
фото: ілюстративне
Підтримати рівність та права жінок може бути простіше, ніж здається на перший погляд. Інколи варто втриматись від сексистського жарту або створити справедливе робоче середовище.
Про це Фіртці розповіла журналістка, письменниця та авторка книги «Слово на літеру „Ф“» Ірина Славінська.
"Почнімо з найпростішого — побутового рівня. Іноді найбільша підтримка — це просто утриматися від того, аби озвучити сексистський жарт або ремарку.
Якщо ви не скажете щось на кшталт «дурепа за кермом», «керівниця, в якої місячні» чи не згадаєте образливий анекдот — це вже буде внесок у здоровіше середовище.
Такі, здавалося б, «невинні» вислови створюють атмосферу, в якій жінка не почувається вільно. А отже, не може ні працювати, ні вчитися повноцінно", — каже журналістка.
Ірина Славінська також наводить приклад, що в навчальному середовищі важливо формувати змішані групи для спільних рішень і проєктів — і не закладати в дітей гендерних упереджень.
"Пора нарешті відмовитись від фраз «дівчатам не треба математика» або «гуманітарка — це не для хлопців». Стереотипи, які транслюють учителі чи підручники, не просто застарілі — вони дратують підлітків, які вже самі розуміють, що це несправедливо, але поки не завжди можуть опиратись.
У робочому середовищі — це про створення умов, де чоловіки й жінки мають однакові можливості реалізовувати себе і як фахівці, і як батьки.
Наприклад, дати змогу татові раніше піти з роботи, щоб забрати дитину з садочка, або дозволити обом батькам кілька днів працювати дистанційно. Це не привілеї — це нормальні умови, які вже давно вписуються в глобальні трудові тенденції.
Після пандемії чимало людей у світі відмовляються працювати виключно офлайн, щодня сидіти в офісі по вісім годин. І компанії, які хочуть утримати хороших працівників, змушені зважати на цю потребу — як жінок, так і чоловіків.
Робочі середовища, чутливі до потреб родин, — це не про пільги, це про повагу", — вказує письменниця.
Більше читайте у матеріалі: Навіщо фемінізм у країні, що воює: Ірина Славінська про рівність по-українськи, стереотипи та право бути собою.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: