Прикарпатська преса про відмивання мільйонів у будинку-інтернаті, красунь із камер та оптимізацію стоматполіклінік

 

/data/blog/121216/f0bb3300a1ddd07565899dfed7718d78.jpg

 

Огляд прикарпатської преси в період з 25 листопада по 1 грудня 2016 року.

 

Репортер

Вибух у Снятині. Заява Дмитра Сідлярчука про відмивання мільйонів у Снятинському будинку-інтернаті закінчилася тим, що його просто підірвали на власному подвір’ї. Що ж насправді ховається за стінами скандального закладу для дітей-інвалідів?

Декор на три мільйони. До свят залишилося небагато. Тож у Франківську влада активно готується. Вже сьогодні комунальники закуповують ялинки, іграшки, освітлення. Цьогоріч святковий настрій обійдеться місту у три мільйони гривень.

Папір нікуди не ходить. Майже місяць франківські чиновники працюють з документами по-новому – міськвиконком запровадив систему електронного документообігу «Діловод». Що ж воно таке і яка користь з електронних документів франківцям?

Андрій Курков : « Культура знімає страх перед чужими». Він – один з найвідоміших письменників у світі. Його твори перекладені багатьма мовами, а роман «Пікнік на кризі» розійшовся накладом 150 тисяч примірників. До Франківська Курков приїхав із презентацією роману «Шенгенська історія». «Репортер» поговорив з письменником про все – літературу, Європу, Україну.

 

Галицький кореспондент

Красуня із камери. Бути моделлю – тепер не тільки мрія багатьох дівчат, а й постійно відкрита вакансія. А бути з моделлю – питання лише грошей і наявності інтернету. Серед тисяч пропозицій працевлаштування на сайтах є й оголошення про набір «дівчат модельної зовнішності на роботу з гнучким графіком та заробітною платою від 500 доларів». Про нюанси підпільної роботи вебкам-моделі дізнавалися журналісти «Галицького кореспондента».

Атовці пішли на суд за грішми. На Прикарпатті учасники АТО масово подають позови в суди, вважаючи, що їм недоплатили разових щорічних допомог.

Визначальні вибори в об’єднаних громадах. 18 грудня у 143-х об’єднаних територіальних громадах України відбудуться перші вибори. Зокрема, і в семи ОТГ на Прикарпатті. Івано-Франківщина замкнула десятку областей , де цьогоріч створено найбільше громад. Чого очікувати від цих виборів та хто хоче очолити об’єднані громади, дізнавався «ГК».

 

Західний кур’єр

Центральна зона: пішохідна чи паркувальна? Не всі пішоходи стають водіями. Але всі водії інколи стають пішоходами. Хто ж з цих учасників дорожнього руху повинен мати пріоритет в умовах міста, зокрема, центральної історичної його частини?

Хто управляє житлом? Реформа ЖКГ, перехід на ринкові умови призвели до того, що на зміну державним ЖЕО прийшли різноманітні форми управління багатоквартирними будинками. То хто тепер управляє житлом?

Додому тільки спати. Щодня Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник. Судячи із транспортного потоку, котрий щоранку в’їжджає до обласного центру, можна сміливо погоджуватися що як мінімум на день Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник, а вже надвечір приїжджі знову покидають його, аби назавтра знову сюди повернутися. Чим так приваблює обласний центр та чому працювати вигідно саме тут, розповідає «Західний кур’єр».

 

Вікна

Матвійчук не Насалик

Днями минув рік від моменту, коли Ігор Матвійчук став міським головою Калуша. Ігор Матвійчук, звісно, не є корінним калушанином, але й — не варяг, як часто закидають йому поза очі. Адже пов'язаний із містом уже добрий десяток років — з моменту, коли прийшов у Калуш разом із міським головою Ігорем Насаликом. Ігор Матвійчук встиг піднятися щаблями комунальної кар’єри, тож, напевно, як жоден з інших міських голів, знає «комуналку». Як у місто прийшов Ігор Матвійчук і що змінилося за рік його управління Калушем — пригадували «Вікна».

Ліквідація «Школяра»: місія (не) здійсненна?

Понад півтора року триває ліквідація спеціалізованого комунального підприємства ТВО «Школяр», яке організовувало харчування учнів у міських школах. Днями на сесії депутати знову продовжили термін ліквідації ще на півроку, за яких, прогнозовано, зростуть борги КП, адже з нового року суттєво зростає мінімальна заробітна плата. Щоб завершити процес ліквідації, потрібні вливання з міського бюджету на погашення боргів КП. Адже вже сьогодні постачальники обіцяють намети та акції протесту під міською радою.

Проста історія корінного калушанина

Василь Возняк – цього року йому 67 років. Він все життя працював на олефіновому заводі механіком. Вміє добре креслити. Накреслив план своєї хати, де жили його бабуся з дідом. Це були 1950-ті роки. Калуш тоді ще був маленьким містечком, а Підгірки, Хотінь – просто селами. Василь любив проводити час у бабусі. Старанно зберігає сімейні традиції. Береже мамині фотографії. Вирішив поділитися з калушанами спогадами, які є частиною історії міста.

Оптимізація стоматполіклініки: дантисти бунтують, влада — рахує гроші

Колектив калуської стоматологічної поліклініки протестував на сесії міської ради проти переведення їх на госпрозрахунок. Таку систему медики називають крахом безкоштовної стоматології та наполягають: з введенням такої реформи чимало з них опиняться на вулиці. Влада міста тим часом переконує, що вибудувавши зрозумілу для всіх фінансово-господарську діяльність, можна буде зекономити бюджетні кошти, а пацієнти платитимуть за своє лікування офіційно, у касу.


01.12.2016 928 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

827
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1822
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3365
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2292 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4498

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

655

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

580

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

559

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

586
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10197
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1041
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4948
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

840
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2634
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1063
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34290 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

490
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

553
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

896 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1113