Про підтримку фанатів. Чому на “Арені Львів” краще ніж на “Олімпійському”?

 

/data/blog/40618/27c2b4eea91ce24814442ad5c8fd6ae9.jpg

 

Знаєте, що істотно вплинуло на сприйняття гри між збірною України та Англії? Поведінка трибун. З одного боку, чого вимагати від людей, які заплатили чималу суму, прийшли на стадіон (багато хто не просто прийшли, а й приїхали з інших міст), і навіть піднімали не дуже в такт  жовто-блакитні полотна. Але якщо згадати як вболівав Львів на матчі проти збірної Сан-Марино, то резонанс щонайменше дивний…



Як ви думаєте, що могло б підштовхнути наших футболістів до подвигів в такій рівній, знервованій і напруженій боротьбі? Однозначно сказати, напевно, не можна, але припустити, що правильний фанатський заряд міг би внести свою позитивну лепту, можна. А так як саме нормального ”вболівання” та підтримки у вівторок не було, то цей аргумент виглядає ще переконливіше, а проблема відсутності належної підтримки – гострішає.



Спочатку був “так-собі” гімн. Ну, знову ж таки, дивлячись з чим порівнювати, але все ж “так-собі”… А далі все продовжилося в тому ж дусі. Улюблені хвилі спеціально для тих, хто ходить на футбол, аля виходить у світ, тобто не вболіває, а підтримати статус. Мляві вигуки ”Україна” і свист, коли м’яч перебував у англійців.



Може бути, справа в роботі звукорежисерів телеканалу Інтер? Але у Львові працювали вони ж, і там було чутно все, починаючи від гімну на початку, закінчуючи тим же гімном у другому таймі і вигуками “ще один” (точно фанатський заряд при 8:0 згадати не вийшло, ви вже вибачте). А переклички між трибунами, а постійний фон. Невже вся справа в тому, що Львів Арена чисто футбольний стадіон, а НСК Олімпійський має бігові доріжки?



Ні! Вся справа в тому, що в Київ на футбол ходять зовсім не ті люди, які повинні там бути. Справа і в ціні квитків, і в так званому статусі ігор та престижності походу на найважливіші матчі. Де б ми ще побачили на відстані близько 3-4 метрів Ющенка і Януковича. Ну раз вони майже разом, але і всім важливим і не дуже особам країни теж потрібно бути на грі. Ось і отримали, повний стадіон людей з насінням, плюс невеликий прошарок еліти і публічних людей, для яких такий матч – можливість розповісти друзям, та я вчора ходив на Україна – Англія. У нього запитають, а який рахунок, він – ”0:0″, і ”а що тепер”, а у відповідь: “Я не знаю, пролетіли як завжди, напевно”…



Ось і отримали ми сумний стадіон і досить сумну гру. Скільки Україна подала кутових? Близько десятка вже точно. А скільки разів трибуни створювали в дійсності напружену звукову атмосферу в цей час? Таку, яку би хотілося, не було жодного разу…



Загалом, виникає питання, або не потрібен у Києві футбол, або в столиці просто не пускають нормальних фанатів на стадіони, які повинні і можуть підняти бойовий дух команди. А от у Львові пускають, причому це не один сектор, а весь стадіон, і не потрібно говорити про поганих фанатів і хороших вболівальників, у Львові – всі були єдині і гра виглядала незважаючи на те, що все йшло в одні ворота, і бігали наші весь матч, не думаючи зупинятися…



Загалом, робіть висновки…


13.09.2013 539 1
Коментарі (1)

123 2013.09.13, 12:36
роздуми досить дебільні, що до чого по результату матчів з Сан-Марино і Англією ставити оцінку вболіванню, печаль (якби зіграли в нічию чи взагалі програли Сан- Марино, тоді треба було б спалити Львів, разом з вболівальниками?) в Київ на стадіон попало багато різно шарових людей з різних куточків країни, тому і не вистачило єднання, хоча як на якому секторі, акустика на стадіоні теж не дуже, люди йшли на стадіон зарядженні, це відчувалося вже в метро, і на стадіоні все було доволі гучно, але судячи по собі, скажу що після 30 хв. гри був розчарований грою збірної і це було очевидно що Гусев, Степаненко і Едмар випали з гри (напевно ще до початку гри), думаю таке розчарування прийшло до багатьох культури вболівання в країні немає, тому цю тему можна закрити
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16411
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1543
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3681
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1395

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1202

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

678
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24309
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

526
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

671
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1564
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1763 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

570