Про підтримку фанатів. Чому на “Арені Львів” краще ніж на “Олімпійському”?

 

/data/blog/40618/27c2b4eea91ce24814442ad5c8fd6ae9.jpg

 

Знаєте, що істотно вплинуло на сприйняття гри між збірною України та Англії? Поведінка трибун. З одного боку, чого вимагати від людей, які заплатили чималу суму, прийшли на стадіон (багато хто не просто прийшли, а й приїхали з інших міст), і навіть піднімали не дуже в такт  жовто-блакитні полотна. Але якщо згадати як вболівав Львів на матчі проти збірної Сан-Марино, то резонанс щонайменше дивний…



Як ви думаєте, що могло б підштовхнути наших футболістів до подвигів в такій рівній, знервованій і напруженій боротьбі? Однозначно сказати, напевно, не можна, але припустити, що правильний фанатський заряд міг би внести свою позитивну лепту, можна. А так як саме нормального ”вболівання” та підтримки у вівторок не було, то цей аргумент виглядає ще переконливіше, а проблема відсутності належної підтримки – гострішає.



Спочатку був “так-собі” гімн. Ну, знову ж таки, дивлячись з чим порівнювати, але все ж “так-собі”… А далі все продовжилося в тому ж дусі. Улюблені хвилі спеціально для тих, хто ходить на футбол, аля виходить у світ, тобто не вболіває, а підтримати статус. Мляві вигуки ”Україна” і свист, коли м’яч перебував у англійців.



Може бути, справа в роботі звукорежисерів телеканалу Інтер? Але у Львові працювали вони ж, і там було чутно все, починаючи від гімну на початку, закінчуючи тим же гімном у другому таймі і вигуками “ще один” (точно фанатський заряд при 8:0 згадати не вийшло, ви вже вибачте). А переклички між трибунами, а постійний фон. Невже вся справа в тому, що Львів Арена чисто футбольний стадіон, а НСК Олімпійський має бігові доріжки?



Ні! Вся справа в тому, що в Київ на футбол ходять зовсім не ті люди, які повинні там бути. Справа і в ціні квитків, і в так званому статусі ігор та престижності походу на найважливіші матчі. Де б ми ще побачили на відстані близько 3-4 метрів Ющенка і Януковича. Ну раз вони майже разом, але і всім важливим і не дуже особам країни теж потрібно бути на грі. Ось і отримали, повний стадіон людей з насінням, плюс невеликий прошарок еліти і публічних людей, для яких такий матч – можливість розповісти друзям, та я вчора ходив на Україна – Англія. У нього запитають, а який рахунок, він – ”0:0″, і ”а що тепер”, а у відповідь: “Я не знаю, пролетіли як завжди, напевно”…



Ось і отримали ми сумний стадіон і досить сумну гру. Скільки Україна подала кутових? Близько десятка вже точно. А скільки разів трибуни створювали в дійсності напружену звукову атмосферу в цей час? Таку, яку би хотілося, не було жодного разу…



Загалом, виникає питання, або не потрібен у Києві футбол, або в столиці просто не пускають нормальних фанатів на стадіони, які повинні і можуть підняти бойовий дух команди. А от у Львові пускають, причому це не один сектор, а весь стадіон, і не потрібно говорити про поганих фанатів і хороших вболівальників, у Львові – всі були єдині і гра виглядала незважаючи на те, що все йшло в одні ворота, і бігали наші весь матч, не думаючи зупинятися…



Загалом, робіть висновки…


13.09.2013 522 1
Коментарі (1)

123 2013.09.13, 12:36
роздуми досить дебільні, що до чого по результату матчів з Сан-Марино і Англією ставити оцінку вболіванню, печаль (якби зіграли в нічию чи взагалі програли Сан- Марино, тоді треба було б спалити Львів, разом з вболівальниками?) в Київ на стадіон попало багато різно шарових людей з різних куточків країни, тому і не вистачило єднання, хоча як на якому секторі, акустика на стадіоні теж не дуже, люди йшли на стадіон зарядженні, це відчувалося вже в метро, і на стадіоні все було доволі гучно, але судячи по собі, скажу що після 30 хв. гри був розчарований грою збірної і це було очевидно що Гусев, Степаненко і Едмар випали з гри (напевно ще до початку гри), думаю таке розчарування прийшло до багатьох культури вболівання в країні немає, тому цю тему можна закрити
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13856 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

874
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13679
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2