Плідними для голови Благодійної фундації Вячеслава Кредісова виявилися зустрічі з громадою у селищі Перегінську Рожнятівського району. Сюди політик приїхав у рамках програми "Моє рідне село".
У Перегінську мікроавтобус Благодійної фундації Вячеслава Кредісова відразу рушив до моста через Лімницю. Саме річка, на думку представників громади Перегінська, — одна із найбільших окрас, але — і потенційних бід цього прикарпатського селища.
Як відомо, паводок на заході України 2008 року стався через інтенсивні грозові дощі і, як результат, різке підняття рівня води у річках. Пік повені припав на 23-27 липня. Вона вважається найбільшою в історії Західної України за останніх 60 років.
Довідка. Під час паводку 2008 року переважно постраждали територія Карпатських гір, Прикарпаття і Закарпаття. Також дуже постраждали населенні пункти, в долинах великих річок, що мають витоки в Карпатах, таких як Дністер і Прут. 31 липня Верховною Радою України було оголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації терміном на 90 днів території 6 областей України: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Закарпатської і Вінницької, також постраждали південні райони Хмельницької області. Загинуло 30 осіб, з них шестеро діти.
На території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей було підтоплено 40 тисяч 601 житловий будинок і 33 тисячі 882 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 360 автомобільних і 561 пішохідний міст, розмито 680,61 км автомобільних доріг. Загальні збитки від повені оцінювалися на суму 3-4 млрд. гривень.
Повінь завдала чимало прикрощів і жителям Перегінська. Тоді, пригадують перегін чани, річка вийшла з берегів і рушила на обійстя людей. Понад 50 сельчан зібралися і, стоячи по пояс у воді, зуміли створити рукотворну дамбу. У хід пішли мішки із піском та каміння.
Нині громада села стурбована, адже якщо на частині берегів Лімниці дамби насипані, то на одному з берегів жодна загорода, у випадку виходу Лімниці з берегів, — відсутня. Саме посприяти у насипанні дамби на цій проблемній ділянці представники громади просили на зустрічі з головою Благодійної фундації Вячеслава Кредісова та депутатом Івано-Франківської обласної ради (Українська партія) Романом Павлівим. За словами Романа Павліва, щоб вирішити проблему, потрібно 3,5 млн. гривень. Але говорити зараз про таку суму — нереально.
За словами ж очільника громадської організації «Ми — за Перегінськ» Романа Глинки, для проведення першочергових, але ефективних заходів, щоб насипати дамбу, знадобиться 50 тис. гривень.
Інша проблема цього селища на Рожнятівщині — «рукотворне» сміттєзвалище на місцевому цвинтарі.
— Я побував на Службі Божій у Перегінську, після якої мав зустріч із громадою, — зазначив Вячеслав Кредісов. — Моя Благодійна фундація обов’язково долучиться до вирішення проблеми дамби на Лімниці та вивезення сміття з місцевого цвинтаря. Щодо останньої проблеми, то я просив перегінчан допомогти фізичною працею, Фундація ж допоможе коштами та транспортом. Щодо дамби, то спільно з громадою напрацьовуємо варіант допомоги та співпраці. Дамба має бути.