При визначенні розміру військової пенсії: прикарпатцям пояснили, чи враховують «бойові» виплати

«Бойові» виплати військовим не враховують при визначенні розміру військової пенсії.

Про обставини справи розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», пише Фіртка.

Відповідно до обставин справи, з визначення розміру військової пенсії, звільнений військовослужбовець звернувся до військової частини із запитом на видачу довідки для розрахунку пенсії у зв’язку з інвалідністю. Утім, у довідці не було вказано додаткову винагороду, яку він отримував під час служби.

Не погодившись із таким рішенням, військовослужбовець звернувся до суду, наполягаючи на тому, що додаткова винагорода повинна бути зазначена у довідці.

Суди першої та апеляційної інстанцій, розглянувши матеріали справи, відмовили у задоволенні позовних вимог. Вони зазначили, що додаткова винагорода має тимчасовий характер і виплачується лише під час дії воєнного стану, тому її не варто включати до довідки для розрахунку пенсії.

Судді підкреслили, що ця виплата є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, який відповідно до законодавства України не входить до встановленого переліку складниками грошового забезпечення, що враховуються при призначенні пенсії.

Не погоджуючись із таким рішенням, представник військовослужбовця подав касаційну скаргу. 

Суд касаційної інстанції, розглянувши справу, зазначив: "Колегія суддів наголошує, що пункт 1 постанови № 168 чітко та однозначно передбачає, що:

  • додаткова винагорода за своєю суттю є тимчасовою (непостійною) виплатою військовослужбовця, оскільки установлюється на період дії воєнного стану та прямо залежить від наявності (дії) в Україні правового режиму воєнного стану. При цьому, в Академічному тлумачному словнику слово «постійний» визначається, зокрема, як: який триває ввесь час, не припиняючись і не перериваючись;
  • розмір додаткової винагороди не є сталим, адже вона виплачується пропорційно в розрахунку на місяць залежно від виконання завдань та часу приймання військовослужбовцем участі в бойових діях;
  • визначається наказами командирів (начальників)".

Таким чином, суд дійшов до висновку, що додаткова винагорода за своєю правовою природою є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, а тому не враховується при обчисленні пенсії та, відповідно, не підлягає внесенню до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для розрахунку пенсії.

У зв’язку із наведеним, суд відмовив у задоволенні касаційної скарги.

Детальніше: постанова колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного Суду у справі № 580/9551/23 від 10 грудня 2024 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Штраф на 17 тисяч від ТЦК: суд скасував постанову за неоновлення військово-облікових даних

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


Коментарі ()

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

860
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1468
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3294 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2581
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3448
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2996

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

343

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

807

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

812

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1434
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3251
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20747
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

972
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

500
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

571
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1129
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5826
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

254
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3628 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

683 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1010
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1359 2