Про актуальне та цікаве: книжкова рубрика від Фіртки

Привіт, друзі. Сьогодні з цієї статті у нас з вами почнеться цікава і досить довга подорож у світ книжок, коміксів та інших літературних новинок. Щотижня в цей же час, читайте про актуальне та цікаве від літературного оглядача «Фіртки» — Остапа Микитюка.


Що ж, зважаючи, що це дебют такого формату, то і почну свій огляд по-особливому. А саме з графічного роману «Все це триватиме далі» і по суті творчої колаборації письменниці, радіоведучої та бізнесвумен Анни Санден і художниці Віри Кордоби, що зовсім нещодавно з’явився у львівському інді-видавництві UACOMIX.

«Все це триватиме далі» - це не класичний комікс на кшталт супергероїчних коміксів Marvel та DC. Це дуже глибока історія, це оголений нерв, це силуети просякнуті болем, любов’ю, самотністю, щирістю, дитячою невинністю й дорослим цинізмом. Графічний роман Анни Санден зачіпає багато тем про які не говорять в суспільстві, а інколи не говорять про це навіть з самим собою: заміщення, покинутість, гіперопіка чи її відсутність взагалі, батьківство, пошук любові до когось і самого себе, зрештою самотність і прийняття…життя, як воно є. «Все це триватиме далі» лірична та в той самий час життєствердна історія жінки, яка не збирається здаватись, а обирає жити й бути щасливою наперекір всьому.


На другому місці добірки книжка, чи то пак книжечка, яка свого часу наробила стільки шуму і викликала тонни праведного гніву, що страшно згадувати. Це невинна дитяча історія від української письменниці Лариси Денисенко — «Майя та її мами», що з’явилась у такому ж невинному видавництві «Видавництво». Невинна, саме так, навіть не зважаючи на назву.

«Майя та її мами» це знайомство з маленькою й тендітною дівчинкою, що починає вчитись у четвертому класі. Впродовж книжки вона розповідає про себе, свої вподобання та однокласників. Ця книжка, на мою скромну думку, вчить нас приймати й розуміти різноманіття, поважати одне одного та чужу думку, але найголовніше — вона вчить любити!


Третьою книжкою став роман одного з фронтменів гурту ТНМК, а тепер і письменника Олександра Фоззі Сидоренка — «Червоні хащі», який виданий у Видавництві Старого Лева. Цей роман, як і усі інші книжки у цій добірці, зачіпає важливі та мало проговорювані в суспільстві теми. «Червоні хащі» — про старість, про дружбу, про безвихідь і неймовірну силу.

В центрі сюжету спершу з’являється особиста драма пенсіонера Богдана Васильовича Ковтуна. Життя склалося так, що він опинився у геріатричному пансіонаті поблизу хутора Червоні Хащі. Весь світ наче обернувся проти нього. Все втратило сенс. Але доля зводить його з трьома абсолютно не схожими одне на одного дідуганами, які «відсиділи» там вже не один рік і практично змирились зі станом речей. Здавалося б, що тут може бути цікавого? Виявляється може! Фоззі неймовірно тонко передає душевні переживання людини похилого віку, вдало змішуючи це з ностальгією за 2000-ми та відбірним тонким гумором.


Четвертою сходинкою добірки став другий роман молодої україно-німецької письменниці Ксенії Фукс«12 сезонів жінки», який з'явився у чудовому чернівецькому видавництві «21». Роман попри пандемію вже встиг побувати з презентаціями у двох країнах, відвідати книжковий фестиваль у Запоріжжі й навіть втрапити у довгий список престижної премії «Книжка Року ВВС-2020». До слова, дебютний роман Ксенії також потрапив у списки премії ВВС (але про це якось наступного разу).

«12 сезонів жінки» — це маніфест! Ксенія Фукс у 12 оповіданнях зуміла зачепити багато суспільно важливих тем, багато з яких й досі, у сучасному суспільстві, в Україні, залишаються за бортом обговорень: анорексія, депресії, посттравматичний синдром, булінг, насильство у сім’ї, фемінізм, сексуальність, сексуальна орієнтація, зрештою, дружба та любов. Ця книжка, 12 неймовірно пронизливих, часом дуже відвертих і  болючих дівчат. Які, так само як і мільйони інших дівчаток, дівчат та жінок по всій країні, потребують любові, підтримки та розуміння.


І на цій ноті, друзі, кажу вам — до зустрічі рівно за тиждень)


13.11.2020 4377
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

624
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2239
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1987
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2014
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6019 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2293 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

154

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

980

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

981

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1229
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

466
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1921
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3821
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26333
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

416
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10330 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

421
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

422
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

505
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1435
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1025