Преса про земельний дерибан у Загвізді, TEDх, бій Кличка і Повєткіна та про книги тверезості на Прикарпатті

 

/data/blog/41496/bc6dc0ed5440cd3c865802778bc392e9.jpg

Фото: footballtransfer.com.ua

 

А ще про те як вийти заміж за іноземця, турботу про "особливих" дітей, таємниці підземного світу України та чим годують дітей у школах. Огляд преси за період 26 вересня - 3 жовтня 2013 року.

 

 

Галицький кореспондент

Земельний дерибан давно став хронічною хворобою сільських очільників. Особливо, якщо село поблизу обласного центру і вартість сотки сягає сотень  тисяч умовних одиниць. Не втримався від спокуси поділити землю і сільський голова села Загвіздя Тисменицького району. Недавно майже два гектари на самісінькій межі з Івано-Франківськом розділили між «своїми». Ділянки отримали близькі родичі війта, членів виконкому, лояльні депутати сільської ради і їхні близькі. Як ділили спірні землі урочища «Нивка» читайте у топ-темі «ГК» «Земля для родини». Сторінка 6 видання.

 

Незабаром Івано-Франківськ долучиться до масштабного проекту TED. Це щорічні конференції, мета яких – розповісти якомога більшій кількості людей про цікаві ідеї, технології, досвід, здатні змінити світ на краще. Саме тому гасло проекту – «Ідеї, варті поширення». ГК продовжує інтерв’ю з топ-спікерами франківського TEDx. Цього разу – Андрій Романчук. Сторінка 5.

 

«Кличко – Повєткін: залишиться тільки один». Багато хто вважає цей бій найбільш довгоочікуваним поєдинком за останні п’ять років. Про очікування глядачів і рейтинги спортсменів читайте на традциійній спортивній сторінці «ГК».

 

 

Галичина

Є особлива категорія дітей – діти з вадами розумового або фізичного розвитку. Часто їх називають дітьми із особливими потребами, але насправді їхні потреби такі ж самі. Як і інших – любов, розуміння, турбота і підтримка. Як держава дбає про таких дітей дізнавалися журналісти «Галичини». «Доля «особливих» дітей в Україні» - сторінка 4.

 

Нещодавно делегація Національної спілки журналістів України, в складі якої була і голова Івано-Франківської обласної спілки, побувала в Білорусії. Протягом трьох днів 18 українських журналістів ознайомлювалися з роботою білоруських колег, відвідували редакції провідних ЗМІ, вивчали промисловий та культурний потенціал Брестської та Гродненської областей. Чим вразила і здивувала Булорусь читайте у матеріалі «Загадки Булорусі: без демократії та олігархів, але з живою економікою та рівними дорогами». Сторінка 13.

 

Вечірній Івано-Франківськ-плюс

Україна – рай для шанувальникі подорожей під землею, адже тут є маршрути на будь-який смак. Печерами порізані гори Криму і карстові райони Тернопільщини. Серед них є й «цивілізовані», і «дикі» підземні лабіринки. Мандрували печерами і журналісти «Вечірнього Івано-Франківська». Деталі у «Таємницях підземного світу України». Сторінка 13.

 

Які новинки кіно очікують українців у жовтні? «Вечірній Івано-Франківськ-плюс» підкаже, прем’єри котрих стрічок варто не пропустити. Серед них – «Гравітація», «Перегони», «Параджанов», «Сталінград» та інші.

 

«За іноземця вийду заміж!» - нерідко цю фразу можна почути з вуст наших співвітчизниць. Що за нею криється бажання знайти совє кохання по той бік кордону чи звичайна меркантильність? Причини великого світлого кохання між іноземцями читайте на сторінці 7 видання.

 

Репортер

У школах виявляють неякісні продукти, на освітян відкривають кримінальні провадження за тендери. То дітей годують невідомим м’ясом, то вони замість масла їдять дешевий спред. Що це - невміння чи шахрайство? Харчі з криміналом - у топ-темі номера.

 

За два роки у книгу тверезості села Залуква записалися 104 мешканці. Вони кинули пити за своїх рідних: чоловіків, дітей, онуків. Як село тверезіє, читайте в газеті.

 

Журналіст пішов під землю і знайшов там людські черепи з кістками. Із Франківська до Галича не дійшов, але побачив багато цікавого. Підземелля колегіати - у «Репортері».


03.10.2013 701 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10892 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1333
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

684
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5826
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1596
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1447

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

523

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1337

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1164

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1063
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

413
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

509
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1447
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

489
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

754
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5798
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

531
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

378
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

697 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1145
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1001