Прикарпатців закликають приєднатися до соціального благодійного проєкту #ПістЦе (ФОТО/ВІДЕО)

31 березня, в Івано-Франківську стартував новий соціальний благодійний проєкт «#Піст – це…». Натхненниками та реалізаторами ідеї є Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

За словами організаторів, мета проєкту полягає у новому погляді на піст та зміні дещо банального ставлення до Великого посту як такого, інформує Фіртка з посиланням на УГКЦ.

"Коли ми постимо, то зазвичай від чогось утримуємося, але здержування як таке для практики посту ще не є достатнім. Потрібно відкрити своє серце, щоб побачити інших, щоб послужити іншому, щоб відчути потребу іншого. Якщо я просто утримуюся від надмірного вживання їжі – це може бути простою дієтою, але якщо я утримуюся від їжі, щоб поділитися нею з ближнім, – це вже справжній піст. Якщо я весняного дня пройдуся пішки – це корисний для мого здоров’я фітнес, але якщо зекономлене пальне я пожертвую потребуючому – це вже справжня практика посту. Цей перелік може бути доволі довгим. Його ми й намагалися в простий спосіб закласти в нашу благодійну Великопосну акцію «#Піст – це…». Саме такий піст подобається Господеві і він веде нас до Божого царства", – розповідає о. Іван Стефурак, керівник департаменту інформації.

В рамках проєкту у центральній частині міста на умовах безкоштовної соціальної реклами вже розміщені сітілайти з промовистими закликами творити добро. Незабаром ці інформативні соціальні звернення з’являться й на білбордах. Зокрема на них можна прочитати наступне: «Піст – це час для добрих справ» «Під час посту віддай обід бідному» «Піст – це стримання язика. Пости «здорову» інформацію» «Під час посту носи маску з любові до ближнього» «Піст – це повернути собі та ближнім гідність і свободу» «Під час посту залиши машину: літр палива = обід для вбогого».

"Оскільки ми живемо в перенасиченому інформацією світі, наші вирази, зображення та відео в даному медійному проєкті є лаконічними, промовистими, з глибоким змістовним наповненням. Цей проєкт носить соціально-екологічний характер, оскільки має на меті показати, що між нашими щоденними вчинками та вірою в Бога існує тісний взаємозв’язок. В сучасному, розвиненому й цивілізованому світі нам слід постійно вчитись любити одні одних по-новому, тому такий, на перший погляд, незначний вчинок, як залишити на день автомобіль вдома, ми можемо трансформувати в конкретний вияв любові. Адже, заощаджена літра пального – це чистіше повітря для ближніх, а заощаджені кошти на паливі – це еквівалент обіду для потребуючого", – переконаний о. Володимир Містерман, заступник керівника Департаменту інформації.

Окрім того, в Департаменті інформації зняли короткий відеоролик, який демонструє, що один хороший вчинок може створити справжній «ланцюжок» добра. Адже піст – це час для добрих справ, які чинити не так складно, як видається на перший погляд.

Реалізатори, дослухавшись до заклику Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому», закликають у часі Великого Посту не втрачати жодної можливості чинити діла милосердя. До прикладу, одним із закликів рекламної кампанії є «Під час посту залиши машину на день. Літр палива = обід для вбогого».

"Якщо Ви залишите автомобіль на один день (скажімо, в середу або п’ятницю) вдома, чи відбудеться щось катастрофічне? Мабуть, ні, адже наше місто доволі компактне. Однак тим самим ми, по-перше, дбаємо про екологію, по-друге, заощаджені 30 гривень можна перерахувати на рахунок Антикризового центру Архієпархії. Про їх розподіл подбає команда, яка протягом року регулярно здійснювала роздачу обідів чи продуктів харчування для потребуючих", – пояснює о. Іван Стефурак.

За його словами, цим проєктом Івано-Франківська Архієпархія дає змогу абсолютно кожному долучитися до вчинення діл милосердя, не витрачаючи на це надто багато часу та сил. Ініціатори даного соціально-екологічного проєкту впевнені в тому, що незначними зусиллями лише автовласників міста в часі Великого Посту можна подбати про нужденних цілої єпархії.

Якщо, до прикладу, лише 1000 автовласників залишать свою автівку вдома один день на тиждень впродовж посту, то можна буде задовольнити найнеобхідніші потреби вбогих (1000 водіїв за один день можуть заощадити мінімум 30.000 грн.).

Як відомо, з 27 березня 2020 року з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні розпочав роботу Архієпархіальний координаційний антикризовий центр.

Працівники та волонтери антикризового центру регулярно допомагають нужденним: - безкоштовно роздають гарячі обіди потребуючим; - постачають продуктові набори сім’ям, які опинилися в скрутних ситуаціях; - регулярно надають необхідну допомогу постраждалим від повені.

Долучайтеся і Ви! «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!».

Фотогалерея


01.04.2021 993
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

844
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

656
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1750
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3078
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2483
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2464

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

105

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

652

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

625

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1489
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

242
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

591
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

453
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

245
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

321
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26957
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

775
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19613
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

345
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

337
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

664
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1138 1