У Верховній Раді завершується підготовка законопроєкту про мобілізацію, рекрутинг, демобілізацію та інші особливості проходження військової служби.
Про заплановані нововведення розповіла нардеп Мар’яна Безугла («Слуга народу»), яка входить до міжфракційної групи, що займається його написанням, пише Фіртка.
Відтак, призовний вік по мобілізації планують зменшити до 25 років (замість 27 років зараз). Законопроєкт з такою ж нормою парламент ухвалив ще у травні, але президент Володимир Зеленський його так і не підписав.
Також новим законопроєктом передбачено варіант короткострокового контракту для осіб 18-25 років — терміном на рік, після якого можна буде звільнитися навіть у разі проводження воєнного стану.
Підстави, які дають право на відстрочку та звільнення:
- усі особи з інвалідністю;
- ті, хто мають троє і більше дітей;
- якщо двоє військовослужбовців мають дитину, то 1 має відстрочку і право на звільнення (чоловік або жінка). Тобто, якщо жінка вирішує піти на військову службу, то чоловік таким чином може отримати відстрочку;
- якщо у сім’ї є неповнолітня особа з інвалідністю;
- якщо повнолітня недієздатна дитина з інвалідністю / дружина або чоловік / батьки дружини або чоловіка 1-2 групи (при цьому особа з інвалідністю сама обирає кому відстрочка);
- опікуни особи з інвалідністю 1-3 груп, яка визнана в судовому порядку недієздатною;
- вагітні жінки та жінки в декреті;
- тільки діючі нардепи (зараз — і усі колишні), обрання депутатом — підстава для звільнення;
- жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час АТО або відсічі збройної агресії проти України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Не варто в такий час ставити блокпости в мікрорайоні Пасічна", — Марцінків звернувся до ТЦК