Преса про застрахованих школярів, франківський аеропорт, "відпустку" калуських чиновників і ретро Владики Сімкайла


/data/blog/41822/831ae78c2d1374a5968a293aed329129.jpg

Фото: footballtransfer.com.ua

 

А ще про нові санітарні вимоги для дитсадків, бренд Івано-Франківська, ревалоризацію на Вірменській,1, неграмотні підручники та бджолярів. Огляд прикарпатської преси за період 3 - 10 жовтня 2013 року.

 

Репортер

Україна йде до Європи. Та не всі українці готові виконувати умови ЄС. Одною з них є толерантність до секс-меншин. У Верховній Раді вже порахували, що такий закон там не пройде. Та чи справді усе аж так гостро? Гей, Європо! - у топ-темі номера.

 

Недавно затвердили нові санітарні вимоги для дитсадків. Тепер освітяни в шоці – виявилося, що в ці стандарти не вписати жоден із них. Що ж буде далі, читайте в «Репортері».


«Репортер» починає нову рубрику Читацький путівник. Про свої відчуття від якогось міста сюди може написати кожен читач. Умови прийому матеріалів – у тій же рубриці на сайті газети. А в першому випуску – не просто місто, а цілий Париж.

 

Галицький кореспондент

Школярів Івано-Франківська страхують від нещасних випадків у добровільно-примусовому порядку. Страхові компанії за невелику суму обіцяють «поновити» здоров’я дітей після травм, а директори шкіл завзято допомагають бізнесменам зібрати з учнів внески. За «правильний вибір компанії» школи часто отримують певні відсотки. При цьому далеко не завжди є певність, що у разі потреби діти справді зможуть отримати страхові виплати. Деталі топ-темі «ГК» - «Страхування у школах – гроші на вітер?».

 

Ратуша чи «Прикарпатський бальзам»? Бандера чи Довбуш? Галка чи чупакабра? Процес створення унікального візуального стилю Івано-Франківська розпочався з брейнстормінгу та відкритої громадської дискусії про найважливіші символи міста. Як все відбувалося знають журналісти «ГК». Стаття стильна дискусія – сторінка 5.

 

«У доброї людини кожна справа – для Бога», - любив повторювати єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ Миколай Сімкайло. Так було за життя владики, так повинно бути і тепер, коли він відійшов у вічність. Частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Миколай, мусить бути продана. Гроші підуть на оплату навчання молодих людей, якими опікувався єпископ. «ГК» оглядав колекцію мототехніки, яку наразі виставили на продаж. Про ретро владики у матеріалі «Мотоцикли владики Сімкайла шукають господаря».

 

Західний кур’єр

Івано-Франківський аеропорт відберуть у «Скорзонери»? На минулій сесії Івано-Франківської облради начальниця обласного управління праці Ярослава Ульванська поскаржилася голові ОДА і прокурору області на орендаря франківського летовища – фірму «Скорзонера». Буцімто, дирекція, всупереч умовам угоди з облрадою, не допускає обласні держвідомтсва до перевірки. А закінчила свою промову депутатка гучним припущенням – «Скорзонера» умисне доводить міський аеропорт до банкрутства. Так це чи ні – дізнавалися журналісти «ЗК». Деталі у топ-темі «Ставки на виліт».

 

В Івано-Франківську вже стало доброю традицією запрошувати артистів зі світовими іменами. Цього разу вкотре гостем рідного міста став скрипаль-віртуоз Назарій Пилатюк. У розмові із журналістами «ЗК» митець поділився своїм баченням класичного мистецтва та музики в цілому. Деталі на сторінці 15.

 

Кілька років тому в Івано-Франківську заговорили про ревалоризацію будівлі колишньої пам’ятки архітектури на вулиці Вірменській,1. Мовляв, фірма, яку визнали переможцем інвестиційного конкурсу, заново відбудує цей будинок та впорядкує прилеглу територію. З інвестором міська влада уклала угоду «Про відновлення (реконструкцію) будинку №1 по вул. Вірменська». Насправді ж стару будівлю просто знесли (розібрали, демонтували) і на її місці розпочали нове будівництво, яке зараз навіть віддалено не нагадує колишню споруду. Отож, ще раз про «Підміну понять» у матеріалі «ЗК».

 

Вікна

З цього тижня верхівка Калуської міської влади офіційно перебуває у безкоштовних відпустках. У такий спосіб влада вирішила висловити протест проти дій Держказначейства та Мінфіну, через яких у Калуші «виникла критична ситуація». Якщо вчинок міської влади не матиме результату, то з наступного тижня міський голова Ігор Насалик обіцяє відправити у безкоштовні відпустки всіх бюджетників. Вчинок міської влади Калуша, хоча і був вкрай погано інформаційно спланований, проте, мав резонанс. Однак, ситуацію – не змінив. Міську владу почали «тролити» керівники ОДА, а Держказначейство залишається непохитним. «Безголовий»: влада залишила Калуш – у свіжому номері «Вікон».

 

«Не-грамотні підручники». З початку навчального року в Україні обговорюють тему помилок у шкільних підручниках. Випадки – масові, і йдеться не тільки про помилки граматичні чи технічні: автори підручників пропонують дітям до вивчення матеріал, який не здатен осягнути дитячий розум. Помилки у підручниках – то не новина, – запевняють калуські учителі. Адже містяться вони не тільки у навчальній літературі за новою програмою – їх доста й у тих шкільних книгах, за якими школярі навчалися досі. Калушани пропонують не миритися, щоб не бути… лохами.

 

Бджільництво – ціла наука і щоденна праця від березня до вересня. Із жовтня у бджолярів розпочинається сезонний відпочинок, а, відтак, кожен хоче поділитися своїм досвідом і збагатитися досвідом сусідів. У цьому бджолярам стає у нагоді конгрес бджолярів світу, який відбувається раз на два роки. Цього року вперше в історії України він відбувся у Києві. А учасники із трьох країн виявили бажання відвідати пасіку «Карпатська бджола» Миколи і Марії Боднар, що в Угринові на Калущині. Статтю «Бджоли і люди. Розумні і працьовиті» читайте на шпальтах газети «Вікна».


10.10.2013 579 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6774
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1090
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5612
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1002
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

389
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1335
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940