У вівторок, 26 листопада, у місті Турку (Фінляндія) відбувся Євромайдан на підтримку євроінтеграції України.
До українських подій долучилися Бельгія, Польща, Литва, Естонія, Чехія, Угорщина, Австрія, Швейцарія, Італія, Іспанія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Ірландія, Британія, Німеччина, Франція, Таїланд, США та Канада.
Загалом, за повідомленням ТВі, євромайдани відбулися у понад 20-ти країнах світу. Одна з організаторів маленького фінського Євромайдану — калушанка Вікторія Гладій, яка навчається у Турку, пишуть Вікна.
Після подій у Києві й у регіонах України євромайдани почали ширитися планетою. Під посольствами та держустановами в різних країнах українська діаспора провела мітинги на підтримку євроінтеграції. Подекуди на такі виступи збиралися лише по кілька прихильників – це в містах Сполучених Штатів і в Таїланді.
А подекуди — по кілька сотень — як-от у Варшаві. Цікаво, що саме закордонні євромайдани повністю втілили київський заклик: мітингувати без партійної символіки. У Брюсселі під Європарламентом зібралося близько сотні людей. Вони мали при собі синьо-жовті прапори України та сині в жовту зірку – Євросоюзу.
Синьо-жовтими зібраннями відгукнулись і польські Варшава та Люблін, — там зібралося по кілька сотень людей.
Свою підтримку висловили й у Вільнюсі. Там навіть організували таке собі українське містечко — з музикою, з танцями та з наїдками. Помітингували на підтримку Києва також у сусідньому Таллінні.
Помайоріли українськими прапорами Прага, Будапешт і Відень. Підтримку висловили і в осередку ООН — у Женеві.
До швейцарців долучилися сусіди-українці з Італії та з Іспанії. Євромайдани в себе влаштували й Нідерланди, а також Норвегія, Швеція та Ірландія. Своє “агов” до Києва гукнули й у трикутнику столиць: у Берліні, в Парижі й у Лондоні. За океаном київський євромайдан підтримали українці у Сполучених Штатах.
Від східного Нью-Йорка і до західного Лос-Анджелеса активісти збиралися на підтримку своїх. Міні-євромайдани мітингували і в американських сусідів — у Канаді. Торонто, Оттава та Ванкувер залюбки долучилися до українських подій.
Читайте також: