Прикорм або як малюк переходить на “дорослу їжу”: поради педіатрів

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського молока та молочних сумішей. З чого почати знайомство дитини з «дорослою» їжею? Як нічого не упустити і ні в чому не помилитися? Ми допоможемо вам розібратися в цій важливій темі.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує починати введення прикорму з 6-ти місячного віку. Але прикорм ні в якому разі не відміняє грудне вигодовування. Однак щодо оптимального часу його введення варто проконсультуватись з вашим педіатром або сімейним лікарем. Знаючи особливості розвитку вашого малюка, лікар підбере оптимальний час та індивідуальний графік знайомства малюка з першими продуктами харчування.

6-8 місяців

У якості першого прикорму рекомендується виключно овочеве пюре. Причому варто використовувати такі овочі: кабачок, цвітна капуста, гарбуз, брокколі. Це гіпоалергенні продукти, багаті на клітковину, рослинні білки, вітамінні комплекси та мікроелементи.

За місяць можна давати дитині Фруктові пюре. Вони – чудова альтернатива та доповнення овочам. Перетерте яблуко, банан, груша містять корисні для дитини речовини, вітаміни та мінерали, у тому числі й залізо, яке вкрай потрібно для профілактики анемій.

Каші – другий прикорм, який можна вводити з інтервалом 1-2 місяці після овочевих та фруктових пюре. Проте спочатку варто обирати монокомпонентні безглютенові каші (гречану, рисову, кукурудзяну). Можна готувати як самостійно, або ж обрати готові рішення. Так, у інтернет-магазині Panama ви зекономите як час на готування, так і гроші, оскільки тут – https://panama.ua/categorys/483808/ – тільки ціни, рекомендовані виробниками.

8 місяців

М'ясо – третій етап прикорму. Це багате джерело амінокислот, тваринних білків, вітамінів групи В, мікроелементів (заліза, кальцію, калію, цинку, фосфору). М'ясне пюре містить саме гемове, або легкозасвоюване залізо. А додавання м'яса до овочів суттєво покращує всмоктування та подальше засвоєння заліза дитячим організмом..

Можна додати до раціону спеціальний дитячий сир, починаючи з половини чайної ложки на добу. Також рекомендовано давати спеціальні кисломолочні дитячі суміші.

9 місяців

Можна починати урізноманітнювати раціон дитини складнішими пюре та кашами та менш гомогенізованими, поступово готуючи шлунково-кишковий тракт до "дорослого" харчування. Головні принципи – збільшити різноманітність та кількість прикормів.

10 місяців

Зазвичай двічі на день дитина отримує грудне молоко (якщо у матері зберігається лактація) або адаптовані молочні суміші. У цьому віці вже слушно готувати складніші каші з кількох круп, додаючи до них фрукти або ж овочі.

У цьому віці педіатри дозволяють вводити у раціон пюре з нежирних сортів риби. Вводити новий продукт рекомендується в обідній прийом їжі замість м'ясного пюре, кратність – 1-2 рази на тиждень.

Дитині 1 рік

Дитина набрала вагу, має від 6 до 10 молочних зубів. По суті вона вже готова до переходу на більш “доросле” харчування. Зміна раціону передбачає поступове включення нових продуктів, зміну способу їх приготування та ступеня подрібнення.

Молочні продукти все ще достатньо важливі у харчуванні дитини. Не нехтуйте сиром. Окрім джерела поживних речовин, це також продукт, який розвиває жувальну мускулатуру. А це позитивно впливає на формування нормального прикусу.

Овочевий раціон можна урізноманітнити перетертим буряком, пюре зі свіжого зеленого горошку, моркви, шпинату, помідор. Проте бобові ще варто обмежити.

Починайте знайомити малюка з новими фруктами та ягодами. Це можуть бути сезонні ягоди (полуниця, вишня, черешня, малина, чорниця тощо). У невеликих кількостях дозволяються навіть цитрусові. Але робити це можна поступово, уважно спостерігаючи за реакцією дитини.

Партнерський матеріал


23.06.2020 53412
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

597
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1149
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2459
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1330
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1947 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2908

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

736

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1647

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1627
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

316
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

436
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18354
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7461
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3645
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1031
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10769
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

268
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

262
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

458
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

439
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

672