Про що говоритимуть спікери на TEDxIvanoFrankivsk 2015

 

 

У суботу, 13 червня, в Івано-Франківську відбудеться найочікуваніша подія року TEDxIvanoFrankivsk 2015.

 

Тема: «Від минулого до майбутнього».

 

Серед спікерів: редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик, учасники Несторівської групи Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Орест Друль та Мирослав Маринович, відома українська лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, голова правління Кредобанку Дмитро Крепак, дослідник Київської школи економіки та автор VoxUkraine.org. Ілона Сологуб.

 

Загалом TED охоплює багато сфер життя – освіту, мистецтво, науку, спорт, соціологію, медицину, підприємництво, енергозбереження, інше. Зі сцени TED в різних куточках світу про свої ідеї розповідають провідні вчені, політологи та соціологи, художники і дизайнери, програмісти і професори університетів.

 

У їхній когорті на франківському TEDх є і франківчанин. ІТ -галузь представить співвласник компанії Softjourn франківець Сергій Фіцак. Зауважимо, що Softjourn ввійшла цьогоріч у рейтинг ТОП-100 компаній світу по аутсорсингу.

 

Ну і особливий гість із цікавою та неординарною темою канадієць Сергій Добрянський. Він – учасник команди Plan B, яка бере участь у змаганнях, що організовує компанія Google (Google Lunar Xprize).

 

Цікаво, що за умовами змагань, та приватна компанія (а їх усього 33 з усього світу ), яка першою відправить на місяць власний розроблений літальний апарат виграє 20 млн. $. Крім того, команда Plan B має ще амбітнішу ціль: здійснити на місяці друк на 3D-принтері. І ще: всі четверо учасників команди є етнічними українцями з Донецька, які емігрували в Канаду в 1995 році. Ну а більше дізнаєтеся безпосередньо на події TEDxIvanoFrankivsk.

 

Не пропустіть! Це більше, ніж конференція. Сьогодні це проект, творці якого вірять у силу ідей, здатних пробудити найкраще в людині і спрямувати її дії на зміни суспільства довкола себе. По суті, TED переріс у світове співтовариство захоплених людей, які обмінюються досвідом, натхненням, набутими знаннями і новими ідеями.

 

Теми доповідей спікерів TEDxIvanoFrankivsk 2015:

  1. Сергій Фіцак – «Чому комп’ютери ніколи не захоплять світ?»
  2. Оксана Скиталінська – «Чи знали мольфари фітохімію?»
  3. Олег Левченко – «Невідворотність електронного уряду»
  4. Сергій Добрянський – «3D printing on the moon»
  5. Севгіль Мусаєва-Боровик – «Хайтарма. Національна ідентичність кримських татар».
  6. Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Орест Друль та Мирослав Маринович – «Як створити візію для країни?»
  7. Дмитро Крепак – «Економічний розвиток країни – як подолати самого себе?»
  8. Ілона Сологуб – «Суспільний діалог: 42 мільйони невизнаних геніїв»

 

Довідково:

Севгіль Мусаєва-Боровик - українська журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда». У 2011–2013 роках була кореспондентом журналу «Forbes Україна», у 2014 році запустила ділове інтернет-видання Hubs і була його головним редактором. Спеціалізується на нафтогазовій тематиці та паливно-енергетичному комплексі. Провела власні журналістські розслідування про бізнес Сергія Курченка, нафтогазові справи Нестора Шуфрича і Миколи Рудьковського та статті доходів Юрія Іванющенка. П'ять разів отримувала «Премію ділових кіл PRESSзвание».

 

Оксана Скиталінська – сертифікований МОЗ лікар-дієтолог, центр «100 років», є віце-президентом Асоціації дієтологів. Пропагує здоровий спосіб життя, що його сама і веде, може дати кваліфіковану консультацію щодо корекції ваги, правильного харчування та порушень обміну речовин. Дієтолог має публікації у популярних ЗМІ, бере участь у телевізійних проектах, проводить тренінги і читає лекції щодо правильного способу життя та здорового харчування.

 

Дмитро Крепак – Голова Правління ПАТ «КРЕДОБАНК». У 2001 році отримав диплом MBA в Уортонській школі бізнесу Пенсільванського університету (Wharton School of Business, University of Pennsylvania), США. У банківський сфері Дмитро Крепак працює з 1994 року. До обрання Головою Правління КРЕДОБАНКу він обіймав посаду Заступника Голови Правління з роздрібного бізнесу у ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк». Має понад п’ятирічний досвід роботи в Сполучених Штатах Америки.

 

Сергій Фіцак – управляючий партнер Softjourn, Inc. 20 років в ІТ сфері, пройшов шлях від програміста, керівника проектів до керівника успішної компанії. У травні цього року, він завершив навчання у Бізнес-школі, яка розташована в Берклі, США (Haas School of Business - UC Berkeley). Брав активну участь у Відкритому університеті Івано-Франківська, де проводив лекції «Чи важко знайти роботу в маленькому місті — або кого шукають роботодавці?» Фыцак каже, що «основний актив будь-якої компанії є її працівники і основне, чому необхідно вчитись теперішнім та майбутнім менеджерам, це комунікації та відносини».

 

Євген Глібов́ицький — експерт з довготермінових стратегій. Займається дослідженнями цінностей та є учасником Несторівської експертної групи (візія для України 2025), Унівської експертної групи (візія для Львова 2025), дніпропетровської групи DYB (стратегія 2030), ініціатором та експертом групи із розробки стратегії для Киргизстану. Є викладачем програм із комунікацій для медіа, бізнесу та неприбуткових організацій, автор популярних навчальних розробок із PR та медійних комунікацій. Викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи. Його компетенція лежить на перетині суспільного, бізнесового та громадського секторів.

 

Ярослав Грицак – український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, гість-професор (1996–2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, Перший віце-президент (1999–2005) Міжнародної асоціації україністів. Головний редактор наукового річника «Україна модерна», член редакційної колегії часописів Ab Imperio, Критика, Slavic Review, член наглядової ради журналу Harvard Ukrainian Studies. Почесний професор НаУКМА. Має понад 500 наукових публікацій на історичну тематику.

 

Мирослав Маринович – український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові.Від 1997 року Маринович — директор Інституту Релігії і Суспільства Львівської Богословської Академії, член Українського Богословського Наукового Товариства (УБНТ), зокрема, 9 березня 2010 року в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії в рамках чергового засідання УБНТ виступив з доповіддю на актуальну тему «Схід і Захід України: антагонізм чи шанс для нового синтезу національної ідеї» 13 вересня 2010 року Мирослав Маринович очолив українське відділення міжнародного ПЕН-клубу. Таке рішення одностайно було прийнято на засіданні українського ПЕН-клубу в Києві. Один з учасників Унівської групи. Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня»

 

Орест Друль – український громадський діяч, журналіст, публіцист, аналітик, шеф-редактор Інтернет-проекту «Західна аналітична група». 1987–1990 — член редакції й один із авторів самвидавного альманаху «Євшан-зілля» (Львів). 1989 — 1990 — співпрацював із редакцією самвидавної газети «Поступ» (Львів). Початок 1990-х рр. — один із авторів тижневика «Post-Поступ» (Львів). 1998–2002 — шеф-редактор газети «Поступ» (Львів). 2004–2005 — головний редактор журналу «Місто. Поліс» та польськомовного журналу «Ukraїna». 2007 — шеф-редактор експериментальних проектів телекомпанії ТЕТ Учасник Зарваницької ініціативи. 2012 — один із засновників Несторівської групи

 

Ілона Сологуб почала свою роботу в КЕІ у грудні 2010 року і на сьогодні обіймає посаду Дослідника. Вона активно залучена до збору та обробки даних, а також допомагає у впровадженні різноманітних проектів Київського економічного інституту. Перед тим як приєднатися до команди КЕІ Ілона працювала у банківському секторі, здійснюючи аналіз ринкових та операційних ризиків. Ілона має досвід розробки та впровадження моделей економічних ризиків та підготовки аналітики на різноманітні теми, які торкаються української та світової економіки , науки, політики та ринкових досліджень. Крім того, Ілона має викладацький досвід, який вона здобула читаючи лекції з економетрики в Києво-Могилянській Академії.

 

Олег Левченко – виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Співголова робочої групи при віце-прем'єр міністрові з питань електронного урядування. Голова громадської ради Державного агенства з питань електронного урядування. Громадський активіст. Психолог, соціальний антрополог.

 

Сергій Добрянський– учасник команди Plan B, яка бере участь у змаганнях, що організовує компанія Google (Google lunar xprize). За умовами змагань та приватна компанія (в світі таких знайшлося всього 33), яка до 31 грудня 2017 року відправить на місяць власний розроблений літальний апарат, що має висадити власного розробленого робота і який повинен проїхатися по поверхні місяця не менше 500 метрів та надіслати на Землю фото Місяця в HD якості та компанія, яка зробить це першою виграє 20 млн. $. Команда Plan B кладе перед собою ще більш амбітну ціль: здійснити на місяці друк на 3D-принтері.

 


10.06.2015 612 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

296
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13585 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1540
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6093
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1447

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1155
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

505
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1558
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13515
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

221
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

467
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2