Приблизно 50 військовослужбовців з Івано-Франківської громади перебувають у російському полоні.
Про це під час звернення повідомив міський голова Руслан Марцінків, інформує Фіртка.
Ще 50 бійців перебувають у статусі зниклих безвісти.
А також понад 300 жителів Івано-Франківської громади загинули, захищаючи Україну від російського окупанта.
"Нас сколихнула та новина, що розповсюджується соціальними мережами про наших хлопців, які потрапили у полон.
Це — компетенція відповідних органів, але я вже звернувся до уповноваженого з прав людини в Києві й тут, в Івано-Франківській області, а також до працівників ОВА, щоб сприяли поверненню івано-франківських захисників додому.
Вірю, що всі повернуться живі та неушкоджені", — зазначив очільник громади.
Нагадаємо, вечері 14 липня 2023 року у мережі опублікували відео з полоненими українськими військовослужбовцями. Серед полонених — бійці з Калуського району та Калуша, Івано-Франківська та інших районів Івано-Франківщини. Місце та дата, де зняли відео, наразі не відомі.
Яке йдеться в інструкції Головного управління розвідки Міністерства оборони України, якщо людина потрапила у полон, близькі родичі та члени сім’ї полоненого насамперед можуть сповістити про подію відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації.
Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01, або надіслати запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com.
З відповідними запитами також можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.
Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua.
Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.
Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.
"Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою “знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України", —йдеться в повідомленні Міноборони.
Після виконання першого кроку, а саме: отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендують звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.