Природа Януковича і сутність Церкви

 

 

Навіщо Юлю знову судять? Все просто: Юлю судять – одне задоволення, Юля на зоні – друге задоволення. Юлю судять, коли вона вже на зоні – два задоволення одночасно, тобто вдвічі більше задоволення.

 

За що можна поважати Януковича – це за здоровий гедонізм. Хлопець вміє насолоджуватися життям.

 

Він втілює максимальну мрію пересічного українця: дачка під Києвом, за яку не соромно перед сусідами, посада начальника, яка не переобтяжує, і щодня по телевізору спостерігати, як суддя мучить тих, хто тобі капостив.

 

Є нюанси, на яких хотілося б наголосити, хоча це і нелегко, бо ваші мізки, мій милий, але одномірний друже, зайняті випадково запозиченими з телевізора штампами, які ви вважаєте за власні уявлення. І все ж таки, спробуємо туди протиснутися. Нашого президента ви нерідко звинувачуєте в авторитаризмі, кажете, що він будує диктатуру. Це не зовсім так. Екзистенція Януковича – це начальник-самодур, а не висунута в ніщо ніцшеанська надлюдина по той бік добра і зла. Потенційний тиран сидить у Качанівці, а той, хто сидить у Межигір‘ї не тиран, а барин.

 

Диктатор насолоджується диктатурою, а Янукович насолоджується розкошами. Тиран-гедоніст є рідкістю. Тиранія – це самовідмова, це тиранія над собою. Імператор полюбляв ампір, але в походах спав на солдатському ліжку. Гітлер був аскетом, схимником рейхсканцелярії одруженим на німецькій нації. Обстановка кабінету Сталіна, за висловом британського дипломата, нагадувала вокзальну залу очікування для пасажирів другого класу.

 

Петро Перший свою катівню любив більше за тронну залу, а заляпаному кров‘ю фартуху надавав перевагу перед шитим золотом мундиром.

 

Якби Янукович був тираном, йому навіть не обов‘язково було б ув‘язнювати Юлю, вона сама орендувала б для себе в‘язницю. Бо тиранія є розгортанням тирана, подібно до того, як світ є розгортанням Бога (за твердженням Миколи Кузанського, який це бачив).

 

Мусульмани закликають не "приписувати Аллахові співтоваришів". Янукович – не для всіх Всевишній, але перебуває достатньо високо, тому його теж не варто наділяти якостями, яких у нього нема і товаришами (лише подільниками).

 

Він – не тиран і не диктатор. Тому все це свято життя незабаром завершиться. Він сам його і завершить. Дуже вишукано порівнявши Януковича з Аллахом, погляньмо тепер на його ворогів.

 

Жодні революціонери ніколи не зробили жодної революції. Режим – це театральна вистава. Вона припиняється, коли набридає. Глядачі більше не приходять – п‘єсу більше не грають. Режим – це п‘яничка. Він падає тим швидше, чим безперешкодніше задовольняє своє найголовніше бажання. Заберіть у п‘янички пляшку і він можливо ще втримається на ногах. У Януковича ніхто не забере "пляшку", він до запаморочення продовжить монополізувати прибутки.

 

Ленін казав, що тільки та революція чогось варта, яка вміє захищатися. Проте, Ілліч мав справу зі становленням, а ми із завершеним буттям, тому сміливо можемо доповнити формулу: тільки та революція чогось вартує, коли влада нічого не варта.

 

Революціонери отримують шанс після революції, яка для них завжди несподіванка. Ми спостерігаємо, як у світі актуалізується ісламська революція, як зокрема падіння близькосхідних режимів дає нові можливості ісламістам, які єдині й заслуговують на увагу серед усіх дійових осіб у тих екзотичних країнах. Ми спостерігаємо, як у багатомільйонній Російській Федерації стотисячні натовпи демократичної громадськості – ніщо в порівнянні з десятком моджахедів. І ми замислюємося над тим, як релігійний чинник може спрацювати в нас. Ми зі здивуванням спостерігаємо, як релігійна тематика забирає дедалі більше телевізійного часу та інтернет-простору.

 

Здебільшого це антиклерикальні публікації. Ісламізм теж починався з лайки на адресу погано освічених, нечесних і угодовських мулл. Поки що це простувата дискусія, яка зводиться до конфлікту двох позицій:


1) до церкви ходити не треба, бо попи погані;


2) ходити треба, хоча попи погані.

 

Але актуалізуються й інші теми, які завжди були в колі уваги Церкви: проблеми ґендеру і пропаганди дегенеративності, автокефалія, оборона традиційних вартостей. Починається бійка навколо абортів. Нажаль, матері захисників права на аборти не скористалися своїм правом на аборт. Подобається це нашим читачам, чи ні, але подібно до ісламістів, християни будуть відігравати дедалі активнішу роль у танцях на руїнах режиму. Церква буде змінюватися швидше, ніж суспільство. Борцям із Церквою варто знати деякі речі за те, з чим вони борються.

 

Чим ідеальна Церква відрізняється від ідеальної політичної партії?

 

1. Партія для успішної реалізації своєї програми має накопичувати гроші у партійній касі. Натомість Церква має накопичувати бідність. Чим бідніша Церква, тим вона сильніша, авторитетніша і впливовіша.

 

2. Коли партія стикається з репресіями, вона розсипається. Церква від репресій міцнішає. Тому партія прагне заручитися лояльністю держави. Церква звинувачує державу і протистоїть їй.

 

3. Партія через парламентські процедури прагне вдосконалити законодавство, тобто правила гри для суспільства. Церква претендує на виключні привілеї, вона хоче бути над правилами і над суспільством.

 

4. Силу партії складають чиновники, яких вона ставить. Силу Церкви становлять святі.

 

5. Партією керують партійні функціонери. Церковні функціонери служать і прислуговують Церкві, вони перебувають у гірших побутових умовах, аніж більшість вірян.

 

6. Партії тимчасові. Церква зустріне Друге Пришестя.

 

7. Сутність партій не змінити. Церква оновлюється завжди, й "мертва" Церква щоразу воскресає зі своїм Господом.

 

8. Партія – результат суспільного компромісу. Церква – єдине місце у Світі, де недоцільні компроміси зі Світом, сумлінням і сатаною.

 

9. Партія успішна, коли раціональна. Церква – коли божевільна.

 

10. Церква – це партія Христа.

 

Дмитро Корчинський,

Cпеціально для ТСН


Коментарі (3)

Спокій 2012.04.23, 14:07
Майстер слова, що й казати. Із кожним реченням міг би погодитись, але ж головна думка усього тексту до чого зводиться? Шапкаря викине з Межигір'я котрась із Церков? Чи якесь міфічна організація християн накшталт Аль-Каїди (натяк на Братство?:)) Що ж, дуже хотілось би, але на дійсність не схоже...
Спокою 2012.04.24, 21:25
Ніхто шапкаря нізвідки не викине -"ніхто у нього не забере "пляшки",він до запаморочення монополізуватиме прибутки"- чітко сказав гуру. Думаю, от тут то він-гуру- помиляється, хочахто його знає.
Валерій 2012.04.26, 08:59
Якась маячня :)
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

604
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9378 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488