ПРО ГІ…НО

 

Вирішив скупатися, а потому трохи пройтися берегом річки – в напрямку «вище», ближче до витоків. Краще б не купався, або не проходжався…  А починалося все доволі непогано. Сексапільні дівчатка, з міськими манерами ґламурних німф і охочі до флірту, засмагають суто в жіночій компанії, потім йдуть дружно й грайливо у водичку, освіжитися, приязно озираючись на прощання. Трохи вище них, у суто чоловічій компанії, бурно бавляться в «лованки»  дядьки, а їх притомно пристойні джипи відпочивають на двох берегах в дерево-кущових затінках. 

Ще кількадесят метрів стерпно крутою і густою береговою лінією босоніж  уперед – і вже спостерігаю імпресіоністичну, чи то пак в жанрі реалізму (натуралізму !) картину «Селяни і мийка». Масивні радянські килимки піняться і потріскують  звучно, бо їх пуцують люди-добрі просто в Бистриці без навіть мізерних фізіологічно-психологічних комплексів чи юридично-адміністративних побоювань. Мірою того як тривала хода зростало число любителів помилити і сполоснути свої ковйори, а також: голови, плечі, руки, ноги, пахви,  яйця, лобки-колобки і цилулітні дупи та інші члени.  Втім це ані крихту не заважало ні самим умивакам, ані водіям мікроавтобуса і ЗІЛа, зовсім поряд (вище), як на таку, сказати б,  інтимну річ, старанно вимивати свої машини  в незмінному річищі з її беззмінним потоком, стоком. І тут мені мимоволі пригадалися сексапільні дівчатка і проворні мужики, нижче; і тут спало на думку, що ніяка, даруйте,  еліта не править балом в цій країні, все це роздутий міф – про каганат і сьогунат; як і той, що страждає лишень простий люд в нас, умовні пролетаріат і селянат, так би мовити,  остільки оскільки…

В подальшому глибина знов нагадувала про себе: прищаві тінейджери   виявляли непересічні здібності в одночасних пірнаннях-виринаннях і випорожненнях  фекалій під груповий регіт, майже раж.  Перемігшим в баталії-фекалії, здається, виявився якраз тілесно найдрібніший  пацик, зате його фактурніші побратими компенсували цю ганьбу і  сором для себе плюскотливими випорожненнями рідинних речовин, ясна річ, в річку. І на цей раз з меншим сміхом – просто тупо не прікалувало, вєрняк.

Та не знав ваш покірний слуга, що, скажімо так,  найцікавіше підготовлено попереду.  І не знав, що так різко зміню свою думку про те, хто в нас за еліту править, а хто за «дольчє-віту». Якби то не вздріти в живодайній зоні «природного джакузі» двох відносно молодих чолов’яг, добряче напідпитку і з мерседесами (один родом з 90-х, інший 2000-х і менш затонований) на «паркінгу» річкових каменів і трав'янистого піску.  Один з них теревенив голосисто  по телефону, по декілька разів наказово-переконливим тоном проказуючи: « Круць у-сьо порішає, порішає, да, да, на…».  І таке інше, яке  не варто озвучувати з огляду на: а) надалі, опісля появи на горизонті сторонньої особи,  враз тихіший голос суб’єкта; б) шум води об’єкта; в) об’єктивну недоказовість суб’єктом  почутого і не почутого…  А потім, допивши свою «Стеллу Артуа», пожбурив не зозла, але щосили,  порожньою пляшкою об каменюку на середину річки, де так зручно перебродити її. А за ним, немов по команді, і той другий, хоч був ще не допив пиво. Той, що розмовляв по телефону, боюсь помилитися (стояв не впритул), та надто видається, що приховано зробив той самий натужний жест волі, що й хлопійко, котрий переміг в баталії. Принаймні щось там, брунатно-ковбасне,  по ньому попливло собі за течією, а він виглядав відразу відчутно безпроблемнішим і легшим.  І все ж не без проблем здолали пороги вод, вилізли на сушу обоє, щоб потім, попрощавшись люб’язно(до честі: не занадто), роз’їхатися на повних газах з пробуксовками врозбрід.

Та ще перед цим, знову вище, де вже закінчувався прохідний суходіл остаточно, а глибина води сягала десь метрів зо три - щонайменше, чи то з веління природи, чи що.., - приперло, трясця, страх-страхіття, по-крупнячку. Несила і небажання було стримувати себе, тим паче, що коні та корови, котрі хлептали собі  водичку з річки, стоячи на березі, знаходилися попереду. Вище…


08.08.2012 Яв Назар 1535 11
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

944
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2380
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2046
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2075
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6301 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2368 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

232

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1058

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1039

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1306
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

170
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

523
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1981
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26418
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

475
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10387 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7926
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

471
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

328
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

477
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

548
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1498