Прикарпатська журналістка-солдат Наталя Коцкович: про жінку на війні, особисте життя, зомбованих людей та чого потребують військові

 

 /data/blog/67353/dd25f192379148b11fd449605d6af68e.jpg

 

Журналістка з Івано-Франківська Наталія Коцкович залишила роботу на столичному та місцевому телеканалах, щоб записатися до полку «Азов».

 

Дотепер вона працювала у прес-службі полку. Нещодавно Наталія приїхала у відпустку, але вже незабаром знову повернеться в зону АТО, аби підписати контракт та стати повноцінним бійцем полку до закінчення війни.

 

Кореспондент Фіртки задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ відважній франківчанці, журналісту та вже тепер військовослужбовцю Наталії Коцкович.

 

 

1. Кажуть жінки на кораблі до біди. А на війні?

Спочатку мої побратими постійно питали, чому я приїхала на схід. Мовляв, жінкам на війні не місце, вони продовжувачки роду і берегині домашнього затишку. Інші просто нагадували приказку: “Жінка на кораблі до... біди”. Я приїхала, біди не сталося. Почала працювати.

Намагалася застосувати всі свої знання з журналістики, аби покращити роботу мого підрозділу. Чесно кажучи, на початках виходило не найкраще. Багато чого не знала у військовій справі, плутала види стрілецької зброї, мінометної. Бракувало військової термінології. На що побратими не раз відповідали: “От бачиш, ти — жінка, твоє місце вдома на кухні”.

Нічого, працювала далі, читала військову літературу та мовчки, зціпивши зуби, доказувала, що я можу. Тоді хлопці зрозуміли — мене вже не позбудуться. Поставили в один ряд із собою. Будь-які упередження зникли. Я — одна з двох дівчат, які зараз служать в полку “Азов”.

Не перестаю дякувати Андрію Білецькому та в.о. командира полку "Черкасу" за те, що дали мені шанс довести, що жінки також можуть стати на захист України.

 

2. Зараз в Україні війна чи АТО?

АТО, яка триває вже понад 7 місяців, - це смішно. Тисячі загиблих наших українських вояків в антитерористичній операції — це, погодьтеся, щонайменше, звучить маразматично, а щонайбільше — дуже цинічно. Те, що відбувається там — класична війна, лише за зрадницьким сценарієм: в тебе стріляти можуть, а ти у ворога - ні.

 

3. Після настання миру повернешся у журналістику чи залишишся служити?

Журналістика — це все моє життя. Окрім писати, напевно, більше нічого й не вмію. Покинути роботу, якій я віддала щонайменше 7 років було дуже складно. Приїхала на ротацію, одразу пішла на “3 студію”. Там все настільки рідне: колектив, керівництво, знімальна студія, телевізійна техніка... як же я за тим всім скучила.

Справді мені було дуже непросто покинути все і поїхати на війну. Але я неодмінно повернусь і до рідного Івано-Франківська, і до рідної «3 студії». Продовжу працювати і на «5 канал».

 

4. Чи маєш хлопця/жениха? Якщо є - то якою була його реакція на твоє рішення?

“Зима, що нас змінила” - вислів, що народився в часі Революції Гідності. Не обійшов Майдан і моє особисте життя. Все перевернулося з ніг на голову. Тоді почали відбуватися події, які журналіст просто не мав права пропустити і не висвітлити. Зйомки відбувалися як удень, так і вночі.

У роботу поринула з головою, і якось не помітила, як у боротьбі тоді ще за вільну від Януковича Україну, зруйнувалося моє особисте життя. Я зовсім не жінка-золото. Це абсолютно не так. Зі мною буває і важко, і нестерпно. Але то вже інше питання. Зараз я без хлопця чи нареченого. А той, хто був колись поруч, взнавши про моє рішення, просто пожартував, що було б насправді дивно, якби я всиділа вдома.

 

5. Що найпотрібніше на війні або хто ліпший друг солдата?

Найпотрібніше вояку знати, за що він бореться. Нерідко чую розмови про злиття, про зраду влади. Але вони і далі воюють, ризикуючи життям. Не для президента, не для міністрів, найперше для українців. Заяви про чергові “перемир'я” для бійців звучать як анекдоти. Це їх смішить, дратує та виснажує. Адже зв'язує руки в боротьбі.

Ще потрібні віддані рідні люди, які чекають бійців вдома. Кохані дівчата, дружини, дітки та батьки — це неабиякий стимул якнайшвидше перемогти ворога і повернутися до рідних. Багато хлопців діляться між собою планами на майбутнє: хтось хоче одружитися, хтось вже поповнення в сім'ї, а хтось повести сина чи дочку в 1 клас.

Взагалі отакі моменти на війні стають дуже цінними. В багатьох бійців, можу впевнено сказати, людські цінності змінилися. Головною стала родина.

А якщо говорити про матеріально-технічне забезпечення — потрібно все і багато. По різних батальйонах різні потреби — від теплого одягу до харчів. Але найнеобхіднішою є зброя, сучасна і потужна. Як кажуть бійці, забагато бронетехніки не буває, або ж кулеметів чи мінометів. Тому державі ще є над чим працювати і чим допомагати.

 

6. Як відрізнити сепаратиста від українця?

Це як вчитель і гопник. Різниця візуально неймовірна. Придивіться на фото наших бійців! Їх очі особливі, світлі, а усмішки щирі. Терористи таким не володіють. Одні радше схожі на постійних клієнтів психо-неврологічного диспансеру, інші — на зеків. А коли починають говорити... то точно знаєш — не наші.

Прихильники Путіна якісь зовсім інші. Депресивніші, зліші... Лише там я побачила вживу, як виглядають зазомбовані люди. І це, повірте, не надто приємно споглядати. Якщо говорити про бойові дії, то першими яскравими ознаками є, звичайно, шеврони та жовті стрічки в української армії, та “колорадські” - в найманців.

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (2)

Frosya Frosya 2015.01.23, 19:00
Я поважаю, таких, сміливих дівчат, як Наталя Коцкович. Шкода, що є серед населення України, "мужчинки", які готові віддати "донєцьку та луганську волость", а то й всю Україну путлєру, аби тільки не йти воювати із рашистськими військами.
veritas re 2015.01.24, 23:15
Сама пишу... Сама коментую..:)
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

625
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1085
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2169
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2027
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1969
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5980

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1185

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1915

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2675

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2609
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

117
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

363
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

808
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15059
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2533
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

828
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2779
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26266 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

389
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

842
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

924
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1146