Прикарпатська старшокласниця працює моделлю в Індонезії (фото)

 

 /data/blog/119383/5fd19c261797335c3218904f78debaa3.jpg

 

Кілька місяців тому старшокласниця Калуської гімназії Руслана Стефінів поїхала до Індонезії за контрактом із модельним агентством. За кордоном дівчина не тільки працює, але і дистанційно продовжує навчатися та готуватися до ЗНО.

 

Каже: Індонезія вразила ортодоксальними звичаями та прицільною увагою до приїжджих, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

 

Ще навесні цього року калуська гімназистка Руслана Стефінів отримала перше місце на Всеукраїнському конкурсі «Змагаймося за нове життя!», присвяченому творчості Лесі Українки. Тоді дівчина потрапила у неприємну історію, адже під час урочистостей у Будинку звукозапису Українського радіо у Києві її просто забули нагородити.

 

А вже за кілька місяців Руслана Стефінів вирушила на роботу за кордон за контрактом із модельним агентством.


— Руслано, розкажи, як ти потрапила до Індонезії? Який у тебе «модельний» досвід? Чи планувала кар’єру моделі, чи була учасницею різних конкурсів краси? Взагалі: що потрібно зробити, щоб отримати контракт за кордоном?


— До калуської модельної школи на навчання я пішла тільки для того, щоб отримати певні навики (дефіле, етикет та макіяж), які потрібні всім дівчатам. У мене не було планів щодо модельної кар’єри, але якось під час заняття до нас завітав один із представників модельного агентства “One Models Agency” Владислав Лакатош. Він вибрав кілька дівчат, довідався про наші параметри та ріст. Мені було тільки 15 років, а агентства надають перевагу моделям з 16-ти років. Крім того, мій був 173 см, а бажано — 175 см.


Я не могла тоді уявити, що в подальшому зустрічатиму Владислава не один раз. Під час майже всіх показів ми бачились, інколи розмовляли і з’ясувалося, що він вже тоді шукав мені контракт.



До речі, щодо конкурсів і титулів: я ніколи не брала участь у жодних конкурсах краси, не мала елементарного модельного досвіду, тільки знання, які мені дали у “Ювента+”. У липні цього року до мене зателефонувала моя викладач з модельної школи та попросила прийти, тому що є новини щодо мого контракту за кордоном. До того часу я вже навіть забули про це. Отож настав час робити документи, визначатися із формою навчання. Коли все вже було готово, мій від’їзд затримався майже на місяць, але все таки я поїхала.


— Як проходять твої робочі дні? Чим саме ти займаєшся? Чи є з тобою хтось із батьків?


— Майже щодня у мене кастинги. Якщо сподобаєшся клієнту (про це він після кастингу сповіщає твого букера) — отримуєш роботу. Це може бути фотосесія для журналу, інтернет-магазин одягу, різноманітні покази. Але оскільки це мусульманська держава, то, в більшості, замовлення на хіджаби (жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. — Авт.). Звісно, за свою роботу я отримую відсоток. У свої 16 років я вже більш-менш самостійна, тому перебуваю тут без родичів.


— Чи важко розвиватися у модельному бізнесі? Відчуваєш конкуренцію?


— На диво, ні. У самому агентстві конкуренції немає, тому що ми всі різних типажів (брюнетка, шатенка, руда, руса та блондинка). До прикладу, якщо клієнт ставить за мету відібрати десяток брюнеток з різних агентств, то зрозуміло, що в нашому агентстві не буде конкуренції між учасницями. А на кастинги з моделями з інших агентств ми рідко їздимо. Тут усе залежить від тебе: якщо замовнику підходить типаж і параметри — отримаєш роботу.


— Якою мовою спілкуєшся?


— На роботі і вдома спілкуюся англійською (мешкаю з двома англомовними дівчатами), але в агентстві є дівчата і з Росії, тому інколи ще розмовляю російською


— Як проводиш вільний час? Чи вистачає снаги на подорожі чи певну громадську діяльність?


— На даний час я навчаюсь. Викладачі Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка погодились перевести мене на дистанційну форму навчання, тому виконую тут завдання, які вони мені надсилають і пересилаю їм. На громадську діяльність просто не вистачає часу, оскільки в 11-му класі завжди щільний графік.


— Які враження від Індонезії? Чи хотіла би щось з тамтешніх звичаїв, традицій «перенести» до України?


— Вражень від Індонезії дуже багато. Це зовсім інша країна з неймовірно спекотним кліматом і геть іншими людьми. Більшість населення — мусульмани, тому навіть у спеку жінки одягають закриті хіджаби, що спочатку дивувало мене. Тут люблять приїжджих, але через це до тебе дуже багато уваги, яка інколи лякає. Приміром, цього тижня я була в Малайзії, мала можливість погуляти там та побачити столицю. Тож, хочу сказати, що Індонезія і Малайзія — зовсім різні: у Малайзії менше уваги до приїжджих, тому почуваєш себе тут значно комфортніше. Та і ставлення до туристів у Малайзії значно відрізняється від того, яке відчуваєш в Індонезії.



Засмутило мене те, що в Індонезії майже відсутній пішохідний рух. Тому, якщо хочеш погуляти в парку — мусиш наймати машину до цього парку, а вже там — гуляти. Дуже великі затори: коли збираюсь на роботу — вирушаю на півтори години раніше, щоб прибути вчасно. Щодо їжі — в Індонезії полюбляють гострі приправи та соуси. Одного разу я спробувала звичайний індонезійський суп і зрозуміла, що цього не варто було робити.


Якщо попросити про допомогу, то люди ніколи не залишаться осторонь. До речі, тут дуже люблять українців. І на роботі часто кажуть, що українські дівчата — найвродливіші, з чим не можу не погодитись. Загалом Індонезія — привітна країна, яку варто побачити.


— Чи важко далося тобі рішення про виїзд за кордон? Якою була реакція однокласників та вчителів?


— Я не брала перерву у навчанні. Працюючи в Індонезії, я також виконую самостійні та контрольні роботи, але увесь матеріал опрацьовую самостійно. Майже щодня після кастингів або роботи сідаю за навчання чи підготовку до ЗНО. Це не легко, але я впораюсь. Хочу сказати, що, дізнавшись про мою проїздку, вчителі зрозуміли і підтримали мене, побажали щасливої дороги. Не було жодного викладача, який би відмовляв мене чи негативно ставився до цього. Однокласники теж підтримали та зараз допомагають у навчанні, якщо у мене виникають якісь питання.


— А батьки? Чи не боялися відпускати тебе саму до незнайомої країни?


— Мої батьки були приємно здивовані. Звісно ж, вони переживали за мене, адже не знали, як це все відбуватиметься. Моя викладач з модельної школи пояснила увесь процес моєї модельної поїздки. Здавалося б, чотири місяці не надто довго, проте я зможу отримати великий досвід, тому мої батьки погодились.



— Як плануєш продовжити навчання? Чи бачиш себе у модельному бізнесі?


— До України повертатимусь в лютому наступного року. Відпочину день-другий і знову на навчання — «на носі» ж ЗНО. Чесно кажучи, я ще не знаю, яким боком повернеться до мене життя, проте, після першого-другого курсу планую і надалі їздити в модельні поїздки та отримати вищу освіту. Одне іншому не завадить, якщо робити все з розумом.


03.11.2016 578 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2339
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19290
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1731
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1204 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2257
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3848

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

89

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1983

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

681

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1297
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

370
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

894
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24389
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

619
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

606
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

741
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1635
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8035
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

452
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

767
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2038 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

727