Мережею шириться новина про роздачу всім українцям виплат у 9 500 гривень. Це чергова шахрайська схема.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Центр стратегічних комунікацій продовжує фіксувати і викривати активність ворожих кампанії в українському сегменті Facebook.
Цього разу нечисті на руку «добродії» створили фейкову сторінку українського порталу державних послуг і назвали його DIA (коректна офіційна назва «Дія»). У графічних редакторах ділки підробили шрифти справжньої «Дії», наобіцяли роздати всім українцям по 9500 гривень та не забули до цього всього додати промовистий заклик – «Переходь та отримай!».
Деякі дописувачі у коментарях навіть закликають ділитися пін-кодами своїх карток, коли «там попросять» (чого робити категорично не можна).
Насправді, сама «Дія» (від себе, зі своєї кишені) нікому і нічого не виплачує. На порталі державних послуг користувачі можуть подати електронну заявку на отримання допомоги (якщо ця опція доступна у вашому регіоні), а рішення щодо нарахувань ухвалюють державні органи. Виплати відбуваються винятково через державні фінансові установи – «ПриватБанк», «Ощадбанк» тощо.
Закликаємо всіх бути уважними, критично ставитися до будь-якої інформації, аналізувати. Ніколи та нікому, а особливо в інтернеті, не повідомляйте свої особисті дані, дані по картках (пін-коди, CVV, секретні питання). Орієнтуйтеся тільки на інформацію з офіційних каналів комунікації.
- перевіряйте обліковий запис автора (дату створення, наявність інших оголошень);
- якщо одні й ті ж фото квартири розміщені для оренди в різних містах, йому точно не варто довіряти;
- не перераховуйте жодних коштів, поки особисто не оглянете житло;
- якщо орендодавець запевняє, що охочих на цю квартиру багато і для того, щоб її забронювати, ви маєте перерахувати кошти, скоріше всього це шахрайська схема;
- якщо одні й ті ж фото квартири розміщені для оренди в різних містах, йому точно не варто довіряти;
- шукайте житло на перевірених платформах.