Преса в очікуванні сенсації (оновлено)

Івано-Франківська преса цього тижня дуже різна за інформаційним наповнення. Віктор Янукович уже на гелікоптері не прилітає, а день виборів давно минув. Проте можете бути впевнені, що заплановані сесії міської та обласної ради Івано-Франківська сколихнуть друковані ЗМІ наступного тижня. Наразі ситуація така:

 

Галицький Кореспондент

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений понеділковому інциденту, коли неадекватний чоловік викрав іномарку та протаранив 6 автомобілів в самому центрі Івано-Франківська. В міліції викрадач пояснив, що вчинити таке йому наказав голос з космосу. Про це в матеріалі «Космонавт» за кермом».

На 3 сторінці газети опубліковано опитування українців щодо їх сподівань від проведення Євро-2012. Більшість громадян – 62% – сподіваються від проведення чемпіонату економічного підйому, збільшення робочих місць і зростання престижу держави у світі.

«Переможці ділять крісла: хто з ким і за кого» - матеріал на 4 сторінці про завершальний етап місцевих виборів – можливий переділ крісел і посад як в міській, так і в обласній раді.

На 5 сторінці бюро журналістських розслідувань «Свідомо» дійшло висновку, що незахищеність інтелектуальних прав в Україні б’є по державному бюджету й гаманцю кожного громадянина.

Щороку наприкінці осені на Івано-Франківщині оголошується місячник охорони карпатської форелі, яка у цей час йде на нерест у верхів’я карпатських річок. І саме тепер ця королівська риба стає здобиччю браконьєрів. Екологи вважають, що справжньої форелі вже майже не залишилося. Чи надовго вистачить форелі в Карпатах у матеріалі «Останні дні карпатської форелі».

«Соціальна «халява» закінчилася»: пенсіонери скаржаться, що ціни в соціальних магазинах та аптеках Івано-Франківська зросли на 10-15%. Дехто обурюється, дехто сприймає це спокійніше, мовляв, вибори закінчилися, а з ними і «халява». Про це читайте на сторінці 18.

 

Репортер

Коли весь цивілізований світ давно перейшов на зарплатні пластикові картки, Україна досі не гребує «конвертованою» зарплатою. Де криються ризики та чи існує альтернатива читайте у першосторінковому матеріалі «Невидимі гроші».

Про мільйонний борг Тисмениці за водопостачання та про можливість відключення районного центру від централізованого водопостачання читайте у матеріалі «Халяви вже не буде» на сторінці 4.

Як ставиться толерантне Прикарпаття до іноземних студентів, яких в Івано-Франківську навчається більше 1100 осіб, дізнавалися журналісти «Репортеру» на сторінці 5. Тижневик таки дійшов висновку, що расистських нахилів у іванофранківців немає. Навіть більше – іноземців намагаються українізувати.

Вже незабаром українські дороги матимуть дещо інший вигляд – державна служба автомобільних доріг хоче взятися за придорожню рекламу. Є пропозиція заборонити розміщувати білборди на українських шляхах міжнародного значення. Про це читайте на сторінці 6 в тексті «Вбити білборд».

 

Західний Кур’єр

«Податковий кодекс знищить середній клас?» - про зустріч івано-франківських підприємців із головою ОДА Михайлом Вишиванюком на першій шпальті тижневика. «Під час зустрічі губернатор хотів почути конструктивні зауваження і припозиції щодо нового Податкового кодексу, проте через емоції обурених бізнесменів це не завжди вдавалося.

Про інтригу навколо особи майбутнього керівника обласної архітектури та чи дійсно архітектура така корумпована структура, як її охарактеризував голова ОДА Михайло Вишиванюк читайте на сторінці 3 в матеріалі «Хто очолить «найкорумпованішу структуру»?

Задля заощадження енергоносіїв та коштів івано-франківський підприємець розробив сонячну електротеплоакумуляційну систему власного виробництва. Про це читайте на сторінці 5 в тексті «Енергію сонця використовувати можна і треба».

 

Галичина

Кількість інтернет-магазинів в Івано-Франквстьку наближається вже до трьох десятків. Про розвиток інтернет-магазинів в Івано-Франківську та про можливі їх перспективи читайте у першосторінковому матеріалі «Віртуальний супермаркет».

4 сторінка газети присвячена зустрічі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка із підприємцями Прикарпаття на обговоренні проекту Податкового кодексу. Точку зору підприємців та особисту думку Михайла Вишиванюка читайте в матеріалі «Аншлагом у найбільшій залі».

Про життя галичан в Москві та намагання будівництва маленької України в Росії читайте в інтерв’ю «Віктор Ідзьо: «Тиск влади і спецслужб лише додає снаги».

«Шлях до себе» - матеріал, присвячений завершенню тижня кіно Юрія Іллєнка. Про особливості кінематографа та роль Іллєнка в розвитку України на сторінці 15.

 

Івано-Франківський оглядач

Експерти говорять про те, що всі товари й послуги найближчим часом подорожчають, включно з автомобільним паливом. Про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Наслідки прийняття Податкового кодексу».

Бездоглядних дітей в Україні меншає. Серед причин, за словами соціальних працівників, - наслідки світової економічної кризи. Батьки змушені повертатися додому із закордонних заробітків і таким чином стали приділяти більше уваги своїм чадам. Про це на 4 сторінці в тексті «Діти повертаються з вулиці».

Наприкінці минулого тижня відбулася презентація книги Тараса Прохаська «БотакЄ». Інтерв’ю письменника щодо вихду книги на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 2 сторінці газети з фотографії красується мер Калуша Ігор Насалик, який розповідає в інтерв’ю про складнощі передвиборчої кампанії і власний життєвий шлях.

Вся 5 сторінка присвячена відкриттю нового екскурсійного маршруту «Алеями міського парку» та легендам, пов’язаних з Івано-Франківським парком.


25.11.2010 1233 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

491
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

876
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1907
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3435
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2331 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4555

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

709

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

613

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10247
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1082
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5130
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

894
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2689
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1100
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

216
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

608
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

526
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

586
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

930 2