Фото: footballtransfer.com.ua
А ще про те як вийти заміж за іноземця, турботу про "особливих" дітей, таємниці підземного світу України та чим годують дітей у школах. Огляд преси за період 26 вересня - 3 жовтня 2013 року.
Галицький кореспондент
Земельний дерибан давно став хронічною хворобою сільських очільників. Особливо, якщо село поблизу обласного центру і вартість сотки сягає сотень тисяч умовних одиниць. Не втримався від спокуси поділити землю і сільський голова села Загвіздя Тисменицького району. Недавно майже два гектари на самісінькій межі з Івано-Франківськом розділили між «своїми». Ділянки отримали близькі родичі війта, членів виконкому, лояльні депутати сільської ради і їхні близькі. Як ділили спірні землі урочища «Нивка» читайте у топ-темі «ГК» «Земля для родини». Сторінка 6 видання.
Незабаром Івано-Франківськ долучиться до масштабного проекту TED. Це щорічні конференції, мета яких – розповісти якомога більшій кількості людей про цікаві ідеї, технології, досвід, здатні змінити світ на краще. Саме тому гасло проекту – «Ідеї, варті поширення». ГК продовжує інтерв’ю з топ-спікерами франківського TEDx. Цього разу – Андрій Романчук. Сторінка 5.
«Кличко – Повєткін: залишиться тільки один». Багато хто вважає цей бій найбільш довгоочікуваним поєдинком за останні п’ять років. Про очікування глядачів і рейтинги спортсменів читайте на традциійній спортивній сторінці «ГК».
Галичина
Є особлива категорія дітей – діти з вадами розумового або фізичного розвитку. Часто їх називають дітьми із особливими потребами, але насправді їхні потреби такі ж самі. Як і інших – любов, розуміння, турбота і підтримка. Як держава дбає про таких дітей дізнавалися журналісти «Галичини». «Доля «особливих» дітей в Україні» - сторінка 4.
Нещодавно делегація Національної спілки журналістів України, в складі якої була і голова Івано-Франківської обласної спілки, побувала в Білорусії. Протягом трьох днів 18 українських журналістів ознайомлювалися з роботою білоруських колег, відвідували редакції провідних ЗМІ, вивчали промисловий та культурний потенціал Брестської та Гродненської областей. Чим вразила і здивувала Булорусь читайте у матеріалі «Загадки Булорусі: без демократії та олігархів, але з живою економікою та рівними дорогами». Сторінка 13.
Вечірній Івано-Франківськ-плюс
Україна – рай для шанувальникі подорожей під землею, адже тут є маршрути на будь-який смак. Печерами порізані гори Криму і карстові райони Тернопільщини. Серед них є й «цивілізовані», і «дикі» підземні лабіринки. Мандрували печерами і журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Деталі у «Таємницях підземного світу України». Сторінка 13.
Які новинки кіно очікують українців у жовтні? «Вечірній Івано-Франківськ-плюс» підкаже, прем’єри котрих стрічок варто не пропустити. Серед них – «Гравітація», «Перегони», «Параджанов», «Сталінград» та інші.
«За іноземця вийду заміж!» - нерідко цю фразу можна почути з вуст наших співвітчизниць. Що за нею криється бажання знайти совє кохання по той бік кордону чи звичайна меркантильність? Причини великого світлого кохання між іноземцями читайте на сторінці 7 видання.
Репортер
У школах виявляють неякісні продукти, на освітян відкривають кримінальні провадження за тендери. То дітей годують невідомим м’ясом, то вони замість масла їдять дешевий спред. Що це - невміння чи шахрайство? Харчі з криміналом - у топ-темі номера.
За два роки у книгу тверезості села Залуква записалися 104 мешканці. Вони кинули пити за своїх рідних: чоловіків, дітей, онуків. Як село тверезіє, читайте в газеті.
Журналіст пішов під землю і знайшов там людські черепи з кістками. Із Франківська до Галича не дійшов, але побачив багато цікавого. Підземелля колегіати - у «Репортері».