Преса про застрахованих школярів, франківський аеропорт, "відпустку" калуських чиновників і ретро Владики Сімкайла


/data/blog/41822/831ae78c2d1374a5968a293aed329129.jpg

Фото: footballtransfer.com.ua

 

А ще про нові санітарні вимоги для дитсадків, бренд Івано-Франківська, ревалоризацію на Вірменській,1, неграмотні підручники та бджолярів. Огляд прикарпатської преси за період 3 - 10 жовтня 2013 року.

 

Репортер

Україна йде до Європи. Та не всі українці готові виконувати умови ЄС. Одною з них є толерантність до секс-меншин. У Верховній Раді вже порахували, що такий закон там не пройде. Та чи справді усе аж так гостро? Гей, Європо! - у топ-темі номера.

 

Недавно затвердили нові санітарні вимоги для дитсадків. Тепер освітяни в шоці – виявилося, що в ці стандарти не вписати жоден із них. Що ж буде далі, читайте в «Репортері».


«Репортер» починає нову рубрику Читацький путівник. Про свої відчуття від якогось міста сюди може написати кожен читач. Умови прийому матеріалів – у тій же рубриці на сайті газети. А в першому випуску – не просто місто, а цілий Париж.

 

Галицький кореспондент

Школярів Івано-Франківська страхують від нещасних випадків у добровільно-примусовому порядку. Страхові компанії за невелику суму обіцяють «поновити» здоров’я дітей після травм, а директори шкіл завзято допомагають бізнесменам зібрати з учнів внески. За «правильний вибір компанії» школи часто отримують певні відсотки. При цьому далеко не завжди є певність, що у разі потреби діти справді зможуть отримати страхові виплати. Деталі топ-темі «ГК» - «Страхування у школах – гроші на вітер?».

 

Ратуша чи «Прикарпатський бальзам»? Бандера чи Довбуш? Галка чи чупакабра? Процес створення унікального візуального стилю Івано-Франківська розпочався з брейнстормінгу та відкритої громадської дискусії про найважливіші символи міста. Як все відбувалося знають журналісти «ГК». Стаття стильна дискусія – сторінка 5.

 

«У доброї людини кожна справа – для Бога», - любив повторювати єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ Миколай Сімкайло. Так було за життя владики, так повинно бути і тепер, коли він відійшов у вічність. Частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Миколай, мусить бути продана. Гроші підуть на оплату навчання молодих людей, якими опікувався єпископ. «ГК» оглядав колекцію мототехніки, яку наразі виставили на продаж. Про ретро владики у матеріалі «Мотоцикли владики Сімкайла шукають господаря».

 

Західний кур’єр

Івано-Франківський аеропорт відберуть у «Скорзонери»? На минулій сесії Івано-Франківської облради начальниця обласного управління праці Ярослава Ульванська поскаржилася голові ОДА і прокурору області на орендаря франківського летовища – фірму «Скорзонера». Буцімто, дирекція, всупереч умовам угоди з облрадою, не допускає обласні держвідомтсва до перевірки. А закінчила свою промову депутатка гучним припущенням – «Скорзонера» умисне доводить міський аеропорт до банкрутства. Так це чи ні – дізнавалися журналісти «ЗК». Деталі у топ-темі «Ставки на виліт».

 

В Івано-Франківську вже стало доброю традицією запрошувати артистів зі світовими іменами. Цього разу вкотре гостем рідного міста став скрипаль-віртуоз Назарій Пилатюк. У розмові із журналістами «ЗК» митець поділився своїм баченням класичного мистецтва та музики в цілому. Деталі на сторінці 15.

 

Кілька років тому в Івано-Франківську заговорили про ревалоризацію будівлі колишньої пам’ятки архітектури на вулиці Вірменській,1. Мовляв, фірма, яку визнали переможцем інвестиційного конкурсу, заново відбудує цей будинок та впорядкує прилеглу територію. З інвестором міська влада уклала угоду «Про відновлення (реконструкцію) будинку №1 по вул. Вірменська». Насправді ж стару будівлю просто знесли (розібрали, демонтували) і на її місці розпочали нове будівництво, яке зараз навіть віддалено не нагадує колишню споруду. Отож, ще раз про «Підміну понять» у матеріалі «ЗК».

 

Вікна

З цього тижня верхівка Калуської міської влади офіційно перебуває у безкоштовних відпустках. У такий спосіб влада вирішила висловити протест проти дій Держказначейства та Мінфіну, через яких у Калуші «виникла критична ситуація». Якщо вчинок міської влади не матиме результату, то з наступного тижня міський голова Ігор Насалик обіцяє відправити у безкоштовні відпустки всіх бюджетників. Вчинок міської влади Калуша, хоча і був вкрай погано інформаційно спланований, проте, мав резонанс. Однак, ситуацію – не змінив. Міську владу почали «тролити» керівники ОДА, а Держказначейство залишається непохитним. «Безголовий»: влада залишила Калуш – у свіжому номері «Вікон».

 

«Не-грамотні підручники». З початку навчального року в Україні обговорюють тему помилок у шкільних підручниках. Випадки – масові, і йдеться не тільки про помилки граматичні чи технічні: автори підручників пропонують дітям до вивчення матеріал, який не здатен осягнути дитячий розум. Помилки у підручниках – то не новина, – запевняють калуські учителі. Адже містяться вони не тільки у навчальній літературі за новою програмою – їх доста й у тих шкільних книгах, за якими школярі навчалися досі. Калушани пропонують не миритися, щоб не бути… лохами.

 

Бджільництво – ціла наука і щоденна праця від березня до вересня. Із жовтня у бджолярів розпочинається сезонний відпочинок, а, відтак, кожен хоче поділитися своїм досвідом і збагатитися досвідом сусідів. У цьому бджолярам стає у нагоді конгрес бджолярів світу, який відбувається раз на два роки. Цього року вперше в історії України він відбувся у Києві. А учасники із трьох країн виявили бажання відвідати пасіку «Карпатська бджола» Миколи і Марії Боднар, що в Угринові на Калущині. Статтю «Бджоли і люди. Розумні і працьовиті» читайте на шпальтах газети «Вікна».


10.10.2013 547 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

424
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1750
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33266
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2145
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2904
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4906 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

275

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1043

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

661

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

889
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

139
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

467
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

548 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

863
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

958
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

731
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7390
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30104 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3655
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

379
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

425
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

628