Притулок для бездомних тварин у Калуші вже є. Що далі?

 

У місті Калуш традиційно гостро стоїть питання бродячих собак. Вони збираються у великі зграї, біля ринків, навчальних закладів і наганяють страху як на дітей, так і на дорослих.

 

Минулого тижня на сесії Калуської міської ради міський голова Ігор Насалик повідомив, що міська влада отримує багато звернень від калушан щодо бродячих собак. Тому він дав доручення розробити програму регулювання їх чисельності на наступний рік та збільшити вилов тварин.

 

Сьогодні усі бездомні собаки, яких виловлюють в Калуші, потрапляють у притулок. На КП «Екосервіс» створено дільницю для його обслуговування: бездомними тваринами опікуються п’ятеро працівників, у тому числі ветеринарний лікар. Для функціонування притулку на підприємстві розроблено відповідне положення, яке погоджене управлінням ветеринарної медицини в Калуші, головним державним санітарним лікарем Калуського району та затверджено міським головою. У поточному році на облаштування притулку з міського бюджету було виділено 143 тис. грн. За ці кошти придбано 39 вольєрів, у яких одночасно можна утримувати 120 тварин, огороджено територію, оформлено земельну ділянку. На даний час у притулку утримується 72 собаки. Тут їх реєструють, проводять лікування і вакцинацію, годують. Загалом, каже керівник КП «Екосервіс» Дмитро Кобилецький, починаючи з липня підприємствами і приватними підприємцями сюди постачається в середньому 680 кг харчових відходів на місяць. Благодійну допомогу притулку надають Калуський комбінат хлібопродуктів, Калуська ЦРЛ, «Вомонд», «Калуська фабрика «Родина», пекарні «Колос», «Родина», Іванковецькі ковбаси, «Рознет». З ними «Екосервіс» уклав угоди і розраховує, що до благодійної справи підключаться й інші підприємства, а також заклади громадського харчування нашого міста.

 

Як наголосив директор КП «Екосервіс», Калуш став першим містом в області, де відкрито притулок для бездомних тварин. На початку цього року рішенням міської ради було затверджено «Програму скорочення кількості безпритульних тварин на 2012-2015 роки шляхом етичного ставлення до них та регулювання чисельності гуманними та цивілізованими способами». Таким чином у Калуші перестали знищувати бездомних тварин. Але незважаючи на те, що у нас останні півроку є і притулок, і відповідна програма, на кількості собак на вулицях міста це практично не позначилося, принаймні цього непомітно. Як виявилося, на сьогодні чисельність бездомних собак ніяк не регулюється. Законодавство у Калуші не порушують і собак не знищують, як це було раніше, а у притулку до стерилізації тварин ще не приступали. Дмитро Кобилецький пояснив, що для цього потрібна база, тобто облаштування спеціальних приміщень — операційної, лабораторії тощо. На підприємстві вивчалася можливість доправляти тварин для проведення їхньої стерилізації в обласний центр. Але це коштуватиме 300-400 грн. на одну собаку. Такі видатки не по кишені ні громадській організації, ні міському бюджету. Тому сьогодні розглядається варіант проведення такої операції на базі міського управління ветеринарної медицини. Напрацювання з ветслужбою вже є.

 

На даний час бездомних собак відловлюють лише за заявами калушан. Їх поселяють у притулку. За словами Дмитра Кобилецького, у цьому році підприємство замовило обладнання для вилову собак на 40 тис. грн. З_поміж іншого і спеціальний сіткомет вартістю 14 тис. грн. (він дозволяє виловлювати тварин не завдаючи їм шкоди). Але Держказначейство кошти не пропускає, відтак, пояснив керівник КП «Екосервіс», сьогодні затримка лише за оплатою. Також на підприємстві склали графік вилову бездомних тварин, здійснювати рейди місцями їх масового скупчення планують двічі-тричі на тиждень. Акцент буде робитися на вилові самок, щоб не допустити подальшого розмноження безпритульних собак.

 

Рано чи пізно усі вольєри у притулку будуть зайняті. Як буде у такому разі? Тварин перестануть виловлювати, чи їх вже після стерилізації відпускатимуть назад на вулиці міста? Поки що відповіді на ці питання немає. Так, за півроку існування притулку у Калуші не було ще жодного випадку, щоб звідти хтось забрав собі тварину. З іншого боку, якщо ми хочемо наблизитися до цивілізованих стандартів, то у такому разі маємо прагнути, щоб бездомних тварин на вулицях міста взагалі не було.

 

Дмитро Кобилецький зазначив: проблема бродячих собак гостро стоїть на рівні держави. Наразі незрозумілою є ціль перебування тварин у притулках, адже не можна тут тримати тварину безкінечно, тому, вважає керівник КП «Екосервіс», до гуманного законодавства має бути і державна програма поводження з безпритульними тваринами та її фінансове забезпечення. Треба переходити до діла і у плані запровадження більш жорстких засобів впливу на власників собак, які викидають своїх улюбленців на вулицю, на підприємства, на території яких допускають їх безконтрольне розмноження.

 

— Кількість собак на вулицях міста, — каже Дмитро Кобилецький, — є прямим наслідком недотримання законодавства про утримання тварин. На підприємствах нерідко тримають собак для охорони. Але за ними ніхто не слідкує, не ведеться облік. Наприклад, колишня харчосмакова фабрика. Тут на огородженій території у центрі міста справжній притон, ми вже тричі виїжджали сюди забирати собак, але нічого не змінюється, на ситуацію ніхто не реагує. Це ж стосується території колишнього молокозаводу, інших підприємств. Вони є постійними постачальниками все нових безпритульних собак. За такого відношення окремих калушан, жодні притулки і програми не здатні забезпечити безпеку і комфорт на вулицях міста. Сьогодні міська влада, міський голова Ігор Насалик докладають серйозних зусиль для вирішення проблеми, у Калуші дійсно зроблено багато у плані гуманного ставлення до бездомних тварин, виділяються значні суми з бюджету, наше підприємство робить усе, що може зробити. Але без участі громади проблеми безпритульних тварин нам не вирішити.

 

Дзвони підгір'я, Богдана Камінська


03.01.2013 2492 1
Коментарі (1)

друг 2013.01.05, 22:52
В Коломия притулок для собак діє вже 5 місяців
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

611
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2050
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33378
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2258
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2995
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5079 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

372

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1130

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

738

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

943
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

232
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

536
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

613 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1104
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

930
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1020
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

792
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30165 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

851
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3829
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

463
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

494