Прикарпатська преса про відмивання мільйонів у будинку-інтернаті, красунь із камер та оптимізацію стоматполіклінік

 

/data/blog/121216/f0bb3300a1ddd07565899dfed7718d78.jpg

 

Огляд прикарпатської преси в період з 25 листопада по 1 грудня 2016 року.

 

Репортер

Вибух у Снятині. Заява Дмитра Сідлярчука про відмивання мільйонів у Снятинському будинку-інтернаті закінчилася тим, що його просто підірвали на власному подвір’ї. Що ж насправді ховається за стінами скандального закладу для дітей-інвалідів?

Декор на три мільйони. До свят залишилося небагато. Тож у Франківську влада активно готується. Вже сьогодні комунальники закуповують ялинки, іграшки, освітлення. Цьогоріч святковий настрій обійдеться місту у три мільйони гривень.

Папір нікуди не ходить. Майже місяць франківські чиновники працюють з документами по-новому – міськвиконком запровадив систему електронного документообігу «Діловод». Що ж воно таке і яка користь з електронних документів франківцям?

Андрій Курков : « Культура знімає страх перед чужими». Він – один з найвідоміших письменників у світі. Його твори перекладені багатьма мовами, а роман «Пікнік на кризі» розійшовся накладом 150 тисяч примірників. До Франківська Курков приїхав із презентацією роману «Шенгенська історія». «Репортер» поговорив з письменником про все – літературу, Європу, Україну.

 

Галицький кореспондент

Красуня із камери. Бути моделлю – тепер не тільки мрія багатьох дівчат, а й постійно відкрита вакансія. А бути з моделлю – питання лише грошей і наявності інтернету. Серед тисяч пропозицій працевлаштування на сайтах є й оголошення про набір «дівчат модельної зовнішності на роботу з гнучким графіком та заробітною платою від 500 доларів». Про нюанси підпільної роботи вебкам-моделі дізнавалися журналісти «Галицького кореспондента».

Атовці пішли на суд за грішми. На Прикарпатті учасники АТО масово подають позови в суди, вважаючи, що їм недоплатили разових щорічних допомог.

Визначальні вибори в об’єднаних громадах. 18 грудня у 143-х об’єднаних територіальних громадах України відбудуться перші вибори. Зокрема, і в семи ОТГ на Прикарпатті. Івано-Франківщина замкнула десятку областей , де цьогоріч створено найбільше громад. Чого очікувати від цих виборів та хто хоче очолити об’єднані громади, дізнавався «ГК».

 

Західний кур’єр

Центральна зона: пішохідна чи паркувальна? Не всі пішоходи стають водіями. Але всі водії інколи стають пішоходами. Хто ж з цих учасників дорожнього руху повинен мати пріоритет в умовах міста, зокрема, центральної історичної його частини?

Хто управляє житлом? Реформа ЖКГ, перехід на ринкові умови призвели до того, що на зміну державним ЖЕО прийшли різноманітні форми управління багатоквартирними будинками. То хто тепер управляє житлом?

Додому тільки спати. Щодня Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник. Судячи із транспортного потоку, котрий щоранку в’їжджає до обласного центру, можна сміливо погоджуватися що як мінімум на день Івано-Франківськ перетворюється на місто-мільйонник, а вже надвечір приїжджі знову покидають його, аби назавтра знову сюди повернутися. Чим так приваблює обласний центр та чому працювати вигідно саме тут, розповідає «Західний кур’єр».

 

Вікна

Матвійчук не Насалик

Днями минув рік від моменту, коли Ігор Матвійчук став міським головою Калуша. Ігор Матвійчук, звісно, не є корінним калушанином, але й — не варяг, як часто закидають йому поза очі. Адже пов'язаний із містом уже добрий десяток років — з моменту, коли прийшов у Калуш разом із міським головою Ігорем Насаликом. Ігор Матвійчук встиг піднятися щаблями комунальної кар’єри, тож, напевно, як жоден з інших міських голів, знає «комуналку». Як у місто прийшов Ігор Матвійчук і що змінилося за рік його управління Калушем — пригадували «Вікна».

Ліквідація «Школяра»: місія (не) здійсненна?

Понад півтора року триває ліквідація спеціалізованого комунального підприємства ТВО «Школяр», яке організовувало харчування учнів у міських школах. Днями на сесії депутати знову продовжили термін ліквідації ще на півроку, за яких, прогнозовано, зростуть борги КП, адже з нового року суттєво зростає мінімальна заробітна плата. Щоб завершити процес ліквідації, потрібні вливання з міського бюджету на погашення боргів КП. Адже вже сьогодні постачальники обіцяють намети та акції протесту під міською радою.

Проста історія корінного калушанина

Василь Возняк – цього року йому 67 років. Він все життя працював на олефіновому заводі механіком. Вміє добре креслити. Накреслив план своєї хати, де жили його бабуся з дідом. Це були 1950-ті роки. Калуш тоді ще був маленьким містечком, а Підгірки, Хотінь – просто селами. Василь любив проводити час у бабусі. Старанно зберігає сімейні традиції. Береже мамині фотографії. Вирішив поділитися з калушанами спогадами, які є частиною історії міста.

Оптимізація стоматполіклініки: дантисти бунтують, влада — рахує гроші

Колектив калуської стоматологічної поліклініки протестував на сесії міської ради проти переведення їх на госпрозрахунок. Таку систему медики називають крахом безкоштовної стоматології та наполягають: з введенням такої реформи чимало з них опиняться на вулиці. Влада міста тим часом переконує, що вибудувавши зрозумілу для всіх фінансово-господарську діяльність, можна буде зекономити бюджетні кошти, а пацієнти платитимуть за своє лікування офіційно, у касу.


01.12.2016 944 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

524
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

812
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1972
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3433
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1265
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1263

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1463

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

418

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1063

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1228
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24190
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

441
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2596
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

500
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1437
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

627
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15302
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

427
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

161
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1176 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

566
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

465