Прикарпатська преса про ціну життя, тест на безвіз, сплутані карти та АТОвця без даху над головою

 

 

Огляд прикарпатської преси з 8 по 15 червня.

 

Галицький кореспондент

Ціна життя В останні роки лікування за кордоном набуває все більшої популярності, а термін «медичний туризм» став доволі вживаним. Це данина, єдиний можливий вихід чи недовіра до української медицини? На фоні збільшення попиту зростає і позиція посередників, проте далеко не всі з них працюють чесно. Часто це обертається захмарними рахунками, а найголовніше – втратою дорогоцінного часу для пацієнта.

Як на пороховій бочці Нещодавно на Долинщині трапився витік нафти, який ліквідовують і досі. Однак найстрашніше те, що людські городи та будинки розташовані на старезних трубах, з яких в будь-який момент може знову витекти нафта або й статися вибух.

Непідйомна труба Мешканці села Глибоке на Богородчанщині виступають проти заміни металевих газових труб на пластикові. Кажуть, що підрядник виставив надто високі ціни і не хоче розписати детально кошторис. А таких грошей на заміну труб у людей просто немає.

Без даху над головою Днями голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв звернувся до депутатів обласної ради з проханням виділити для бійця, який  вже три роки перебуває на фронті на Сході України, 60 тис. гривень на ремонт його будинку. Проте кошти для таких потреб у бюджеті не передбачені…

 

Репортер

Тест на безвіз В ніч на 11 червня почав діяти безвізовий режим із країнами ЄС для українців, які подорожують із біометричними паспортами. «Репортер» вирішив особисто протестувати всі переваги перетину кордону за новими правилами.

Карпати живуть гостями Туризм на Прикарпатті особливо активно почав  розвиватися з початку двохтисячних. Темпи росту – два кроки вперед, один назад (бо ж бувають зими без снігу). Та в будь-якому разі, наприклад, минулого року туристи привезли лише офіційно, тобто обласному бюджету понад 32 мільйони гривень. Звісно, насправді там трохи інші гроші, бо ж не все обліковується, але від того всім добре – і туристам, і готелям, і гірським садибам, і владі трохи.

Тато дитини не боїться Поява дитини в сім’ї – це не лише свято, а й купа обов’язків. В Україні, як і в більшості пострадянських країн, вдома з малям залишається мама, тато ж береться за утримання сім’ї.  «Репортер» поспілкувався з двома татусями, які всупереч стереотипам взяли на себе виховання дитини, а дружин відпустили працювати.

 

Західний кур’єр

Спутали карти Івано-Франківська міська рада вирішила взяти участь в аукціоні з продажу пакету акцій місцевого локомотиворемонтного заводу.

Михайло Вишиванюк «Все в Божих руках, повернуся – дамся знати»  18 червня, минає рік з часу, як відійшов у вічність Михайло Васильович Вишиванюк. Тепер  - він повертається… У спогадах  рідних, знайомих, друзів, які незабаром вийдуть книгою, він – живий.

«Дракони» змінили профіль Івано-франківський «Ураган» у чемпіонаті України з пляжного футболу (вища ліга) представлений молодими гравцями.

 

Вікна

Олександр Тутов: «Ісландія — це країна, де або кип’яток з-під землі, або — крижаний холод від льодовика»

Калушанин Олександр Тутов об’їздив 32 країни на чотирьох континентах. Мандрує майже десяток років і не уявляє свого життя без подорожей. Основна мета під час мандрівки — максимально «прокачати» країну, затративши мінімум коштів. Для цього обирає автостоп. Одна із останніх країн, де побував Олександр Тутов, — це Ісландія: країна льодовиків, китів та вулканів. Тут мешканці платять копійки за комуналку, бо максимально використовують природній ресурс. І переймаються не політикою, а природними «настроями», хвилюються виверженнями вулканів та будують теплиці «на камінні». Як за 250 доларів на двох 16 днів мандрувати Ісландією, Олександр Тутов ділився із калушанами.

У Калуші відродили турнір срібного призера Олімпіади-1972 Євгена Аржанова

Перший олімпієць і перша олімпійська нагорода для Калуша. Таким калушани запам’ятали свого відомого земляка Євгена Аржанова — срібного призера Олімпійських ігор 1972 року в Мюнхені, а віднедавна — почесного громадянина Калуша. Після більш ніж 20-річної перерви тренер з легкої атлетики управління освіти Калуської міської ради Микола Шевчук зміг відродити легкоатлетичний турнір серед спортсменів Західноукраїнського регіону, який присвячений гордості Калуша Євгену Аржанову.

БК “Калуш” на чемпіонаті Європи в Іспанії переміг “Старі гармати” з Німеччини, а калуські фанати — вразили глядачів

БК «Калуш» зіграв дві гри в іспанському Сантандері на чемпіонаті Європи серед ветеранів у віковій категорії 50+. За результатами калушани будуть боротися за вихід до півфіналу цих престижних змагань.

Фірма, дотична до Насалика, вперше за сім років поступилася на тендері із постачання ліків у Калуську ЦРЛ

Цього року відбулися торги за постачання медикаментів до Калуської ЦРЛ. Вони мали дві суттєві відмінності порівняно із попередніми роками: по-перше, закупівлю проводили не цілісним лотом, а — кількома дрібнішими. По-друге, вперше за сім років фірма, пов’язана із міністром енергетики Ігорем Насаликом, не стала «монополістом» у постачанні ліків до головного медичного стаціонару Калуша.


15.06.2017 416 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10063
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1466
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1078
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3617
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1365

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1731

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

531

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1168

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1332
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

546
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24280
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

522
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

487
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

642
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1532
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7084
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

641
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1653 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

634
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

546