Преса про застрахованих школярів, франківський аеропорт, "відпустку" калуських чиновників і ретро Владики Сімкайла


/data/blog/41822/831ae78c2d1374a5968a293aed329129.jpg

Фото: footballtransfer.com.ua

 

А ще про нові санітарні вимоги для дитсадків, бренд Івано-Франківська, ревалоризацію на Вірменській,1, неграмотні підручники та бджолярів. Огляд прикарпатської преси за період 3 - 10 жовтня 2013 року.

 

Репортер

Україна йде до Європи. Та не всі українці готові виконувати умови ЄС. Одною з них є толерантність до секс-меншин. У Верховній Раді вже порахували, що такий закон там не пройде. Та чи справді усе аж так гостро? Гей, Європо! - у топ-темі номера.

 

Недавно затвердили нові санітарні вимоги для дитсадків. Тепер освітяни в шоці – виявилося, що в ці стандарти не вписати жоден із них. Що ж буде далі, читайте в «Репортері».


«Репортер» починає нову рубрику Читацький путівник. Про свої відчуття від якогось міста сюди може написати кожен читач. Умови прийому матеріалів – у тій же рубриці на сайті газети. А в першому випуску – не просто місто, а цілий Париж.

 

Галицький кореспондент

Школярів Івано-Франківська страхують від нещасних випадків у добровільно-примусовому порядку. Страхові компанії за невелику суму обіцяють «поновити» здоров’я дітей після травм, а директори шкіл завзято допомагають бізнесменам зібрати з учнів внески. За «правильний вибір компанії» школи часто отримують певні відсотки. При цьому далеко не завжди є певність, що у разі потреби діти справді зможуть отримати страхові виплати. Деталі топ-темі «ГК» - «Страхування у школах – гроші на вітер?».

 

Ратуша чи «Прикарпатський бальзам»? Бандера чи Довбуш? Галка чи чупакабра? Процес створення унікального візуального стилю Івано-Франківська розпочався з брейнстормінгу та відкритої громадської дискусії про найважливіші символи міста. Як все відбувалося знають журналісти «ГК». Стаття стильна дискусія – сторінка 5.

 

«У доброї людини кожна справа – для Бога», - любив повторювати єпископ Коломийсько-Чернівецький УГКЦ Миколай Сімкайло. Так було за життя владики, так повинно бути і тепер, коли він відійшов у вічність. Частина колекції ретро-транспорту, яку свого часу зібрав владика Миколай, мусить бути продана. Гроші підуть на оплату навчання молодих людей, якими опікувався єпископ. «ГК» оглядав колекцію мототехніки, яку наразі виставили на продаж. Про ретро владики у матеріалі «Мотоцикли владики Сімкайла шукають господаря».

 

Західний кур’єр

Івано-Франківський аеропорт відберуть у «Скорзонери»? На минулій сесії Івано-Франківської облради начальниця обласного управління праці Ярослава Ульванська поскаржилася голові ОДА і прокурору області на орендаря франківського летовища – фірму «Скорзонера». Буцімто, дирекція, всупереч умовам угоди з облрадою, не допускає обласні держвідомтсва до перевірки. А закінчила свою промову депутатка гучним припущенням – «Скорзонера» умисне доводить міський аеропорт до банкрутства. Так це чи ні – дізнавалися журналісти «ЗК». Деталі у топ-темі «Ставки на виліт».

 

В Івано-Франківську вже стало доброю традицією запрошувати артистів зі світовими іменами. Цього разу вкотре гостем рідного міста став скрипаль-віртуоз Назарій Пилатюк. У розмові із журналістами «ЗК» митець поділився своїм баченням класичного мистецтва та музики в цілому. Деталі на сторінці 15.

 

Кілька років тому в Івано-Франківську заговорили про ревалоризацію будівлі колишньої пам’ятки архітектури на вулиці Вірменській,1. Мовляв, фірма, яку визнали переможцем інвестиційного конкурсу, заново відбудує цей будинок та впорядкує прилеглу територію. З інвестором міська влада уклала угоду «Про відновлення (реконструкцію) будинку №1 по вул. Вірменська». Насправді ж стару будівлю просто знесли (розібрали, демонтували) і на її місці розпочали нове будівництво, яке зараз навіть віддалено не нагадує колишню споруду. Отож, ще раз про «Підміну понять» у матеріалі «ЗК».

 

Вікна

З цього тижня верхівка Калуської міської влади офіційно перебуває у безкоштовних відпустках. У такий спосіб влада вирішила висловити протест проти дій Держказначейства та Мінфіну, через яких у Калуші «виникла критична ситуація». Якщо вчинок міської влади не матиме результату, то з наступного тижня міський голова Ігор Насалик обіцяє відправити у безкоштовні відпустки всіх бюджетників. Вчинок міської влади Калуша, хоча і був вкрай погано інформаційно спланований, проте, мав резонанс. Однак, ситуацію – не змінив. Міську владу почали «тролити» керівники ОДА, а Держказначейство залишається непохитним. «Безголовий»: влада залишила Калуш – у свіжому номері «Вікон».

 

«Не-грамотні підручники». З початку навчального року в Україні обговорюють тему помилок у шкільних підручниках. Випадки – масові, і йдеться не тільки про помилки граматичні чи технічні: автори підручників пропонують дітям до вивчення матеріал, який не здатен осягнути дитячий розум. Помилки у підручниках – то не новина, – запевняють калуські учителі. Адже містяться вони не тільки у навчальній літературі за новою програмою – їх доста й у тих шкільних книгах, за якими школярі навчалися досі. Калушани пропонують не миритися, щоб не бути… лохами.

 

Бджільництво – ціла наука і щоденна праця від березня до вересня. Із жовтня у бджолярів розпочинається сезонний відпочинок, а, відтак, кожен хоче поділитися своїм досвідом і збагатитися досвідом сусідів. У цьому бджолярам стає у нагоді конгрес бджолярів світу, який відбувається раз на два роки. Цього року вперше в історії України він відбувся у Києві. А учасники із трьох країн виявили бажання відвідати пасіку «Карпатська бджола» Миколи і Марії Боднар, що в Угринові на Калущині. Статтю «Бджоли і люди. Розумні і працьовиті» читайте на шпальтах газети «Вікна».


10.10.2013 615 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2603
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20110
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1780
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1268 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2287
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3917

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

414

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2038

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

722

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1335
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

404
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

930
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24428
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

670
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

624
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

770
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8096
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

560
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

804
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2091 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

762