинити зростання цін, компенсувати знецінення заробітних плат, пенсій на рівень девальвації гривні, припинити практику кулуарного прийняття рішень та законопроектів, які призводять до ще більшого зубожіння і знедолення людей, вимирання через неможливість придбати необхідні ліки та недоброякісне харчування. Також вимагають вжити реальних заходів для зупинення спаду виробництва, дбати про його відновлення і розвиток, проводити наступальні дії щодо викорінення корупції та «тіньової» економіки, стабілізації валютного ринку, здійснення реального соціального діалогу та забезпечення дієвого контролю за встановленням цін на життєво необхідні продукти, ліки, послуги, енергоносії та ін. Крім цього, профспілки звернулися до роботодавців з вимогою не вирішувати фінансові проблеми підприємств за рахунок працівників, вчасно оплачувати їхню працю, індексуванням зарплат компенсувати падіння купівельної спроможності, не допускати згортання соціальних пільг та гарантій.