Прикарпаття може завершити рік із зарплатними боргами

На виїзному засіданні сесії Івано-Франківської облради депутати розглянули звернення до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова стосовно забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області.

Департамент фінансів Івано-Франківської ОДА підготував інформацію щодо кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області складав 168,4 млн гривень, в тому числі термін виплати якої пройшов – 31,6 млн гривень (м. Івано-Франківськ – 15,9 млн гривень, м. Бурштин – 2,2 млн гривень, Богородчанський район – 1,8 млн гривень, Косівський район – 3,6 млн гривень, Рогатинський район – 4,6 млн гривень, Тлумацький район – 2,2 млн гривень), з них по установах освіти – 8,6 млн гривень, охорони здоров’я – 20,9 млн гривень, інформує Фіртка.

Такі показники вказують у профільному департаменті станом на 7 листопада.

Разом з тим, звертають увагу на незабезпеченість бюджетними призначеннями з виплати заробітної плати у бюджетній сфері до кінця поточного року. Йдеться про суму 298,1 млн гривень, з них по видатках, які фінансуються за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 115,9 млн гривень, медичної субвенції – 111,6 млн гривень.

"З метою збалансування показників місцевих бюджетів з початку року додатково спрямовано на вказану мету за рахунок власного фінансового ресурсу бюджетів різних рівнів близько 150,0 млн гривень і планується спрямувати ще близько 75,0 млн гривень. Однак, у місцевих бюджетах виникають проблеми із своєчасною виплатою заробітної плати і власного фінансового ресурсу недостатньо. З урахуванням зазначеного, просимо при розподілі нерозподіленого резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету врахувати потребу для Івано-Франківської області в сумі – 70,3 млн гривень, медичної субвенції – 111,6 млн гривень, коштів стабілізаційної дотації – 70,6 млн гривень", - йдеться у тексті звернення.

Депутат обласної ради Манолій Піцуряк наголосив, що ситуація доходить до абсурду: блокуються рахунки казначейством, борги перекидаються на наступний рік, судові справи тривають.

"Чому лікарі мають йти лікувати людей і навіть кусок хліба не мають за що купити. Чому так?", - запитує Манолій Піцуряк.

За словами депутата, були введені нові податки, які спрямовуються у держбюджет.

"З року в рік бюджет є проблемним і знову ж таки з боргами для області. Є дисонанс і з децентралізацією, в результаті якої ми отримали знову велику кількість чиновників. Чому ми лікарів скорочуємо, а чиновників ні?", - каже Микола Палійчук.

Депутат Роман Ткач додав, що прийнятий державний бюджет також не дозволить зняти цю проблему області.

"Подивіться на державний бюджет - це жах", - каже обранець.

Депутат облради Остап Дзеса запропонував створення робочої групи зі спеціалістів та економістів, мовляв, департамент охорони здоров'я не вирішить проблему з виникненням заборгованості бюджетникам.

"Те, що ми роками говоримо, нічого не дає. Треба створити серйозну робочу групу і напрацьовувати серйозний варіант оптимізації в охороні здоров'я", -  запропонував Дзеса.

Голова облради додав, що "це знову ж таки пропозиція створення комісії на комісію".

Головний лікар Коломийської районної інфекційної лікарні, депутат Вололимир Кифорук вважає, що створення комісії нічого не дасть, адже головних лікарів медзакладів зараз поставили в ситуацію, коли вони займаються лише тим, що ходять з одного суду на інший.

Після обговорень депутати підтримали звернення облради. 63 обранців проголосували "за".


15.11.2019 2073
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2556
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19918
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3906

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

348

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

712

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

397
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

923
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24420
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

658
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

765
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1653
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8081
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

525
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2081 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750