Причини розлучення та як не дійти до такого фатального кроку

 

/data/blog/101782/4f3e1a526c2e7e0a664c5bf7c1708dc0.jpg

 

У сучасній європейській родині розлучення — це не просто розпад шлюбних відносин, це дестабілізація всього життєвого укладу. Що ж стосується нашої країни, основними причинами розлучень виступають різноманітні проблеми, які не могли або ж не хотіли подолати молоді люди. Часто розлучення не уникнути й через декілька місяців після одруження. 

 

Перший рік, на жаль, може стати для пари останнім. Я наводжу статистику свого рідного прикарпатського містечка, чисельністю населення більше 67 тисяч осіб. Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Калуш Ірина Очкур надає інформацію, що станом на кінець жовтня 2015 року зареєстровано 460 шлюбів, а розірвано – 179. Якщо навести дані із минулого року, зареєстровано – 546, розірвано – 225. Статистика в Україні загалом за 2014 рік шокувала представників духовенства. Адже на той рік від 60% до 90% подружніх пар у деяких регіонах розпадалися протягом перших п’яти років спільного життя. Близько 70% дітей ростуть без повноцінних сімей. Статистика, звісно ж, не надто втішна. Що ж робити, щоб уникнути цього фатального кроку? 

 

 Найчастіше на стосунки молодого подружжя дуже  впливають поради близьких родичів, які хочуть «допомогти». Батьки чоловіка чи дружини, живучи з ними в одному помешканні, можуть підштовхувати їх до того, аби показати недоліки партнера, щоб їхній син (чи донька) зрозумів, яку помилку зробив, побравшись з цією дівчиною (хлопцем). Отож, набагато краще, коли молода сім’я матиме особистий простір, тобто житиме окремо і вирішуватиме свої проблеми самостійно.

 

Причиною для розлучення нерідко стають матеріальні та побутові проблеми. Коли чоловік недостатньо заробляє чи взагалі не забезпечує сім’ю. Коли дружина мріє сидіти «на шиї» свого чоловіка. Ні перший, ні другий варіант не є правильним і ніколи не зробить вашу сім’ю міцною та щасливою. Якщо ми говоримо про життя у ХХІ столітті, то такі речі є недопустимими. Адже в результаті або чоловікові, або жінці набридне забезпечувати свою сім’ю самостійно і в майбутньому це може призвести до пошуку супутника (супутниці), які могли б розділити якщо не по 50%, то хоча б у певному відношенні заробіток для сімейного бюджету. Та й взагалі, світогляд безробітної людини є обмеженим і часто з такою людиною порозмовляти немає про що. В результаті чоловік шукатиме собі жінку (часто сфери бізнесу чи просто яскраву особистість) «на стороні».

 

Наступною причиною розлучення є алкоголізм або віртуальне життя. Коли чоловік заглядає в чарку, таким чином руйнуючи сім’ю. Не меншою проблемою є віртуальне життя чоловіка: постійно проводити час за комп’ютером і не зважати на дитину та дружину. Це також в результаті призводить до розлучення.

 

Серед багатьох інших причин – ослаблення цінності родини для нинішнього покоління, подружня невірність, психологічна несумісність, одноманітність і нудьга сімейного життя та відсутність дітей.

 

Однак, протягом багатьох років основною причиною розлучень є зрада. Тема зради чоловіка завжди актуальна. Хтось застукав коханого "на гарячому", інші просто щось підозрюють у його пізніх поверненнях додому, треті гордо заявляють: «Ні, мій не такий, він мене любить!». Тим не менш, від зради, як і від чуми з в'язницею, зарікатися не варто. Прекрасно, якщо вас ця тема хвилює тільки для загального розвитку, і нічого подібного у вашій парі немає. Тим не менш, знати, чому відбуваються зради і як їм запобігти і розпізнати, на мій погляд, не завадить будь-якій представниці прекрасної статі.

 

На думку психологів, частота чоловічих і жіночих зрад приблизно однакова. Ось тільки реагують чоловіки і жінки на них по-різному. І якщо чоловіки сприймають секс більше як фізичний акт, то для жінок він є вищою точкою емоційної прихильності. У свою чергу, прихильність виникає із загальних інтересів, захоплень, словом, занять, що становлять основу взаємин. Тому зрада коханого чоловіка глибоко травмує жінку. Література і кіно добряче попрацювали над образом ідеального чоловіка. Хоч куди глянь, він повинен спортивно виглядати, впадати за жінками. При цьому, сам він нібито ніяких особливих умов і не потребує. Мовляв, сильній статі нічого й не потрібно. Як показує життя, не тут-то було. 

 

Важливо, чи є бажання в обох після зради все ж таки зберегти сім’ю. Часто жінка прощає чоловікові зраду, однак, головне, щоб такі речі не стали систематичними.

 

Гілларі Клінтон стала свого часу жінкою року, адже їй вдалося зберегти сім’ю після скандальної зради Президента США з Монікою Левінські.

 

« Кожна нова зрада ранить менше, ніж попередня. Я ніколи не сумнівалася в тому, що Білл кохає мене. Але в ту мить я мала вирішити, що мені робити. Мені було дуже важко, але я прислухалася до себе й ухвалила єдине правильне рішення», - зізнається Гілларі.

 

Не оминула зрада і сім’ю відомого актора Сергія Жигунова. Усі ми пам'ятаємо, як розпалася ця гарна сім’я. Фатальна «нянька» Анастасія Заворотнюк звабила харизматичного Сергія Жигунова. Так розбився майже 20-річний шлюб. Але Віра Новикова не лише пробачила чоловікові зраду, але й змогла вдруге вийти за нього заміж 6 жовтня 2008 року.

 

Щоб пережити зраду і зберегти сім'ю, жінка повинна навчитися справлятися зі своїми емоціями. А це означає щоденну копітку працю. Але, повірте, незабаром вона принесе довгоочікуваний спокій і гармонію у вашу сім'ю. Брати приклад із зіркових пар чи поступати по-іншому – вирішувати вам. Та, пам’ятайте, не завжди наступний шлюб буде щасливішим за попередній. 45 % розлучених не сприймають другий шлюб, як кращий, 20 % жалкують за першим. Таке припущення виходить з того, що всі люди роблять висновки зі своїх помилок і надалі намагаються їх не повторювати. Кожен сподівається на те, що, зробивши висновки з першого шлюбу, вони зможуть знайти кращого для себе партнера. А насправді це не зовсім так. Частіше люди шукають партнера з таким же характером, навіть зовнішньою подібністю зі своїм колишнім партнером, а потім постійно їх порівнюють. Як правило, такі шлюби розпадаються ще швидше.

 

Стосунки – це серйозна робота! Але плід її - справжня міцна сім'я, без обманів і зрад. Станьте для чоловіка єдиною, частіше промовляйте свої почуття, цікавтеся його життям, адже найчастіше вберегти сім’ю швидше вдається жінкам, ніж чоловікам. Вчіться знову довіряти один одному. І у вас все обов'язково вийде!

 

Мар'яна АТАМАНЧУК, uainworld.com


14.03.2016 10286 2
Коментарі (2)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1589 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

173

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

196

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

407

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

481
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

509
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

876
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

739
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

592
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2