Пришляк: В критичній ситуації зі сміттям на Надвірнянщині відтягувати з будівництвом полігону неприпустимо

Проблема зі сміттям на Надвірнянщині сягла критичної межі, а влада за 2 роки не спромоглась вжити ефективних заходів для її вирішення. Тож зараз районна та обласна адміністрації повинні зробити все для якнайшвидшого будівництва полігону для ТПВ, залучати грантові кошти та реалізовувати спеціальні програми у ОТГ.

На цьому наголосила депутат Надвірнянської райради від фракції «ВОЛЯ» партії «РНС» Тетяна Пришляк на зустрічі керівництва РДА з депутатами та головами ОТГ.

«Минулого року РДА запропонувала депутатам програму щодо поводження з ТПВ без комплексного підходу і стратегії. Тому її не прийняли, а нової ми так і не отримали. Полігон влада не збудувала, а сміття накопичується в лісах, на берегах річок, на стихійних сміттєзвалищах. Ситуація з кожним днем погіршується, а стратегічного бачення вирішення проблеми немає», - обурилась Пришляк.

Вона нагадала, що ще 2 роки тому на Надвірнянщині була можливість збудувати полігон в урочищі «Чобіток». Але через скасування результатів двох тендерів та конфлікт з громадою Назавизів дане будівництво так і не розпочалось.

Міський голова Надвірної Зеновій Андрійович на зустрічі запропонував виділення нової ділянки для будівництва полігону в напрямку сіл Красне та Верхній Майдан, яка відноситься до земельного запасу лісового фонду. Тетяна Пришляк впевнена, що будівництво полігону має розпочатись якнайшвидше, адже ситуація в районі вже критична. А ймовірне будівництво полігону на новій ділянці потребує ще близько 5 років очікування.

Нагадаємо, що на численні звернення народного депутата Юрія Дерев'янка Міністерство екології було готове профінансувати будівництво полігону "Чобіток" з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак цього не відбулося через зволікання міської влади з проведенням тендеру та визначенням виконавця робіт.

«Вибір нової земельної ділянки, виготовлення проектно-кошторисної документації, погодження в усіх інстанціях, витрачання чималих коштів на все це, а найголовніше час - це все віддаляє від нас вирішення цієї вкрай важливої проблеми. При такому підході перспектива мати в районі свій полігон відтягується на 4-5 років. Якщо в урочищі «Чобіток», де вже готова вся документація, є конфлікти з громадою, то з людьми потрібно спілкуватися, розуміти в чому невдоволення і спільно це вирішувати. Вже два роки, на превеликий жаль, цього ніхто не робить», - каже депутат.

Крім того, Тетяна Пришляк впевнена, що в такій близькій до екологічної катастрофи ситуації, депутати всіх рівнів мають об’єднати зусилля та сприяти поступовому вирішенню проблеми вже зараз.

«Є програми для ОТГ щодо поводження з ТПВ, є чимало грантів і треба рухатися у напрямку залучення коштів зі всіх можливих джерел, залучати депутатів усіх рівнів», - зазначила Тетяна Пришляк.

На необхідності комплексного підходу у вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами в області наголошує і депутат обласної ради від фракції «ВОЛЯ» партії «РНС» Ольга Федишина.

«Повинна бути єдина стратегія поводження з твердими побутовими відходами. Ще в травні минулого року на виїзній сесії Івано-Франківської обласної ради в Калуші, яка була присвячена екологічним питанням, було доручено Івано-Франківській ОДА розробити Стратегію поводження з відходами в області до 01.01.2018 року. Проте, на жаль, до сьогодні проект цієї Стратегії не було представлено депутатському корпусу», - зазначила Федишина.

Комплексний підхід має стосуватися вирішення ряду питань, каже депутат. А це, зокрема, визначення місць розташування полігонів для сміття, встановлення на них сміттєсортувальних ліній, вирішення питання про переробку сміття і будівництво для цього відповідних заводів.

Не менш важливим є вирішення питання про облаштування місць для збору сміття в населених пунктах. Саме тому за ініціативою Ольги Федишиної у 2017 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділені кошти для придбання сміттєвих баків для сіл Заріччя, Чорні Ослави, Білі Ослави, Чорний Потік, Пнів та селища Битків. Одне із важливих питань, каже Ольга Федишина, над яким також мають зосередитися депутати – це забезпечення систематичного вивозу сміття. Для цього необхідно мати відповідний спецтранспорт.

Відтак цьогоріч Ольга Федишина подала пропозицію про виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища коштів на придбання спецмашини для збору та вивезення побутових відходів на території Делятинської ОТГ та закликала обласних депутатів від Надвірнянського району також підтримати цю ініціативу.


26.05.2018 1061
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13930 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6175
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1738

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

536
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

674
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1596
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13724
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

271
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

566
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2