Прикарпатська преса про ціну життя, тест на безвіз, сплутані карти та АТОвця без даху над головою

 

 

Огляд прикарпатської преси з 8 по 15 червня.

 

Галицький кореспондент

Ціна життя В останні роки лікування за кордоном набуває все більшої популярності, а термін «медичний туризм» став доволі вживаним. Це данина, єдиний можливий вихід чи недовіра до української медицини? На фоні збільшення попиту зростає і позиція посередників, проте далеко не всі з них працюють чесно. Часто це обертається захмарними рахунками, а найголовніше – втратою дорогоцінного часу для пацієнта.

Як на пороховій бочці Нещодавно на Долинщині трапився витік нафти, який ліквідовують і досі. Однак найстрашніше те, що людські городи та будинки розташовані на старезних трубах, з яких в будь-який момент може знову витекти нафта або й статися вибух.

Непідйомна труба Мешканці села Глибоке на Богородчанщині виступають проти заміни металевих газових труб на пластикові. Кажуть, що підрядник виставив надто високі ціни і не хоче розписати детально кошторис. А таких грошей на заміну труб у людей просто немає.

Без даху над головою Днями голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв звернувся до депутатів обласної ради з проханням виділити для бійця, який  вже три роки перебуває на фронті на Сході України, 60 тис. гривень на ремонт його будинку. Проте кошти для таких потреб у бюджеті не передбачені…

 

Репортер

Тест на безвіз В ніч на 11 червня почав діяти безвізовий режим із країнами ЄС для українців, які подорожують із біометричними паспортами. «Репортер» вирішив особисто протестувати всі переваги перетину кордону за новими правилами.

Карпати живуть гостями Туризм на Прикарпатті особливо активно почав  розвиватися з початку двохтисячних. Темпи росту – два кроки вперед, один назад (бо ж бувають зими без снігу). Та в будь-якому разі, наприклад, минулого року туристи привезли лише офіційно, тобто обласному бюджету понад 32 мільйони гривень. Звісно, насправді там трохи інші гроші, бо ж не все обліковується, але від того всім добре – і туристам, і готелям, і гірським садибам, і владі трохи.

Тато дитини не боїться Поява дитини в сім’ї – це не лише свято, а й купа обов’язків. В Україні, як і в більшості пострадянських країн, вдома з малям залишається мама, тато ж береться за утримання сім’ї.  «Репортер» поспілкувався з двома татусями, які всупереч стереотипам взяли на себе виховання дитини, а дружин відпустили працювати.

 

Західний кур’єр

Спутали карти Івано-Франківська міська рада вирішила взяти участь в аукціоні з продажу пакету акцій місцевого локомотиворемонтного заводу.

Михайло Вишиванюк «Все в Божих руках, повернуся – дамся знати»  18 червня, минає рік з часу, як відійшов у вічність Михайло Васильович Вишиванюк. Тепер  - він повертається… У спогадах  рідних, знайомих, друзів, які незабаром вийдуть книгою, він – живий.

«Дракони» змінили профіль Івано-франківський «Ураган» у чемпіонаті України з пляжного футболу (вища ліга) представлений молодими гравцями.

 

Вікна

Олександр Тутов: «Ісландія — це країна, де або кип’яток з-під землі, або — крижаний холод від льодовика»

Калушанин Олександр Тутов об’їздив 32 країни на чотирьох континентах. Мандрує майже десяток років і не уявляє свого життя без подорожей. Основна мета під час мандрівки — максимально «прокачати» країну, затративши мінімум коштів. Для цього обирає автостоп. Одна із останніх країн, де побував Олександр Тутов, — це Ісландія: країна льодовиків, китів та вулканів. Тут мешканці платять копійки за комуналку, бо максимально використовують природній ресурс. І переймаються не політикою, а природними «настроями», хвилюються виверженнями вулканів та будують теплиці «на камінні». Як за 250 доларів на двох 16 днів мандрувати Ісландією, Олександр Тутов ділився із калушанами.

У Калуші відродили турнір срібного призера Олімпіади-1972 Євгена Аржанова

Перший олімпієць і перша олімпійська нагорода для Калуша. Таким калушани запам’ятали свого відомого земляка Євгена Аржанова — срібного призера Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені, а віднедавна — почесного громадянина Калуша. Після більш ніж 20-річної перерви тренер з легкої атлетики управління освіти Калуської міської ради Микола Шевчук зміг відродити легкоатлетичний турнір серед спортсменів Західноукраїнського регіону, який присвячений гордості Калуша Євгену Аржанову.

БК “Калуш” на чемпіонаті Європи в Іспанії переміг “Старі гармати” з Німеччини, а калуські фанати — вразили глядачів

БК «Калуш» зіграв дві гри в іспанському Сантандері на чемпіонаті Європи серед ветеранів у віковій категорії 50+. За результатами калушани будуть боротися за вихід до півфіналу цих престижних змагань.

Фірма, дотична до Насалика, вперше за сім років поступилася на тендері із постачання ліків у Калуську ЦРЛ

Цього року відбулися торги за постачання медикаментів до Калуської ЦРЛ. Вони мали дві суттєві відмінності порівняно із попередніми роками: по-перше, закупівлю проводили не цілісним лотом, а — кількома дрібнішими. По-друге, вперше за сім років фірма, пов’язана із міністром енергетики Ігорем Насаликом, не стала «монополістом» у постачанні ліків до головного медичного стаціонару Калуша.


15.06.2017 841 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

491
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

876
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1907
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3435
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2331 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4555

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

709

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

613

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10247
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1082
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5130
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

894
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2689
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1100
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

216
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

608
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

526
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

586
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

930 2