Законопроєкт щодо скасування заочної та вечірньої форми навчання, а також перехід на дистанційну, вже на розгляді у Верховній Раді. Перед цим його підтримав Кабінет Міністрів.
Про це проінформував заступник Міністра освіти та науки Михайло Винницький в етері «Сніданок з 1+1», передає Фіртка.
"Немає законопроєкту, який би називався про скасування заочної форми навчання.
Це є один із елементів комплексу, що називається "Законопроєкт щодо впровадження індивідуальних освітніх траєкторій". Звучить дуже складно.
Одним із елементів цього законопроєкту є те, що ми маємо переходити на дистанційну форму, або денна форма стає більш гнучкою", - каже Винницький.
Зі слів фахівця, 95% студентів навчаються на денній формі.
"Студенти мають певне обов’язкове навантаження на рік. Це завантаження розраховується в 60 кредитах.
У цьому законопроєкті пропонують, що норма навантаження може бути різною: від 30 до 80 кредитів. Це означає, що студент денної форми може мати половину свого навантаження.Наприклад, якщо студент працює - у нього є розклад з вечірніми парами. Він не встигне з повним навантаженням. Таким чином студент розтягує своє навчання, а відтак воно триває не чотири роки, а навчання бакалаврату розтягується на шість", - прокоментував Михайло Винницький.
Тим часом якщо студент добре навчається і займається виключно наукою чи освітою, то він може стиснути бакалаврат і закінчити його за три роки. Це стосується денної форми.
"Ми маємо розуміти, що за останні три роки дистанційна форма дуже розвинулася і продовжує розвиватисяй надалі.
Заочна форма вимагає, щоб студент приходив на сесію. Вечірня форма передбачає, щоб навчання було ввечері.
А дистанційна форма навчання більш гнучка. Дистанційне навчання прийняте в Європі, а заочне прийшло з радянського союзу. Ми робимо все, щоб інтегруватися в європейський простір", - резюмував Винницький.
Як зауважив Винницький, на жаль, якість освіти на заочній формі не та, яка є на денній чи дистанційній формі навчання. В освіті важливі знання та навички, а не диплом.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відтепер у застосунку "Дія" можна знайти найближчий "Пункт незламності"