Прикарпатцям розповіли, скільки води потрібно пити влітку

Існує думка, що людина повинна випивати в день не менше 2 л води. Насправді ці цифри занадто узагальнені. Раціональніше використовувати формулу: 30 мл води Х на вагу для жінок і 40 мл води Х на вагу для чоловіків.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Райське джерело.

ЛІТНІЙ ПИТНИЙ РЕЖИМ

Споживання води в спекотні літні дні повинна перевищувати норму, як мінімум, на 1 літр. Це пов'язано з виведенням рідини через пори у вигляді поту. Суха поверхня шкіри може ввести в оману. При високій температурі повітря піт швидко випаровується.

Правильний питний режим в спекотну погоду дозволить вирішити кілька важливих завдань:

• захистить шкіру від пересихання і збереже молодість;

• допоможе вивести шкідливі речовини з організму;

• виключить ймовірність зневоднення і теплового удару.

Візьміть за правило!

У літню пору завжди тримати пляшку чистої питної води при собі. Як тільки ви відчуєте спрагу, втому, сухість у роті або інші ознаки зневоднення, негайно робіть кілька ковтків.

Вода — не тільки життєво необхідний продукт для людини, але і природний спосіб охолодження організму.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ В ЛІТНЮ ПОРУ?

Оптимальний час прийому рідини — за пів години до і після їжі. Якщо температура на вулиці зашкалює і вам постійно хочеться пити, не стримуйте себе. Терпіти спрагу — неприпустимо!

Хочете втамувати спрагу? Відмовтеся від солодких напоїв, чорного чаю і кави. Краще віддати перевагу чистій воді, зеленому чаю або несолодким фруктово-ягідним компотам. І пам'ятайте, чим більше перебувайте під прямими сонячними променями, тим більше рідини необхідно споживати.

Люди, які проводять будні в офісі під кондиціонером, можуть і не відчути різниці в сезонній роботі організму. А ось ті, хто постійно знаходиться на свіжому повітрі, повинні подбати про регулярне заповнення водного балансу.

Візьміть за правило:

1. Випивати 1-2 склянки води вранці, за пів години до сніданку. Це дозволить заповнити «нічні» втрати рідини в організмі;

2. Через півгодини-годину після сніданку необхідно випити ще 0,5 л рідини. У літній період просто замініть чашку ранкової кави на склянку води;

3. Протягом дня кожну годину вживайте півлітра рідини.

Дотримуючись простого графіка, ви завжди будете підтримувати правильне функціонування організму, що забезпечить вам прекрасне самопочуття і відмінний зовнішній вигляд.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


27.06.2023 5978
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

441
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674