Найкраще на Прикарпатті налагоджений діалог влади та бізнесу у Ворохтянській громаді. Вони добре співпрацюють та зреалізовують різноманітні маркетингові ініціативи.
Про це в інтерв'ю Суспільному розповів Віталій Передерко, начальник відділу туризму обласної військової адміністрації, передає Фіртка.
"Там фактично встановлена довіра між зацікавленими сторонами. Наприклад, візьмемо до уваги Верховинський район, де дуже багато садиб зеленого туризму.
Частина з них могла б сплачувати туристичний збір, але, на жаль, по показниках ми цього не бачимо. На нашу думку, там немає адекватної комунікації між бізнесом та владою", - каже Передерко.
Що стосується Поляницької громади - там ситуація ще інша, адже туристичний збір забезпечує найбільший курорт Східної Європи - Буковель.
"Ми щорічно працюємо над тим, аби донести громадам важливість такої комунікації", - каже начальник відділу туризму обласної військової адміністрації.
Контролювати інформацію про туристичний збір - повноваження органів місцевого самоврядування. Таким чином вони визначають, чи встановлювати ставки турзбору в межах громади та в якому розмірі.
"Наскільки надходження зростають чи спадають, і наскільки великий відсоток тіньового бізнесу - залежить від політиків органів місцевого самоврядування.
Якщо керівництво громади відкрито не лише декларує, але й демонструє, куди йдуть місцеві туристичні податки, то бізнес бачить, що ці кошти не пропадають, а їх використовують на ремонт тротуарів, доріг чи створення нових туристичних атракцій.
Якщо ж бізнес бачить, що цей процес відбувається приховано, то вирішує частину податків сплачувати, частину - ні", - пояснює Передерко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину