Минулого тижня в Івано-Франківському міськвідділі міліції побували учні одразу з чотирьох шкіл міста. Захід відбувався під гаслом “Не повторюємо їх помилок”.
Як зауважила начальник служби кримінальної міліції у справах дітей Івано-Франківського міськвідділу міліції майор міліції Уляна Слободенюк, правоохоронці постійно відвідують учнів шкіл та профтехучилищ, проводять з ними зустрічі профілактичного характеру. Але така акція у стінах міліцейського підрозділу проводиться вперше.
Спершу дітей познайомили зі структурою органів внутрішніх справ. Зокрема, перед присутніми виступив оперативний черговий Івано-Франківського міськвідділу міліції Анатолій Медвідь. Досвідчений працівник міліції розповів підліткам про те, яким чином на лінію «102» надходять дзвінки та повідомлення, а також звернув увагу школярів на неприпустимості так званого телефонного хуліганства.
Найбільше підлітків зацікавило знайомство з молодими людьми, які в минулому мали проблеми із Законом і розповіли школярам про особистий гіркий досвід.
Так, 15-річна школярка Дана, порадила своїм одноліткам не прогулювати уроки, не вживати спиртні напої та не палити. Дівчина перебуває на обліку у кримінальній міліції у справах дітей і тому вже з раннього віку знає, як неприємно бути правопорушницею.
Перед присутніми виступила й 21-річна Надія, яку ще у неповнолітньому віці притягували до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки. Молода жінка не без хвилювання розповіла, наскільки соромно їй було перед людьми, коли вона відбувала покарання у вигляді виправних робіт. Надія порадила дітям ні в якому разі не повторювати її помилок.
Але особливо юнаків та дівчат вразила розповідь 20-річного Роланда, який за скоєння тяжких злочинів двічі побував у місцях позбавлення волі. Так зване кримінальне життя молодий чоловік розпочав ще у 14 років. Потрапив у поле зору співробітників міліції за скоєння низки пограбувань. Таким чином хлопцеві двічі довелося побувати у колоніях для неповнолітніх. Зараз Роланд розпочав нове життя. Утім, звернув увагу школярів на те, наскільки важко, а подекуди й нестерпно перебувати в ізоляції від суспільства.
А далі перед учнями шкіл виступив голова благодійного фонду «Захід-шанс» Олександр Гринь. Цей чоловік упродовж 20 років вживав наркотичні речовини, але знайшов в собі сили позбутися залежності. Тому закцентував увагу молоді, на тому, що «легких» наркотиків не буває і, що слід цінувати власне здоров’я та життя.
У травні франківські правоохоронці запланували захід під умовною назвою «Мама, тато, я – спортивна сім’я», який буде проводитися за участю служби у справах дітей Івано-Франківського міськвиконкому та за підтримки головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Івано-Франківської облдержадміністрації.
16