Преса про землетруси, довірливих франківців, традиційне весілля і бюджетну кризу в Калуші

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/33508_1.jpg&h=321&w=480&zc=1


А ще про глобальне потепління, про те як нині можна заощадити, як заробляють на померлих франківцях, економію води і обіцяну реформу медицини. Огляд прикарпатської преси за період 17 - 24 жовтня 2013 року.

 

Вечірній Івано-Франківськ-plus

Чи можна вірити метеорологам і чи справді глобальне потепління матиме катастрофічні наслідки для України? Про це у топ-темі номера;

 

Хто склав першу карту України і до чого це призвело, читайте у рубриці «На канапі».

 

Якщо ви вирушаєте до Будапешта – замість путівника візьміть свіжий номер газети «Вечірній Івано-Франківськ-плюс». Журналіст «Вечірнього Івано-Франківська» розвідав все про країну паприки, термальних джерел і неповторюваної архітекрути.

 

Репортер

Сьогодні далеко не кожен має можливість економити та заощаджувати. Мізерні зарплати та пенсії, високі ціни економити змушують, а от заощадженням не сприяють. Як людям нині вдається відкладати гроші? Бережіть від себе гаманець – у топ-темі номера.

 

З холодами усі чекають нових видів грипу – як не з Китаю, то з Америки. Лікарі кажуть, спрогнозувати усе неможливо. Чого ж чекати? Читайте в газеті – «Грип на підході».

 

Газета продовжує рубрику Читацький путівник. Цього разу репортаж з Узбекистану та авантюрної поїздки до старовинної Бухари. Азія все розкаже сама – у «Репортері».

 

Західний кур’єр

Проблеми, пов’язані із місцем для поховання померлих іванофранківців хіба що тільки горобці не співали. Питання виділення бронювання місць, а також вартості проводів у кращий світ покійних родичів для кожної івано-франківської родини дуже болючі. Особливо гострими вони стають тоді, коли доводиться стикнутися із проблемою віч-на-віч: а де ж поховати людину? Виявляється, що івано-франківських покійників готові хоронити на цвинтарях приміських сіл. Втім, за пристойні суми. Отож, «Як умру, то поховайте…» у топ-темі «ЗК».

 

Ледь не щодня з екранів телевізорів українців лякають можливим землетрусом. Ці попередження небезпідставні, адже доволі часто то тут, то там нашу планету таки трясе. Цього разу сейсмічну загрозу для України пророкують не як завжди із зони Вранча у Румунії, а із Болгарії. Чи не найбільше може перепасти південним регіонам нашої країни, зокрема Криму та Одесі. Що ж чекає на Івано-Франківськ у випадку можливого землетрусу дізнавалися журналісти «ЗК». Сторінка 14 видання.

 

Архітектор, який збудував Станиславівську фортецю, - це доволі загадкова постать в історії нашого міста. В численних краєзнавчих виданнях та місцевих архівах про нього можна знайти лише дуже небагато відомостей. Трохи більше про знаменитого архітектора дізнаємося з іноземних джерел. Ким же був «батько» Станиславівської фортеці читайте на сторінці 15 «ЗК».

 

Галицький кореспондент

Серед тисяч різних шляхів відібрати у довірливих людей гроші є кілька відпрацьованих – на них ловлятьяс постійно. Серед тих, які найчастіше практикують у Франківську – телефонний тероризм, псевдо кредити, афери при купівлі через Інтернет, обман при працевлаштуванні і вимагання від «липових» податківців. Про нюанси схем і як «Дурять нашого брата» дізнавася «ГК».

 

Три дні весільного дійства у прикарпатському селі переконали: можна не вибиратися у глибинку, щоб побачити справжнє українське весілля. І за 10 кілометрів від Франківська бережуть дідівські звичаї, плекають традиції і з задоволенням відтворюють обряди. «Як у Старому Лисці біля Франківська традиційне весілля гуляють» на сторінці 16 «ГК».

 

Поради закручувати кран із водою, коли чистимо зуби, для багатьох із нас звучить двино, адже довкола стільки тої води… Проблеми з водою нам здаються якимись дуже далекими. Думаємо, що дефіцит води – це передовсім проблема засушливих районів та пустель, а в українців Дніпро, Дністер… Продовжуючи так думати і не закручуючи кран, кожен із анс наближає Україну до пустелі. Чому – дізнавалися журанілсти «ГК».

 

 

Вікна

З цього тижня Калуш повернувся до звичного ритму життя. Акція протесту, під час якої у безкоштовні відпустки «пішли» 1100 працівників бюджетної сфери – завершилася. Що здобув Калуш у 2-тижневому протистоянні? У питанні казначейства – нічого. Але можна з упевненістю говорити про те, що область битву програла – як інформаційну, так і фінансову. Як Михайло Вишиванюк буде гасити хвилю бунтівного невдоволення, спровоковану «калуським» протестом? Отож «Акція протесту завершилася. Перемога чи поразка?» читайте у свідому номері «Вікон».

 

«Шантаж «мишоловкою». Дубль-2». Безкоштовна медицина знову стала механізмом для шантажу у питанні впровадження адміністративно-територіальної реформи на Калущині. Реформа, потрібність якої визнають на рівні держави, у калуському виконанні нівелює свою суспільну значимість. Адже її не впроваджують, а – насаджують, фактично, підминаючи під себе сільські громади та нехтуючи думкою селян. Чи ефективними були підкилимні ігри Ігоря Насалика, стане зрозуміло вже наступного тижня.

 

Резонансний напад на сім’ю відомого у Калуші бізнесмена, який невідомі зловмисники здійснили минулого тижня, підняв «на вуха» все місто. У Калуші це – вже третій розбійний напад за останніх кілька місяців. «Почерк» злочинців наводить на роздуми про те, що діє – злочинна група, яка спеціалізується на особливо цинічних та жахливих за своєю жорстокістю злочинах. У місті заговорили про повернення жорстоких 1990-х років. Чому нині у Калуші ніхто не може почуватися безпечно – не говорить ні міліція, ні влада. Невже «У Калуш повертаються жорстокі 1990-ті роки» - деталі на шпальтах «Вікон».


24.10.2013 568 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2706
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

751

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

670
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

650
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

775