Прикорм або як малюк переходить на “дорослу їжу”: поради педіатрів

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського молока та молочних сумішей. З чого почати знайомство дитини з «дорослою» їжею? Як нічого не упустити і ні в чому не помилитися? Ми допоможемо вам розібратися в цій важливій темі.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує починати введення прикорму з 6-ти місячного віку. Але прикорм ні в якому разі не відміняє грудне вигодовування. Однак щодо оптимального часу його введення варто проконсультуватись з вашим педіатром або сімейним лікарем. Знаючи особливості розвитку вашого малюка, лікар підбере оптимальний час та індивідуальний графік знайомства малюка з першими продуктами харчування.

6-8 місяців

У якості першого прикорму рекомендується виключно овочеве пюре. Причому варто використовувати такі овочі: кабачок, цвітна капуста, гарбуз, брокколі. Це гіпоалергенні продукти, багаті на клітковину, рослинні білки, вітамінні комплекси та мікроелементи.

За місяць можна давати дитині Фруктові пюре. Вони – чудова альтернатива та доповнення овочам. Перетерте яблуко, банан, груша містять корисні для дитини речовини, вітаміни та мінерали, у тому числі й залізо, яке вкрай потрібно для профілактики анемій.

Каші – другий прикорм, який можна вводити з інтервалом 1-2 місяці після овочевих та фруктових пюре. Проте спочатку варто обирати монокомпонентні безглютенові каші (гречану, рисову, кукурудзяну). Можна готувати як самостійно, або ж обрати готові рішення. Так, у інтернет-магазині Panama ви зекономите як час на готування, так і гроші, оскільки тут – https://panama.ua/categorys/483808/ – тільки ціни, рекомендовані виробниками.

8 місяців

М'ясо – третій етап прикорму. Це багате джерело амінокислот, тваринних білків, вітамінів групи В, мікроелементів (заліза, кальцію, калію, цинку, фосфору). М'ясне пюре містить саме гемове, або легкозасвоюване залізо. А додавання м'яса до овочів суттєво покращує всмоктування та подальше засвоєння заліза дитячим організмом..

Можна додати до раціону спеціальний дитячий сир, починаючи з половини чайної ложки на добу. Також рекомендовано давати спеціальні кисломолочні дитячі суміші.

9 місяців

Можна починати урізноманітнювати раціон дитини складнішими пюре та кашами та менш гомогенізованими, поступово готуючи шлунково-кишковий тракт до "дорослого" харчування. Головні принципи – збільшити різноманітність та кількість прикормів.

10 місяців

Зазвичай двічі на день дитина отримує грудне молоко (якщо у матері зберігається лактація) або адаптовані молочні суміші. У цьому віці вже слушно готувати складніші каші з кількох круп, додаючи до них фрукти або ж овочі.

У цьому віці педіатри дозволяють вводити у раціон пюре з нежирних сортів риби. Вводити новий продукт рекомендується в обідній прийом їжі замість м'ясного пюре, кратність – 1-2 рази на тиждень.

Дитині 1 рік

Дитина набрала вагу, має від 6 до 10 молочних зубів. По суті вона вже готова до переходу на більш “доросле” харчування. Зміна раціону передбачає поступове включення нових продуктів, зміну способу їх приготування та ступеня подрібнення.

Молочні продукти все ще достатньо важливі у харчуванні дитини. Не нехтуйте сиром. Окрім джерела поживних речовин, це також продукт, який розвиває жувальну мускулатуру. А це позитивно впливає на формування нормального прикусу.

Овочевий раціон можна урізноманітнити перетертим буряком, пюре зі свіжого зеленого горошку, моркви, шпинату, помідор. Проте бобові ще варто обмежити.

Починайте знайомити малюка з новими фруктами та ягодами. Це можуть бути сезонні ягоди (полуниця, вишня, черешня, малина, чорниця тощо). У невеликих кількостях дозволяються навіть цитрусові. Але робити це можна поступово, уважно спостерігаючи за реакцією дитини.

Партнерський матеріал


23.06.2020 54763
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6786
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5612
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

389
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940