Преса про земельний дерибан у Загвізді, TEDх, бій Кличка і Повєткіна та про книги тверезості на Прикарпатті

 

/data/blog/41496/bc6dc0ed5440cd3c865802778bc392e9.jpg

Фото: footballtransfer.com.ua

 

А ще про те як вийти заміж за іноземця, турботу про "особливих" дітей, таємниці підземного світу України та чим годують дітей у школах. Огляд преси за період 26 вересня - 3 жовтня 2013 року.

 

 

Галицький кореспондент

Земельний дерибан давно став хронічною хворобою сільських очільників. Особливо, якщо село поблизу обласного центру і вартість сотки сягає сотень  тисяч умовних одиниць. Не втримався від спокуси поділити землю і сільський голова села Загвіздя Тисменицького району. Недавно майже два гектари на самісінькій межі з Івано-Франківськом розділили між «своїми». Ділянки отримали близькі родичі війта, членів виконкому, лояльні депутати сільської ради і їхні близькі. Як ділили спірні землі урочища «Нивка» читайте у топ-темі «ГК» «Земля для родини». Сторінка 6 видання.

 

Незабаром Івано-Франківськ долучиться до масштабного проекту TED. Це щорічні конференції, мета яких – розповісти якомога більшій кількості людей про цікаві ідеї, технології, досвід, здатні змінити світ на краще. Саме тому гасло проекту – «Ідеї, варті поширення». ГК продовжує інтерв’ю з топ-спікерами франківського TEDx. Цього разу – Андрій Романчук. Сторінка 5.

 

«Кличко – Повєткін: залишиться тільки один». Багато хто вважає цей бій найбільш довгоочікуваним поєдинком за останні п’ять років. Про очікування глядачів і рейтинги спортсменів читайте на традциійній спортивній сторінці «ГК».

 

 

Галичина

Є особлива категорія дітей – діти з вадами розумового або фізичного розвитку. Часто їх називають дітьми із особливими потребами, але насправді їхні потреби такі ж самі. Як і інших – любов, розуміння, турбота і підтримка. Як держава дбає про таких дітей дізнавалися журналісти «Галичини». «Доля «особливих» дітей в Україні» - сторінка 4.

 

Нещодавно делегація Національної спілки журналістів України, в складі якої була і голова Івано-Франківської обласної спілки, побувала в Білорусії. Протягом трьох днів 18 українських журналістів ознайомлювалися з роботою білоруських колег, відвідували редакції провідних ЗМІ, вивчали промисловий та культурний потенціал Брестської та Гродненської областей. Чим вразила і здивувала Булорусь читайте у матеріалі «Загадки Булорусі: без демократії та олігархів, але з живою економікою та рівними дорогами». Сторінка 13.

 

Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Україна – рай для шанувальникі подорожей під землею, адже тут є маршрути на будь-який смак. Печерами порізані гори Криму і карстові райони Тернопільщини. Серед них є й «цивілізовані», і «дикі» підземні лабіринки. Мандрували печерами і журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Деталі у «Таємницях підземного світу України». Сторінка 13.

 

Які новинки кіно очікують українців у жовтні? «Вечірній Івано-Франківськ-плюс» підкаже, прем’єри котрих стрічок варто не пропустити. Серед них – «Гравітація», «Перегони», «Параджанов», «Сталінград» та інші.

 

«За іноземця вийду заміж!» - нерідко цю фразу можна почути з вуст наших співвітчизниць. Що за нею криється бажання знайти совє кохання по той бік кордону чи звичайна меркантильність? Причини великого світлого кохання між іноземцями читайте на сторінці 7 видання.

 

Репортер

У школах виявляють неякісні продукти, на освітян відкривають кримінальні провадження за тендери. То дітей годують невідомим м’ясом, то вони замість масла їдять дешевий спред. Що це - невміння чи шахрайство? Харчі з криміналом - у топ-темі номера.

 

За два роки у книгу тверезості села Залуква записалися 104 мешканці. Вони кинули пити за своїх рідних: чоловіків, дітей, онуків. Як село тверезіє, читайте в газеті.

 

Журналіст пішов під землю і знайшов там людські черепи з кістками. Із Франківська до Галича не дійшов, але побачив багато цікавого. Підземелля колегіати - у «Репортері».


03.10.2013 658 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

93
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1464
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33226
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2089
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2864
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4813 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

229

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

972

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

629

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

859
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

438
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

518 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

817
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

921
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

707
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7348
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

632
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30077 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

343
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

398
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

600
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

796