Прикарпатський нардеп закликав зупинити знищення ЖКГ, яке подається під виглядом реформ

 

/data/blog/120349/a7fd5f80d2b8666c5aee55676787fdbd.jpg?1479391576

 

Законопроекти про житлово-комунальні послуги, які розглядаються у Верховній Раді, є лобістськими та спрямовані на знищення житлово-комунального господарства, адже не враховують інтереси людей.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко на брифінгу в парламенті 17 листопада. 

 

"Ці законопроекти сьогодні протягуються владою разом з лобістами за кошти обленерго, за кошти інших монополістів для того, щоб відстояти інтереси обленерго та інших лобістів", — сказав нардеп.

 

Зокрема, за словами Дерев"янка, мова йде про три законопроекти: 1581-д про житлово-комунальні послуги, 4941 про енергетичну ефективність будівель та 4901 про комерційний облік комунальних послуг.

 

Депутат заявив, що згідно з законопроектом 1581 хочуть відібрати внутрішні комунікації, які належать мешканцям будинків, які їх ремонтують і утримують, та передати їх у безкоштовне використання монополістам. 

 

"Політична партія "ВОЛЯ", представники ОСББ та ЖКГ вимагають: якщо ці комунікації обслуговуються і утримуються за рахунок мешканців багатоквартирних будинків, вони мають залишатися їхніми. А монополіст, використовуючи ці комунікації, повинен платити їм за використання і підтримку в належному стані", — підкреслив нардеп.

 

Також Дерев"янко додав, що неприйнятним в законопроекті 1581 є створення так званого колективного споживача, коли послуги будуть надаватися не кожному громадянину, а цілому ОСББ та ЖБК. 

 

"Ми чудово знаємо, що всі ЖЕКи збанкрутіли саме тому, що більшість мешканців платять, але є такі, які не платять. Якщо один мешканець не платить, то можуть відрізати цілий будинок від надання послуг", — обурився Дерев'янко.

 

Він підкреслив, що такі зміни є неприпустимими. Також депутат виступив проти ухвалення законопроекту 4901, який хоче перекреслити багаторічну боротьбу ОСББ і ЖБК за прямі договори з надавачами послуг. Цим законопроектом пропонується, щоб кожен будинок облаштував будинковий лічильник, за який знову ж таки чомусь має платити споживач, а не постачальник житлово-комунальних послуг.

 

"Уявіть собі, щоб ви в магазин ходили зі своїми вагами. І це при тому, що в тарифі на комунальні послуги вже закладена сума коштів на придбання і встановлення лічильників", — обурився нардеп.

 

Третій законопроект 4941, який у четвер не підтримала Верховна Рада, закладає необхідність проведення енергоаудиту квартир за рахунок мешканців.

 

"Коли нам розповідають в парламенті, що кожна квартира має отримати цей сертифікат і кожен мешканець повинен провести енергоаудит своєї квартири, то це неправда!  Не можна провести енергоаудит тільки однієї квартири в будинку, бо всі розрахунки ведуться на весь будинок", — зазначив парламентар.

 

"Це все профанація реформ в ЖКГ. Всі ці дії ведуть до зубожіння і так небагатого нашого народу та до знищення ЖКГ", — підкреслив Дерев'янко.

 

Він додав, що ухвалення цих законів буде створювати додаткову суспільну напругу і знову люди будуть виходити на вулиці. Тому він закликав депутатів не підтримувати ці законопроекти.

 

Натомість Дерев'янко наголосив, що партія "ВОЛЯ" наполягає на якнайшвидшому розгляді законопроекту 4720, який було внесено ще у травні цього року. 

 

Метою  проекту, за словами його автора Юрія Дерев'янка,  є врегулювання на законодавчому рівні питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільним майном, в тому числі щодо проведення енергоефективної модернізації будинку.


Він закликав народних депутатів і керівництво парламенту включити до порядку денного законопроект 4720 та підтримати його.

 

Нагадаємо, законопроектом 4720 пропонується: 

- встановити, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність співвласникам багатоквартирного будинку протягом трьох місяців з дня державної реєстрації об"єднання співвласників багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому встановлення меж прибудинкових територій багатоквартирних будинків та оформлення передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, об"єднанню співвласників багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. 

- у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються у власності співвласників багатоквартирного будинку. 

- управитель будинку повинен  відповідати встановленим вимогам. Сьогодні такі вимоги не встановлюються і управителем будинку може бути будь-хто, а така безхазяйність та відсутність навиків і досвіду в управлінні будинком можуть призвести до руйнування або пошкодження будинку. 

- відповідно до проекту приміщення, що знаходяться у багатоквартирному будинку, що не належать до господарських споруд і приміщень і які знаходяться у державній чи комунальній власності, передаються у власність об"єднання безоплатно за зверненням об"єднання протягом трьох місяців з дня надходження такого звернення. — проектом пропонується встановити механізм участі колишнього власника багатоквартирного будинку в обслуговуванні і ремонті неподільного та загального майна житлового комплексу.


18.11.2016 441 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

508
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

886
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1917
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3448
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2340 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4572

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

720

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

623

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

598

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10257
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1092
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5144
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

908
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2704
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1109
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

238
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

618
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

535
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

594
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

942 2