У 2024 році мобільні бригади регулярно виїжджали в громади області, де надавали комплексні медичні послуги, проводили огляди та консультують.
Детальніше про це під час наради в ОВА 31 березня 2025 року розповіла директорка департаменту охорони здоров'я Олександра Бойчук, пише Фіртка.
За словами посадовиці, головна мета таких виїздів — профілактика та раннє виявлення хвороб, своєчасне лікування, зниження ризику поширення інфекцій, а також підвищення обізнаності людей про важливі захворювання. Крім того, медики проводять вакцинацію та популяризують здоровий спосіб життя.
"До організації виїздів залучені такі заклади, як Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, зокрема його мобільна бригада та мобільна медична клініка.
У межах акції «День здоров'я», що стартувала у квітні 2023 року, медики виїжджають у громади, щоб зробити медичну допомогу доступнішою. Під час таких візитів люди можуть безплатно отримати консультації фахівців і пройти медичні обстеження.
Крім того, мобільна медична клініка працює у складі мультидисциплінарної команди, яка проводить додаткові інструментальні обстеження, консультує з питань профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.
Також, опитують громадян із груп ризику щодо туберкульозу та стану ментального здоров'я. За результатами обстежень пацієнтів за потреби направляють до спеціалізованих медичних закладів", — розповідає Олександра Бойчук.
Олександра Бойчук уточнює, на 2025 рік запланували провести 133 виїзні акції.
"До проєкту «Турбота про родину Героя» також долучилися мобільні гінекологічні бригади, які створили Івано-Франківський обласний перинатальний центр та Коломийська центральна районна лікарня.
У межах проєкту Фонду ООН було сформовано дві гінекологічні бригади, які працюють у віддалених громадах. Вони оснащені портативним ультразвуковим апаратом і проводять обстеження жінок.
У 2024 році відбулося 237 виїздів, під час яких оглянули 3 681 жінку, зокрема 369 осіб з інвалідністю та 124 жінки з родин військовослужбовців і внутрішньо переміщених осіб.
Усім пацієнткам провели ультразвукову діагностику та консультації. У 2 606 жінок (майже 71% від загальної кількості) виявили гінекологічні захворювання, після чого їх скерували до профільних медзакладів.
Крім того, шість мобільних бригад Івано-Франківської обласної організації «Червоного Хреста України» під патронатом Японського «Червоного Хреста» працювали у сільських населених пунктах.
Торік вони здійснили 2 224 виїзди та відвідали 2 481 локацію, оглянувши 26 225 осіб. Серед них 9 247 — внутрішньо переміщені особи, а 870 — люди з інвалідністю.
За результатами медичних оглядів, у 34% пацієнтів виявили серцево-судинні захворювання, а також проблеми зі шлунково-кишковим трактом і неврологічні розлади".
Посадовиця додає, у 5% пацієнтів захворювання виявили вперше, 8% пацієнтів скерували на консультацію та лікування до профільних медичних спеціалістів. Ще майже 10% пройшли профілактичний медичний огляд вперше.
"Практика проведення виїзних медичних оглядів та обстеження набула популярності та є актуальною. Це дозволяє наблизити медичну допомогу до населення, практика стала запорукою раннього виявлення латентних форм різних захворювань та стимулом до своєчасного ефективного лікування виявлених хвороб.
Окрім того, вдалось покращити показники імунопрофілактики та підвищити обізнаність населення та відповідальність до стану свого здоров'я", — підкреслила Бойчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вплив стресу на жіноче здоров'я, статеві інфекції та вагітність після сорока: інтерв'ю з гінекологинею Оленою Бартловською
За тиждень захворіли понад шість тисяч людей: ситуація з ГРВІ, грипом і COVID-19 на Прикарпатті
Понад 490 випадків у 2024 році: яка ситуація із захворюваністю на туберкульоз на Прикарпатті