Пробув у полоні 286 днів: історія військового з Івано-Франківська Богдана Слободяна

Богдан Слободян був у полоні 286 днів. Його катували струмом та били в кількох російських тюрмах.

Про це інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Військовий родом з Івано-Франківська, він старший навідник 35 окремої бригади морської піхоти. Зараз він лікується в Тернополі.

"Минуло понад рік, як я повернувся з полону. Зараз я відчуваю свободу, відчуваю те, що можу робити, що я хочу, а не тільки за наказом. І ці відчуття дуже цінуються", - каже військовий.

У Тернополі захисник відвідав музей політв’язнів, де частково відтворені умови, в яких радянська влада утримувала політв’язнів у 20 столітті.

Карцери нагадали йому ті, в яких він перебував у полоні. У його камері було шестеро людей.

"Шафка така маленька була, де ми могли тримати засоби особистої гігієни. Ми зуби могли чистити господарським милом, навіть не таким, що для миття тіла. Було два мила, одне коричневе господарське, а друге біле", - зазначає Богдан Слободян.

У полон він потрапив 28 березня, коли перебував на позиціях на Харківському напрямку. За його словами, 16 квітня понад 80 полонених вивезли на територію Росії.

"Нам зав’язували очі і руки повністю. Перші сідали на підлогу в кузові й тримали широко ноги. Коли ряд заповнили, наступні хлопці сідали між ніг, вони ноги перехрещували, а руки були спереду.

Це було найнезручніше положення, яке могло бути. Цей метод називається перевернута ялинка. Не можливо ворухнутись, все затікає. І нас так сорок осіб запхнули туди.

Нас везли дуже довго, годин 5-6 і люди просто не витримували і ходили в туалет, де сиділи", - ділиться Богдан Слободян.

Зазначено, що пунктом призначення був Курськ.

"Нас закидають в коридор і я чую звуки, чую російську мову і більше нічого не бачу. Мене беруть за руки, вже одразу починають бити в темряві.

Я нічого не чую і тут один мені каже: "Встать" (Встати, — ред.). Він просто бере мою шапку і зриває мені разом зі скотчем. В мене таке відчуття, що вся шкіра, вуха були висмикнуті.

Я відкриваю очі, не розумію де я є, а то був такий великий коридор і там усі люди в синій формі, і я чую: "Добро пожалавать в Рассию" (Ласкаво просимо в Росію, — ред.)", - резюмує військовий.

Після приїзду його відправили на допити та стрижку. Дали одну хвилину на душ, розповів Богдан.

"Я швидко витираюсь, вони мене кладуть до стінки, не кажуть одягатись і один бере електрошокер і так мені в ногу раз, другий і третій. А тіло ще ж вологе, електропровідність іде по всьому тілу. І тут один каже, ширше ноги.

Я роблю ноги ширше, він мене ногою по статевих органах починає бити п’ять разів. Я там впав голий, вже просто не міг", - розповідає Богдан Слободян.

Військовослужбовець каже, з полону його звільнили 8 січня 2023 року. Бувши там, схуд на 12 кілограмів.

"Ми зупинились, конвоїр, який нас супроводжував і ефесбешники вийшли, лишився тільки водій. Ми посиділи п’ять хвилин і заходить чоловік, мав бороду, окуляри та мав плитоноску та шеврон України.

Заходить і каже: "Слава Україні" і тоді ми вже зрозуміли, що це був точно обмін.

Я до мами подзвонив, вона мене одразу не впізнала, я потім так розговорився і вже так плакав. Я навіть не міг говорити, просто плакав мамі, що я вдома", - пригадує військовий.

Після полону Богдан Слободян лікується. Влітку минулого року поїхав на реабілітацію до Латвії. Зараз очікує ще одну операцію на коліні.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

211
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1546
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

966
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1344 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2684
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2038

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

370

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

473

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1404

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1387
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

242
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18153
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1112
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3464
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

821
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10582
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6318
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

973
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

256
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

481
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3081
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

800