Приречені бути безпритульними: Мешканці будинку на Мазепи, 35А просять право на життя

 

/data/blog/105336/e9655465dc4a7c4277aa7eeedceaddec.jpg

 

Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.

 

На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.

 

Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.

 

«Ми залишилися поза законом. Насправді! Ми не можемо без присвоєної адреси отримати прописку. А від цього страждають абсолютно всі мешканці нашого будинку. Ми не можемо прописати дітей, не маємо права віддати їх до садочку чи школи. Переселенці, які купили тут житло, не можуть легалізувати у Франківську. Бійці АТО не можуть оформити посвідчення учасника бойових дій і користуватися законними пільгами. Пенсіонери не можуть без адреси оформити субсидію. А, до речі, за комуналку ми всі платимо по тарифу, як юридична особа, а в кілька разів більше! Ми живимо в квартирах, але по документах ми всі бомжі», - розповідає пенсіонерка Ірина Дячук.

 

Люди кажуть, що адресу їхньому будинку не присвоюють без жодних юридичних обґрунтувань та підстав. І так уже 5 разів.

 

«Члени виконкому за наше питання просто не голосують. І таким чином питання весь час відкладається. Вони кажуть, що поки справа в суді нічого прийматися не буде. Ми надсилаємо офіційні звернення до влади з вимогою пояснити чому не приймається рішення про присвоєння адреси. А чиновники нам відписують, що це питання просто не набрало необхідної кількості голосів. І так ми вже п’ятий раз ходимо по колу», - скаржиться переселенка з Маріуполя Оксана Лисечко.

 

Тим не менше, жителям таки вдалося достукатися до новообраного міського голови та знайти порозуміння. Новий міський голова Руслан Марцінків на останній зустрічі з людьми вислузав проблеми та пообіцяв піти мешканцям на компроміс.

 

«Нам вдалося дійти порозуміння зРусланом Марцінківим. Ми довго обговорювали усі ті складнощі та неприємності, які мають усі мешканці будинку через не присвоєну адресу. Руслан Романович з розумінням поставився до нас і до проблеми, яка уже кілька років не дає нам повноцінно жити. Міський голова пообіцяв, що піде на поступки і посприяє, щоб міськвиконком таки присвоїв нам адресу», - розповідає мешканка будинку Юля Канюс.

 

З юридичного боку, будівельна фірма всі юридичні вимоги для присвоєння будинку адреси дотримала. Забудовник отримав усю дозвільну документація для будівництва. ДАБІ видала декларацію про готовність будинку до експлуатації. Будівельна компанія сплатила більше 700 тисяч гривень до бюджету міста у фонд соціально-економічного розвитку. Тож уже п’ятий раз фірма подавала на розгляд виконкому повний пакет документів, а члени МВК ігнорували голосування. При цьому, присвоєння адреси є технічним рішенням, яке приймається безумовно, коли подана документація, що передбачена законодавством. Але цього чомусь уже вп’яте не робиться.

 

Поза очі та в коментарях ЗМІ члени виконкому аргументують це тим, що справа по забудові знаходиться у судах. Але хоча б одного кінцевого рішення суду прийдеться чекати що дуже довго, а загалом розпочато 5 судових процесів по Мазепи, 35А. Тому мешканці будинку не здаються і просять міську владу дати можливість їм нарешті жити по-людськи.

 

«Ми не розуміємо, навіщо нас донедавна влада тримала в заручниках і так знущалася. Яка різниця, зносити будинок з адресою чи без неї? А якщо чекати кінцевого рішення судів, то ми будемо так бомбувати ще кілька років. Чесно, навіть ворогу не побажаю бути на моєму місці. Єдине, що просимо – дати нам нормального жити хоча б доки не закінчуться суди. А там рішення суду поставить останню крапку. Але хоча б весь цей час ми будемо повноцінними мешканцями Івано-Франківська. Сподіваюся, що міський голова Руслан Марцінків дотримає свого слова, яке нам дав. Ні на кого більше надію не маю», - ділиться Світлана Сагній, жителька будинку на Мазепи, 35А.

 

Максим Круть

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Жителька будинку на Мазепи 35а, переселенка Оксана Лисечко: Нас вразила жорстокість іванофранківців, але будемо йти до кінця

Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів

Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а

Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм


27.04.2016 Максим Круть 1643 5
Коментарі (5)

Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:37
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:42
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Анастасія Корлиб 2016.04.27, 15:51
Буде все розвиватись в типовому жанрі міської влади: будуть тягнути до кінця це переоивання з пустого в порожнє, людям урветься терпець, і тільки тоді ми побачим хоча б якісь дії! Будем чесними, міській владі глубоко плювати, всі діють тільки щоб набити собі кишені!
Іван Бойчук 2016.04.27, 15:52
я думаю,далі буде все те саме раз за разом,ще кілька місяців.а далі будівлю зносити не будуть,як писав Прут.її реприватизуює міська влада і перепродасть заново.
Максим Гирич 2016.04.27, 16:32
Погоджуюсь з Іваном, таке продовження дійсно можливе... Я гадаю, що міська влада під кінець баталій приватизує будинок, будівельну компанію залишить з пустими руками, а всім іншим буде говорити: " ми за містян, ми вирішуємо пробоеми якісно..." і тому подібне. Залишилось вияснити - за яких саме вони містян?
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

613
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2470

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

852
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8343
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1234 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975