Під час брифінгу міського голови начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак прозвітував про реалізовані проєкти у 2023 році та розповів про плани на 2024 рік.
Серед основних – завершення проєктів з енергоефективності за програмою НЕФКО, пише Фіртка.
За словами Романа Галіпчака, у 2023 році тепломодернізацію провели у ліцеях №21, 28, 24, 12, 11, садочках №28 та школі-садку №6. Зокрема, по цих об’єктах виконали 90% робіт.
«Важливим напрямком УКБ була реалізація проекту підвищення енергоефективності. У 2022 році нам фінансування з ЄС було призупинено, у 2023 фінансування наших донорів відновилося і це вже третій завершальний етап робіт з підвищення енергоефективності», - розповідає начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак.
Окрім того, за підтримки НЕФКО реалізовують проєкти з ремонту гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську; будівлі адміністративного корпусу на вулиці Бельведерська.
Івано-Франківськ також став одним із міст-учасників програми дій Європейського Союзу «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України». Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні. Йдеться про будівництво соціального житла для ВПО, котрі вимушено проживають в Івано-Франківській громаді. Це житло залишатиметься у власності міста і не підлягатиме приватизації. Розраховано на поселення близько 600 осіб. Інвестиційний комітет НЕФКО схвалив для Івано-Франківська фінансування проєкту у сумі 9 500 000 євро.
Також серед пріоритетів і добудова «Галицького моста».
«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю. Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проект.
Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної. Станом на сьогодні влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.
По з’їзду – виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», - розповів начальник управління.
Основні видатки з міського бюджету на цей рік – 527 мільйонів гривень на потреби захисників. 240 мільйонів гривень заклали на добудову моста. Повномасштабне вторгнення росіян спричинило багато економічних трансформацій і суттєве здорожчання матеріально-технічних ресурсів. Крім того, певні будівельні матеріали на даний час не виготовляються в Україні.
«Нам обов’язково треба приступити до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.
Ми зробили проектно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проект зі сторони вулиці Хіміків», - підсумував Галіпчак.
Проєкт нового моста розробили ще у 2017 році і завершити будівництво за цінами того року – неможливо. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».
«По-перше, у нас дуже багато людей пішли у лави ЗСУ захищати країну. По-друге, дуже багато постачальників матеріалів теж постраждали від прильотів. Договір підписали ще у 2017 році і конкретний приклад – металоконструкція тоді коштувала 35 тисяч гривень за тонну, зараз її вартість – 200-210 тисяч гривень за тонну. Тобто закінчити цей проєкт у межах тієї договірної ціни – неможливо»,- підсумовує заступник директора компанії «Мостобудівельний загін №112» Володимир Боголій.
Погоджуються з тим, що міст треба доробити й мешканці Івано-Франківська. Кажуть, попри війну в країні, добудувати його необхідно. Якщо старий міст стане непридатним, у мешканців мікрорайону Пасічна не залишиться альтернативи, окрім як в об’їзд навколишніми селами.
«На часі-на часі, дивіться, яка черга кругом. Звичайно, його вже давно треба добудувати. При тому, що його вартість кожний рік росте. Самі розумієте, в скільки він обходиться. У нас же не буде все життя війна, колись і мир буде. Якщо зараз нічого не робити, то що далі?», - висловився мешканець Івано-Франківська Володимир Хом’як.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Найкраще — у Ворохтянській громаді: як на Прикарпатті бізнес сплачує туристичний збір
Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину