Пріоритетні об'єкти в Івано-Франківську: ремонти у ліцеях, дитячих садках та будівництво моста на Пасічну

Під час брифінгу міського голови начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак прозвітував про реалізовані проєкти у 2023 році та розповів про плани на 2024 рік.

Серед основних – завершення проєктів з енергоефективності за програмою НЕФКО, пише Фіртка.

За словами Романа Галіпчака, у 2023 році тепломодернізацію провели у ліцеях №21, 28, 24, 12, 11, садочках №28 та школі-садку №6. Зокрема, по цих об’єктах виконали 90% робіт.

«Важливим напрямком УКБ була реалізація проекту підвищення енергоефективності. У 2022 році нам фінансування з ЄС було призупинено, у 2023 фінансування наших донорів відновилося  і це вже третій завершальний етап робіт з підвищення енергоефективності», - розповідає начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

Окрім того, за підтримки НЕФКО реалізовують проєкти з ремонту гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську; будівлі адміністративного корпусу на вулиці Бельведерська.

Івано-Франківськ також став одним із міст-учасників програми дій Європейського Союзу «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України». Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні. Йдеться про будівництво соціального житла для ВПО, котрі вимушено проживають в Івано-Франківській громаді. Це житло залишатиметься у власності міста і не підлягатиме приватизації. Розраховано на поселення близько 600 осіб. Інвестиційний комітет НЕФКО схвалив для Івано-Франківська фінансування проєкту у сумі 9 500 000 євро.

Також серед пріоритетів і добудова «Галицького моста».

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю. Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проект.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної. Станом на сьогодні влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

По з’їзду – виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», - розповів начальник управління.

Основні видатки з міського бюджету на цей рік – 527 мільйонів гривень на потреби захисників. 240 мільйонів гривень заклали на добудову моста. Повномасштабне вторгнення росіян спричинило багато економічних трансформацій і суттєве здорожчання матеріально-технічних ресурсів. Крім того, певні будівельні матеріали на даний час не виготовляються в Україні.

«Нам обов’язково треба приступити до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проектно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проект зі сторони вулиці Хіміків», - підсумував Галіпчак.

Проєкт нового моста розробили ще у 2017 році і завершити будівництво за цінами того року – неможливо. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

«По-перше, у нас дуже багато людей пішли у лави ЗСУ захищати країну. По-друге, дуже багато постачальників матеріалів теж постраждали від прильотів. Договір підписали ще у 2017 році і конкретний приклад – металоконструкція тоді коштувала 35 тисяч гривень за тонну, зараз її вартість – 200-210 тисяч гривень за тонну. Тобто закінчити цей проєкт у межах тієї договірної ціни – неможливо»,- підсумовує заступник директора компанії «Мостобудівельний загін №112» Володимир Боголій.

Погоджуються з тим, що міст треба доробити й мешканці Івано-Франківська. Кажуть, попри війну в країні, добудувати його необхідно. Якщо старий міст стане непридатним, у мешканців мікрорайону Пасічна не залишиться альтернативи, окрім як в об’їзд навколишніми селами.

«На часі-на часі, дивіться, яка черга кругом. Звичайно, його вже давно треба добудувати. При тому, що його вартість кожний рік росте. Самі розумієте, в скільки він обходиться. У нас же не буде все життя війна, колись і мир буде. Якщо зараз нічого не робити, то що далі?», - висловився мешканець Івано-Франківська Володимир Хомяк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найкраще — у Ворохтянській громаді: як на Прикарпатті бізнес сплачує туристичний збір

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину


22.01.2024 1200
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

901
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14214 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1639
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

920
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

685

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1512

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1318

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13858
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

598
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

529
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

845 2