Преса стурбована майбутнім студенства

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 по 24 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Хто, як і скільки заробляє на закордонних паспортах для українців та навіщо запроваджувати в Україні паспорти з чипом? На ці питання шукайте відповіді в першосторінковому матеріалі тижневика «Господарі бланку й печатки».

В Києві пройшли масові страйки студентів проти підвищення цін за навчання посеред навчального року, не скасовував безкоштовне навчання для заочників та не встановлював до університетів вимогу мати мінімум 6 тисяч студентів. Через це статус Острозької академії з її 2,5 тисячами спудеїв знизиться до коледжу, а Могилянка з 3,5 тисячами балансуватиме на межі. Про те як зменшують бюджетні місця у вишах читайте на 3 сторінці під заголовком «Друзям – все, ворогам – закон?».

Кожна жінка сподівається, що 8 березня буде для неї особливим. Не обов’язково ламати голову над супероригінальним подарунком.  На 6-7 сторінках журналісти «ГК» вирішили допомогти зекономити час та підказали кілька практичних порад як зробити для жінки 8 березня незабутнім святом.

Ми стаємо жертвами кишенькових злодюжок через власну неуважність та необережність. Нею користаються так звані «щипачі» - кишенькові злодії. За «віртуозність», гідну циркових фокусів, «щипачів» вважають своєрідною елітою злодійського світу. Про це на 8 сторінці тижневика в статті «Бережіть кишені».

На адресу офісів в Івано-Франківську почали надходити дивні листи, у яких бізнесменам обіцяють чудо що змінить їхнє життя. Потрібно лише відправити десятину від прибутків на благодійництво, і Вас чекає достаток. Про це в матеріалі «Приманка побожності» на 19 сторінці.

Романом Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» щиро захоплюються й зачитуються, його завзято критикують і розбирають на цитати, через нього сперечаються і скандалять. Про все це в статті «Хроніка оголошеної сенсації» на 20 сторінці.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал «Репортера» присвячений «телефонам довіри». «Коли несила самому справити з проблемами, можна задзвонити на «телефон довіри», виговоритися, отримати фахову пораду. Так би й мало бути. Але на Прикарпатті і з тими ж телефонами проблема» - йдеться в статті.

Людиною тижня за версією тижневика стала Марія Борковська «за сумлінну працю». Нещодавно мешканці франківської вулиці Українскьої, яку вона прибирає, написали для пані Марії колективний лист подяки. Журналісти зауважують, що нечасто в нас так відзначають двірників.

Уже чотири роки будинок для безпритульних «з’їдає» з міського бюджету Івано-Франківська немалі кошти. А якщо ці кошти просто розділити на тих же безпритульних, то щомісяця вийде по 1 тисячі гривень на душу. Про це на 5 сторінці газети в матеріалі «Недешевий гуманізм».

Міносвіти не припиняє шокувати своїми нововведеннями. МОН вимагає від вишів зменшити кількість цьогорічних державників майже вдвічі. Про майбутнє українського студентства на 6 сторінці під заголовком «Студентів «порізали».

Від чого директор знаменитого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» утік в дитячу літературу та як пишуть казки на 8 сторінці тижневика від заголовком «Іван Малкович: «Мене лякає навала графоманів».

 

Західний Кур’єр

«Банкрутство. Іншого шляху немає?» - статті про програму реформування ЖКГ, яка передбачає банкрутство 9-ти ЖЕО міста та двох комунальних підприємств. Про це на 3 сторінці тижневика.

На 5 сторінці «ЗК» прикарпатська опозиція дала оцінку діяльності Президента Януковича на займаній посаді протягом року. Оцінку давали народний депутат України Зіновій Шкутяк і депутат обласної ради, член фракції «Батьківщина» Юрій Романюк.

Всім відома пристрасть українсь ких можновладців до популізму. Тому нерідко закони, прийняті на благо народу, повертаються проти нього або ж завдають йому немалих клопотів. Про намагання дітей війни домогтися своїх законних пільг на 13 сторінці під заголовком «Діти війни» на барикадах правосуддя».

Утопічна ідея радянської влади стерти межу між селом і містом частково знайшла несподіване втілення в Івано-Франківську. Щоправда, в досить непривабливому прояві. Про це в матеріалі «Зона відчуження» на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 4 сторінці газети опубліковано інтерв’ю з сестрою загиблою жінки, яка народивши дитину померла, згодом померла і дитина. Ця тема була на слуху Івано-Франківську протягом всього минулого тижня. Журналісти тижневика поспілкувалися з сестрою померлої жінки Христиною Томашівською.


24.02.2011 2582 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1079
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2688 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2245
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3102
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2698
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2416 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

528

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

540

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1028

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2279
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20502
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

722
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1992
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

276
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

880
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5578
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7448
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

997
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

744
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1109 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1618 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1470