Преса в очікуванні сенсації (оновлено)

Івано-Франківська преса цього тижня дуже різна за інформаційним наповнення. Віктор Янукович уже на гелікоптері не прилітає, а день виборів давно минув. Проте можете бути впевнені, що заплановані сесії міської та обласної ради Івано-Франківська сколихнуть друковані ЗМІ наступного тижня. Наразі ситуація така:

 

Галицький Кореспондент

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений понеділковому інциденту, коли неадекватний чоловік викрав іномарку та протаранив 6 автомобілів в самому центрі Івано-Франківська. В міліції викрадач пояснив, що вчинити таке йому наказав голос з космосу. Про це в матеріалі «Космонавт» за кермом».

На 3 сторінці газети опубліковано опитування українців щодо їх сподівань від проведення Євро-2012. Більшість громадян – 62% – сподіваються від проведення чемпіонату економічного підйому, збільшення робочих місць і зростання престижу держави у світі.

«Переможці ділять крісла: хто з ким і за кого» - матеріал на 4 сторінці про завершальний етап місцевих виборів – можливий переділ крісел і посад як в міській, так і в обласній раді.

На 5 сторінці бюро журналістських розслідувань «Свідомо» дійшло висновку, що незахищеність інтелектуальних прав в Україні б’є по державному бюджету й гаманцю кожного громадянина.

Щороку наприкінці осені на Івано-Франківщині оголошується місячник охорони карпатської форелі, яка у цей час йде на нерест у верхів’я карпатських річок. І саме тепер ця королівська риба стає здобиччю браконьєрів. Екологи вважають, що справжньої форелі вже майже не залишилося. Чи надовго вистачить форелі в Карпатах у матеріалі «Останні дні карпатської форелі».

«Соціальна «халява» закінчилася»: пенсіонери скаржаться, що ціни в соціальних магазинах та аптеках Івано-Франківська зросли на 10-15%. Дехто обурюється, дехто сприймає це спокійніше, мовляв, вибори закінчилися, а з ними і «халява». Про це читайте на сторінці 18.

 

Репортер

Коли весь цивілізований світ давно перейшов на зарплатні пластикові картки, Україна досі не гребує «конвертованою» зарплатою. Де криються ризики та чи існує альтернатива читайте у першосторінковому матеріалі «Невидимі гроші».

Про мільйонний борг Тисмениці за водопостачання та про можливість відключення районного центру від централізованого водопостачання читайте у матеріалі «Халяви вже не буде» на сторінці 4.

Як ставиться толерантне Прикарпаття до іноземних студентів, яких в Івано-Франківську навчається більше 1100 осіб, дізнавалися журналісти «Репортеру» на сторінці 5. Тижневик таки дійшов висновку, що расистських нахилів у іванофранківців немає. Навіть більше – іноземців намагаються українізувати.

Вже незабаром українські дороги матимуть дещо інший вигляд – державна служба автомобільних доріг хоче взятися за придорожню рекламу. Є пропозиція заборонити розміщувати білборди на українських шляхах міжнародного значення. Про це читайте на сторінці 6 в тексті «Вбити білборд».

 

Західний Кур’єр

«Податковий кодекс знищить середній клас?» - про зустріч івано-франківських підприємців із головою ОДА Михайлом Вишиванюком на першій шпальті тижневика. «Під час зустрічі губернатор хотів почути конструктивні зауваження і припозиції щодо нового Податкового кодексу, проте через емоції обурених бізнесменів це не завжди вдавалося.

Про інтригу навколо особи майбутнього керівника обласної архітектури та чи дійсно архітектура така корумпована структура, як її охарактеризував голова ОДА Михайло Вишиванюк читайте на сторінці 3 в матеріалі «Хто очолить «найкорумпованішу структуру»?

Задля заощадження енергоносіїв та коштів івано-франківський підприємець розробив сонячну електротеплоакумуляційну систему власного виробництва. Про це читайте на сторінці 5 в тексті «Енергію сонця використовувати можна і треба».

 

Галичина

Кількість інтернет-магазинів в Івано-Франквстьку наближається вже до трьох десятків. Про розвиток інтернет-магазинів в Івано-Франківську та про можливі їх перспективи читайте у першосторінковому матеріалі «Віртуальний супермаркет».

4 сторінка газети присвячена зустрічі голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка із підприємцями Прикарпаття на обговоренні проекту Податкового кодексу. Точку зору підприємців та особисту думку Михайла Вишиванюка читайте в матеріалі «Аншлагом у найбільшій залі».

Про життя галичан в Москві та намагання будівництва маленької України в Росії читайте в інтерв’ю «Віктор Ідзьо: «Тиск влади і спецслужб лише додає снаги».

«Шлях до себе» - матеріал, присвячений завершенню тижня кіно Юрія Іллєнка. Про особливості кінематографа та роль Іллєнка в розвитку України на сторінці 15.

 

Івано-Франківський оглядач

Експерти говорять про те, що всі товари й послуги найближчим часом подорожчають, включно з автомобільним паливом. Про це в першосторінковому матеріалі тижневика «Наслідки прийняття Податкового кодексу».

Бездоглядних дітей в Україні меншає. Серед причин, за словами соціальних працівників, - наслідки світової економічної кризи. Батьки змушені повертатися додому із закордонних заробітків і таким чином стали приділяти більше уваги своїм чадам. Про це на 4 сторінці в тексті «Діти повертаються з вулиці».

Наприкінці минулого тижня відбулася презентація книги Тараса Прохаська «БотакЄ». Інтерв’ю письменника щодо вихду книги на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 2 сторінці газети з фотографії красується мер Калуша Ігор Насалик, який розповідає в інтерв’ю про складнощі передвиборчої кампанії і власний життєвий шлях.

Вся 5 сторінка присвячена відкриттю нового екскурсійного маршруту «Алеями міського парку» та легендам, пов’язаних з Івано-Франківським парком.


25.11.2010 1190 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

499
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

631
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2368
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1754
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2051
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5656 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

180

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1164

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1186

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1691
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

927
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

778
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14601
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

613
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10428
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6119
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

652
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7601
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2848
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

580
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

666
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

497