31 березня— 1квітня у Києві за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Державного управління справами пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Екстрена медична допомога. Європейські стандарти - 2010».
В навчанні взяли участь 250 співробітників, в тому числі співробітники МОЗ України, Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, міського управління охорони здоров’я, Державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Київського територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, ВГО «Служба спасіння», представники Республіки Польща – Аркадіус Чос, старший асистент закладу Медицини катастроф Кафедри Анестезіології та Інтенсивної Терапії Collegium Medicum Ягеллонського Університету, Янус Андрес - президент Польської Ради Реанімації. Конференцію відвідали 893 учасники з усіх регіонів України, серед яких були і наші краяни. Місто Івано-Франківськ представляли заступник головного лікаря з медичної роботи станції швидкої та невідкладної медичної допомоги Ігор Бойчук, завідувач підстанції №3 Всеволод Попович та лікар швидкої медичної допомоги Богдан Венник.
В рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, учасники проаналізували стан екстреної медичної допомоги в Україні, визначили недоліки надання екстреної допомоги на догоспітальному етапі, обговорили проблеми та перспективи розвитку екстреної медичної допомоги в Україні.
Закордонні гості поділились досвідом організації екстреної медичної допомоги служби медицини катастроф, зокрема ознайомили зі стандартами Європейської Ради Реанімації (ERC).
В навчанні приймала участь і Польща. Була змодельована ситуація надання потерпілим екстреної медичної допомоги на всіх етапах, починаючи від місця надзвичайної ситуації, проведення медичного сортування на догоспітальному етапі, транспортування потерпілих бригадами ШМД, надання екстреної медичної допомоги потерпілим в умовах приймального відділення.
Це дало змогу відпрацювати взаємодію між службами, які беруть участь у наданні екстреної медичної допомоги.
16