Прикарпатців закликають приєднатися до соціального благодійного проєкту #ПістЦе (ФОТО/ВІДЕО)

31 березня, в Івано-Франківську стартував новий соціальний благодійний проєкт «#Піст – це…». Натхненниками та реалізаторами ідеї є Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

За словами організаторів, мета проєкту полягає у новому погляді на піст та зміні дещо банального ставлення до Великого посту як такого, інформує Фіртка з посиланням на УГКЦ.

"Коли ми постимо, то зазвичай від чогось утримуємося, але здержування як таке для практики посту ще не є достатнім. Потрібно відкрити своє серце, щоб побачити інших, щоб послужити іншому, щоб відчути потребу іншого. Якщо я просто утримуюся від надмірного вживання їжі – це може бути простою дієтою, але якщо я утримуюся від їжі, щоб поділитися нею з ближнім, – це вже справжній піст. Якщо я весняного дня пройдуся пішки – це корисний для мого здоров’я фітнес, але якщо зекономлене пальне я пожертвую потребуючому – це вже справжня практика посту. Цей перелік може бути доволі довгим. Його ми й намагалися в простий спосіб закласти в нашу благодійну Великопосну акцію «#Піст – це…». Саме такий піст подобається Господеві і він веде нас до Божого царства", – розповідає о. Іван Стефурак, керівник департаменту інформації.

В рамках проєкту у центральній частині міста на умовах безкоштовної соціальної реклами вже розміщені сітілайти з промовистими закликами творити добро. Незабаром ці інформативні соціальні звернення з’являться й на білбордах. Зокрема на них можна прочитати наступне: «Піст – це час для добрих справ» «Під час посту віддай обід бідному» «Піст – це стримання язика. Пости «здорову» інформацію» «Під час посту носи маску з любові до ближнього» «Піст – це повернути собі та ближнім гідність і свободу» «Під час посту залиши машину: літр палива = обід для вбогого».

"Оскільки ми живемо в перенасиченому інформацією світі, наші вирази, зображення та відео в даному медійному проєкті є лаконічними, промовистими, з глибоким змістовним наповненням. Цей проєкт носить соціально-екологічний характер, оскільки має на меті показати, що між нашими щоденними вчинками та вірою в Бога існує тісний взаємозв’язок. В сучасному, розвиненому й цивілізованому світі нам слід постійно вчитись любити одні одних по-новому, тому такий, на перший погляд, незначний вчинок, як залишити на день автомобіль вдома, ми можемо трансформувати в конкретний вияв любові. Адже, заощаджена літра пального – це чистіше повітря для ближніх, а заощаджені кошти на паливі – це еквівалент обіду для потребуючого", – переконаний о. Володимир Містерман, заступник керівника Департаменту інформації.

Окрім того, в Департаменті інформації зняли короткий відеоролик, який демонструє, що один хороший вчинок може створити справжній «ланцюжок» добра. Адже піст – це час для добрих справ, які чинити не так складно, як видається на перший погляд.

Реалізатори, дослухавшись до заклику Синоду Єпископів УГКЦ «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому», закликають у часі Великого Посту не втрачати жодної можливості чинити діла милосердя. До прикладу, одним із закликів рекламної кампанії є «Під час посту залиши машину на день. Літр палива = обід для вбогого».

"Якщо Ви залишите автомобіль на один день (скажімо, в середу або п’ятницю) вдома, чи відбудеться щось катастрофічне? Мабуть, ні, адже наше місто доволі компактне. Однак тим самим ми, по-перше, дбаємо про екологію, по-друге, заощаджені 30 гривень можна перерахувати на рахунок Антикризового центру Архієпархії. Про їх розподіл подбає команда, яка протягом року регулярно здійснювала роздачу обідів чи продуктів харчування для потребуючих", – пояснює о. Іван Стефурак.

За його словами, цим проєктом Івано-Франківська Архієпархія дає змогу абсолютно кожному долучитися до вчинення діл милосердя, не витрачаючи на це надто багато часу та сил. Ініціатори даного соціально-екологічного проєкту впевнені в тому, що незначними зусиллями лише автовласників міста в часі Великого Посту можна подбати про нужденних цілої єпархії.

Якщо, до прикладу, лише 1000 автовласників залишать свою автівку вдома один день на тиждень впродовж посту, то можна буде задовольнити найнеобхідніші потреби вбогих (1000 водіїв за один день можуть заощадити мінімум 30.000 грн.).

Як відомо, з 27 березня 2020 року з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні розпочав роботу Архієпархіальний координаційний антикризовий центр.

Працівники та волонтери антикризового центру регулярно допомагають нужденним: - безкоштовно роздають гарячі обіди потребуючим; - постачають продуктові набори сім’ям, які опинилися в скрутних ситуаціях; - регулярно надають необхідну допомогу постраждалим від повені.

Долучайтеся і Ви! «Залишиться вам одне – те, що ви дали вбогому!».

Фотогалерея


01.04.2021 1088
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1969
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4616
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1160
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1304
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1741
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2744 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

203

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

357

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1240

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1356
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1860
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26914 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1063
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

328
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7982
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3339
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1585
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1198
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

496 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

686
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

735
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4728