ПРО ГІ…НО

 

Вирішив скупатися, а потому трохи пройтися берегом річки – в напрямку «вище», ближче до витоків. Краще б не купався, або не проходжався…  А починалося все доволі непогано. Сексапільні дівчатка, з міськими манерами ґламурних німф і охочі до флірту, засмагають суто в жіночій компанії, потім йдуть дружно й грайливо у водичку, освіжитися, приязно озираючись на прощання. Трохи вище них, у суто чоловічій компанії, бурно бавляться в «лованки»  дядьки, а їх притомно пристойні джипи відпочивають на двох берегах в дерево-кущових затінках. 

Ще кількадесят метрів стерпно крутою і густою береговою лінією босоніж  уперед – і вже спостерігаю імпресіоністичну, чи то пак в жанрі реалізму (натуралізму !) картину «Селяни і мийка». Масивні радянські килимки піняться і потріскують  звучно, бо їх пуцують люди-добрі просто в Бистриці без навіть мізерних фізіологічно-психологічних комплексів чи юридично-адміністративних побоювань. Мірою того як тривала хода зростало число любителів помилити і сполоснути свої ковйори, а також: голови, плечі, руки, ноги, пахви,  яйця, лобки-колобки і цилулітні дупи та інші члени.  Втім це ані крихту не заважало ні самим умивакам, ані водіям мікроавтобуса і ЗІЛа, зовсім поряд (вище), як на таку, сказати б,  інтимну річ, старанно вимивати свої машини  в незмінному річищі з її беззмінним потоком, стоком. І тут мені мимоволі пригадалися сексапільні дівчатка і проворні мужики, нижче; і тут спало на думку, що ніяка, даруйте,  еліта не править балом в цій країні, все це роздутий міф – про каганат і сьогунат; як і той, що страждає лишень простий люд в нас, умовні пролетаріат і селянат, так би мовити,  остільки оскільки…

В подальшому глибина знов нагадувала про себе: прищаві тінейджери   виявляли непересічні здібності в одночасних пірнаннях-виринаннях і випорожненнях  фекалій під груповий регіт, майже раж.  Перемігшим в баталії-фекалії, здається, виявився якраз тілесно найдрібніший  пацик, зате його фактурніші побратими компенсували цю ганьбу і  сором для себе плюскотливими випорожненнями рідинних речовин, ясна річ, в річку. І на цей раз з меншим сміхом – просто тупо не прікалувало, вєрняк.

Та не знав ваш покірний слуга, що, скажімо так,  найцікавіше підготовлено попереду.  І не знав, що так різко зміню свою думку про те, хто в нас за еліту править, а хто за «дольчє-віту». Якби то не вздріти в живодайній зоні «природного джакузі» двох відносно молодих чолов’яг, добряче напідпитку і з мерседесами (один родом з 90-х, інший 2000-х і менш затонований) на «паркінгу» річкових каменів і трав'янистого піску.  Один з них теревенив голосисто  по телефону, по декілька разів наказово-переконливим тоном проказуючи: « Круць у-сьо порішає, порішає, да, да, на…».  І таке інше, яке  не варто озвучувати з огляду на: а) надалі, опісля появи на горизонті сторонньої особи,  враз тихіший голос суб’єкта; б) шум води об’єкта; в) об’єктивну недоказовість суб’єктом  почутого і не почутого…  А потім, допивши свою «Стеллу Артуа», пожбурив не зозла, але щосили,  порожньою пляшкою об каменюку на середину річки, де так зручно перебродити її. А за ним, немов по команді, і той другий, хоч був ще не допив пиво. Той, що розмовляв по телефону, боюсь помилитися (стояв не впритул), та надто видається, що приховано зробив той самий натужний жест волі, що й хлопійко, котрий переміг в баталії. Принаймні щось там, брунатно-ковбасне,  по ньому попливло собі за течією, а він виглядав відразу відчутно безпроблемнішим і легшим.  І все ж не без проблем здолали пороги вод, вилізли на сушу обоє, щоб потім, попрощавшись люб’язно(до честі: не занадто), роз’їхатися на повних газах з пробуксовками врозбрід.

Та ще перед цим, знову вище, де вже закінчувався прохідний суходіл остаточно, а глибина води сягала десь метрів зо три - щонайменше, чи то з веління природи, чи що.., - приперло, трясця, страх-страхіття, по-крупнячку. Несила і небажання було стримувати себе, тим паче, що коні та корови, котрі хлептали собі  водичку з річки, стоячи на березі, знаходилися попереду. Вище…


08.08.2012 Яв Назар 1775 11
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

520
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

790
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5480
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1458
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

366
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1450
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901