Пріоритетні об'єкти в Івано-Франківську: ремонти у ліцеях, дитячих садках та будівництво моста на Пасічну

Під час брифінгу міського голови начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак прозвітував про реалізовані проєкти у 2023 році та розповів про плани на 2024 рік.

Серед основних – завершення проєктів з енергоефективності за програмою НЕФКО, пише Фіртка.

За словами Романа Галіпчака, у 2023 році тепломодернізацію провели у ліцеях №21, 28, 24, 12, 11, садочках №28 та школі-садку №6. Зокрема, по цих об’єктах виконали 90% робіт.

«Важливим напрямком УКБ була реалізація проекту підвищення енергоефективності. У 2022 році нам фінансування з ЄС було призупинено, у 2023 фінансування наших донорів відновилося  і це вже третій завершальний етап робіт з підвищення енергоефективності», - розповідає начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

Окрім того, за підтримки НЕФКО реалізовують проєкти з ремонту гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську; будівлі адміністративного корпусу на вулиці Бельведерська.

Івано-Франківськ також став одним із міст-учасників програми дій Європейського Союзу «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України». Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні. Йдеться про будівництво соціального житла для ВПО, котрі вимушено проживають в Івано-Франківській громаді. Це житло залишатиметься у власності міста і не підлягатиме приватизації. Розраховано на поселення близько 600 осіб. Інвестиційний комітет НЕФКО схвалив для Івано-Франківська фінансування проєкту у сумі 9 500 000 євро.

Також серед пріоритетів і добудова «Галицького моста».

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю. Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проект.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної. Станом на сьогодні влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

По з’їзду – виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», - розповів начальник управління.

Основні видатки з міського бюджету на цей рік – 527 мільйонів гривень на потреби захисників. 240 мільйонів гривень заклали на добудову моста. Повномасштабне вторгнення росіян спричинило багато економічних трансформацій і суттєве здорожчання матеріально-технічних ресурсів. Крім того, певні будівельні матеріали на даний час не виготовляються в Україні.

«Нам обов’язково треба приступити до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проектно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проект зі сторони вулиці Хіміків», - підсумував Галіпчак.

Проєкт нового моста розробили ще у 2017 році і завершити будівництво за цінами того року – неможливо. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

«По-перше, у нас дуже багато людей пішли у лави ЗСУ захищати країну. По-друге, дуже багато постачальників матеріалів теж постраждали від прильотів. Договір підписали ще у 2017 році і конкретний приклад – металоконструкція тоді коштувала 35 тисяч гривень за тонну, зараз її вартість – 200-210 тисяч гривень за тонну. Тобто закінчити цей проєкт у межах тієї договірної ціни – неможливо»,- підсумовує заступник директора компанії «Мостобудівельний загін №112» Володимир Боголій.

Погоджуються з тим, що міст треба доробити й мешканці Івано-Франківська. Кажуть, попри війну в країні, добудувати його необхідно. Якщо старий міст стане непридатним, у мешканців мікрорайону Пасічна не залишиться альтернативи, окрім як в об’їзд навколишніми селами.

«На часі-на часі, дивіться, яка черга кругом. Звичайно, його вже давно треба добудувати. При тому, що його вартість кожний рік росте. Самі розумієте, в скільки він обходиться. У нас же не буде все життя війна, колись і мир буде. Якщо зараз нічого не робити, то що далі?», - висловився мешканець Івано-Франківська Володимир Хомяк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найкраще — у Ворохтянській громаді: як на Прикарпатті бізнес сплачує туристичний збір

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину


22.01.2024 1099
Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

736
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

743
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1243
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2608
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1415
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2119 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

743

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

793

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1693

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1688
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

408
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

487
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18399
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7524
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3693
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1088
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10811
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

466
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

350
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

534
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

480
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

720