ПРО ГІ…НО

 

Вирішив скупатися, а потому трохи пройтися берегом річки – в напрямку «вище», ближче до витоків. Краще б не купався, або не проходжався…  А починалося все доволі непогано. Сексапільні дівчатка, з міськими манерами ґламурних німф і охочі до флірту, засмагають суто в жіночій компанії, потім йдуть дружно й грайливо у водичку, освіжитися, приязно озираючись на прощання. Трохи вище них, у суто чоловічій компанії, бурно бавляться в «лованки»  дядьки, а їх притомно пристойні джипи відпочивають на двох берегах в дерево-кущових затінках. 

Ще кількадесят метрів стерпно крутою і густою береговою лінією босоніж  уперед – і вже спостерігаю імпресіоністичну, чи то пак в жанрі реалізму (натуралізму !) картину «Селяни і мийка». Масивні радянські килимки піняться і потріскують  звучно, бо їх пуцують люди-добрі просто в Бистриці без навіть мізерних фізіологічно-психологічних комплексів чи юридично-адміністративних побоювань. Мірою того як тривала хода зростало число любителів помилити і сполоснути свої ковйори, а також: голови, плечі, руки, ноги, пахви,  яйця, лобки-колобки і цилулітні дупи та інші члени.  Втім це ані крихту не заважало ні самим умивакам, ані водіям мікроавтобуса і ЗІЛа, зовсім поряд (вище), як на таку, сказати б,  інтимну річ, старанно вимивати свої машини  в незмінному річищі з її беззмінним потоком, стоком. І тут мені мимоволі пригадалися сексапільні дівчатка і проворні мужики, нижче; і тут спало на думку, що ніяка, даруйте,  еліта не править балом в цій країні, все це роздутий міф – про каганат і сьогунат; як і той, що страждає лишень простий люд в нас, умовні пролетаріат і селянат, так би мовити,  остільки оскільки…

В подальшому глибина знов нагадувала про себе: прищаві тінейджери   виявляли непересічні здібності в одночасних пірнаннях-виринаннях і випорожненнях  фекалій під груповий регіт, майже раж.  Перемігшим в баталії-фекалії, здається, виявився якраз тілесно найдрібніший  пацик, зате його фактурніші побратими компенсували цю ганьбу і  сором для себе плюскотливими випорожненнями рідинних речовин, ясна річ, в річку. І на цей раз з меншим сміхом – просто тупо не прікалувало, вєрняк.

Та не знав ваш покірний слуга, що, скажімо так,  найцікавіше підготовлено попереду.  І не знав, що так різко зміню свою думку про те, хто в нас за еліту править, а хто за «дольчє-віту». Якби то не вздріти в живодайній зоні «природного джакузі» двох відносно молодих чолов’яг, добряче напідпитку і з мерседесами (один родом з 90-х, інший 2000-х і менш затонований) на «паркінгу» річкових каменів і трав'янистого піску.  Один з них теревенив голосисто  по телефону, по декілька разів наказово-переконливим тоном проказуючи: « Круць у-сьо порішає, порішає, да, да, на…».  І таке інше, яке  не варто озвучувати з огляду на: а) надалі, опісля появи на горизонті сторонньої особи,  враз тихіший голос суб’єкта; б) шум води об’єкта; в) об’єктивну недоказовість суб’єктом  почутого і не почутого…  А потім, допивши свою «Стеллу Артуа», пожбурив не зозла, але щосили,  порожньою пляшкою об каменюку на середину річки, де так зручно перебродити її. А за ним, немов по команді, і той другий, хоч був ще не допив пиво. Той, що розмовляв по телефону, боюсь помилитися (стояв не впритул), та надто видається, що приховано зробив той самий натужний жест волі, що й хлопійко, котрий переміг в баталії. Принаймні щось там, брунатно-ковбасне,  по ньому попливло собі за течією, а він виглядав відразу відчутно безпроблемнішим і легшим.  І все ж не без проблем здолали пороги вод, вилізли на сушу обоє, щоб потім, попрощавшись люб’язно(до честі: не занадто), роз’їхатися на повних газах з пробуксовками врозбрід.

Та ще перед цим, знову вище, де вже закінчувався прохідний суходіл остаточно, а глибина води сягала десь метрів зо три - щонайменше, чи то з веління природи, чи що.., - приперло, трясця, страх-страхіття, по-крупнячку. Несила і небажання було стримувати себе, тим паче, що коні та корови, котрі хлептали собі  водичку з річки, стоячи на березі, знаходилися попереду. Вище…


08.08.2012 Яв Назар 1753 11
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2395
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1269

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764