Прикарпатців просять допомогти родині важкопораненого воїна АТО

Мешканців Прикарпаття просять про фінансову допомогу на лікування для важкопораненого воїна Василя Пасічняка.

Мати-героїня Марія Тарантюк народила наймолодшого Василька уже після чоловікової смерті. Хлопчик так і не зазнав ні татової любові, ні мудрої батькової науки. І не знала мати, що народила Героя. Що її найменшому судилось стати воїном-захисником Батьківщини, який у своїх ледь за двадцять захищатиме Україну від російського агресора, пише Газета «Вільний голос».

А почалось усе в маленькій, низенькій хатчині у мальовничому Черемхові. Марія Петрівна Тарантюк усі сили віддавала п’ятьом діточкам, як могла, клала їх на ноги. Ось і найменший Василько підріс. Малим був моторним, кмітливим, усе брався допомагати матусі й запевняв, що як виросте – ось тоді вони й заживуть. Після школи опанував фах тракториста у Коршівському училищі, пішов на строкову службу.

Через рік підписав контракт зі Збройними Силами України (108 Делятинський батальон 10 Окремої Гірсько-Штурмової бригади) – вдома ніхто й не здогадувався, що їхній Василько обрав собі шлях воїна-захисника. На Різдво приїхав додому у відпустку, мама не могла натішитись змужнілим, таким дорослим сином. Він ще на півроку продовжив контракт, хоча мати просила залишитись, скаржилась на здоров’я. Наче щось відчувала лихе.

У квітні, лиш збирались садити городи, телефонний дзвінок. «Ваш син Василь Пасічняк? Він тяжко поранений, у госпіталі Харкова…». Померкло сонце перед маминими очима. Поїхали до Харкова старші діти, шкодуючи її, стареньку. Брата не застали – на той час його вже відправили у Львівський госпіталь. Юнак був у дуже тяжкому стані – під час бойових дій в зоні АТО отримав осколкове поранення голови під Новоолександрівкою. 14 травня у нейрохірургічному відділенні його прооперували. Якісь прогнози лікарі бояться робити й досі: він лиш недавно вийшов зі стану глибокої коми.

Своє 22-річчя Василько зустрів 27 травня ще без свідомості. Увесь цей час, понад два місяці, біля нього день і ніч перебувають рідні. Сестра Галя навчилась розуміти кожний порух його ясних очей. Говорити хлопець ще не може, але вже великий успіх у тому, що він здолав безтямність. Це диво, вважають лікарі. Поволі, крок за кроком, юний боєць повертається до життя, але попереду – ще одна операція, запланована на 20 червня, довготривала реабілітація.

Дуже велику допомогу родині й Василькові надають львівські лікарі, волонтери. Уважні, чуйні, справжні фахівці своєї справи. У госпіталі – сучасне реабілітаційне обладнання, усі дбають про те, аби юнак скоріше відновив координацію та навики самообслуговування.

Нещодавно його відвідали у Львівському військовому госпіталі керівник Центру допомоги учасникам АТО Коломийської РДА Оксана Вандич з побратимом. Попереду в родини – непростий час догляду, відновлення, реабілітації Василька. Щодня їздити до Львова і назад не так легко. Виникають проблеми з квитками, добиранням, перебуванням у далекому місті.

Тож Центр допомоги учасникам АТО Коломийської РДА звертається до всіх добрих людей з проханням допомогти родині важкопораненого бійця Василя Пасічняка. 

Карта Приватбанку: 5168 7573 6497 8256, Тарантюк Марія Петрівна, мама воїна.

"Він боронив наш спокій на східному кордоні. Він зовсім юний хлопчик, в якого, як зізналась мати, ще навіть дівчини не було. Він не мав коли ходити на дискотеки, зате встиг стати справжнім воїном, захисником рідної землі і кожного з нас. Тепер настала наша черга допомогти Василеві. І його мамі, яка понад усе хоче бачити сина вдома, здорового й усміхненого", - просять волонтери.

Фотогалерея


10.06.2018 986
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1132
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14272 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

934
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13909
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

310
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

850 2