Преса про війну з літниками, біженців, вступну кампанію та інформаційні війни

 

 

Огляд преси за період 12 - 19 червня 2014 року.

 

Коломийські ВІСТИ

У центрі Коломиї сектанти «зцілюють» душі

Ви шукаєте просвітлення, а вони шукають дурнів. Вже місяць як у Коломиї діє церква «Відродження», проповідники якої обіцяють вилікувати від всіх хвороб та прогнати диявола. 2002 року у Дніпропетровську проповідник Володимир Монтян провів перше богослужіння духовного центру «Відродження». А вже 9 травня цього року «відродженці» з’явилися й у Коломиї. Тричі на тиждень до них на службу приходять близько сотні людей з цілого району. Масові сеанси зцілення й вигнання диявола супроводжуються музикою і танцями. У центрі запевняють: ті, хто через силу пересувався на милицях, починають ходити, сліпі – бачити, а онкохворі зцілюються після кількох сеансів. Як проходять зустрічі у центрі «Відродження» – читайте у топ-темі номера «Коломийських ВІСТЕЙ».

 

Іван Витрикуш: На мене вплинути може лише керівництво та Бог

Новим Коломийським міжрайонним прокурором став Іван Витрикуш. Раніше він обіймав посаду заступника прокурора Івано-Франківської області по нагляду за прокурорським слідством, потім працював транспортним прокурором та прокурором Снятинського району. На останній посаді пропрацював лише п’ять місяців. 23 травня за наказом Генерального Прокурора України Олега Махніцького був призначений головним прокурором Коломийщини. На Коломийщині Іван Витрикуш працюватиме не вперше. «Для вашого району я не нова людина, – представляється Іван Витрикуш. – Тут відпрацював прокурором майже дев’ять з половиною років з 2001 по 2010 роки. Тож з проблемами району добре обізнаний». Про майданні події, корупціонерів та крадіїв гравію – новопризначений прокурор розповів кореспондентам газети «Коломийські ВІСТИ».

 

З середмістя забрали «жінку з ланцюгом»

Відтепер транспортним засобом буде складніше пересуватися центром Коломиї. Розвантажити середмістя від транспорту – така мета нині стоїть перед мерією. Тут кажуть, що хочуть перетворити центральну частину міста з парковки на туристичну зону. Першим та, напевно, відчутним для водіїв кроком буде збільшення платні за паркування автомобілів біля ратуші. Тепер за годину зупинки водієві легкового авто доведеться викласти з кишені 3 гривні, а мікроавтобуса – 5 гривень. Місячний абонемент сягатиме близько двохсот гривень. Біля ратуші вже облагородили територію та вирівняли дорогу. При в’їзді до центральної частини міста вже не сидітиме під парасолею «жінка з ланцюгом». Замість неї –  автоматичний шлагбаум, йдеться у статті в новому номері газети.

 

 

Галичина

Свято під рідними прапорами

25 років тому в Івано-Франківську відбувся перший масовий мітинг під синьо-жовтими прапорами. Мпогад В'ячеслава Чорновола про цю подію опублікувала українська газета "Свобода". Нью-Джерсі - Нью-Йорк, 4 серпня 1989 р. Яким був мітинг на сторінці 8 "Галичини".

 

Василь Гладій: Треба змінити правила гри парламентських виборів

Народний депутат України Василь Гладій в інтерв'ю газети "Галичина" наголосив, що новообраний глава держави має всі можливості, повноваження і достатньо влади для того, щоб виконати свої передвиборчі обіцянки, зверунв увагу, що перезавантаження українського парламенту необхідне, а в сучасних суспільно-політичних умовах найбільш відповідною є пропорційна система виборів з відкритими списками, а також пояснив, чому після падіння режиму Януковча відмовився очолити ОДА.

 

Особливі таланти особливих дітей

Кожна дитина з особливими потребами має талант і бажання щось творити. Саме цю істину ще раз підтвердив гала-концерт  огляду-конкурсу учнівської художньої самодіяльності серед інтернатних закладів обласного підпорядкування, який нещодавно відбувся в обласній філармонії. Захід приурочили до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Тому й не двино, що більшість концерних номерів і творчих робіт вихованців цих закладів увібрали в себе саме Шевченкове слово. Деталі - сторінка 14 видання.

 

 

Галицький кореспондент

Амністії три роки чекали

У квітні 2014 року вперше за останні три роки ВРУ прийняла закон про амністію. Із 2500 засуджених прикарпатців майже 400 підпадають під його дію. Половина з них засуджені за нетяжкі та середньої тяжкості злочини. Деталі у топ-темі ГК.

 

Прикарпаття ховає втікачів

Івано-Франківщина готова приймати біженців, змушених полишати рідні домівки. Дл яцього в обалсті вже п'ять місяців діє Координаційна рада з надзвичайних ситуацій. Штаб ради раніше дбав про приїзд людей із Криму, а нині ледве встигає приймати втікачів з південного сходу. Загалом, до нас приїхало 58 родин з Луганська  іДонецька. Волонтери займаються їх розселенням, адаптацією, навчають жити без страху. Деталі - сторінка 6 видання.

 

Що читали у міжвоєнному Станиславові

У міжвоєнному Станиславові читали багато. І хоч українські родини не мали особливих статків, проте грошей на книжки не шкодували. В родинах правнкиів, лікарів, вчителів, урядників і навіть ремісників збиралися домашні бібліотеки, де можна було віднайти українську ат світову класику і твори тогочасних авторів. В сімэях було прийнято обговорювати прочитане, цікавитися, що читають діти. Сторінка 18.

 

 

Західний кур'єр

На старті нових перегонів

Локальні вибори в країні залишаються предметом політичних суперечок. Досі не ясно, коли виборців знову запросять стати в черги до урн: у 2015 чи все ж раніше? "ЗК" поцікавився у місцевих політиків їхню думку стосовно того, коли і як потрібно проовдити вибори до місцевих рад. Сторінка 3 видання.

 

Невідомий Сахро

Картини відомого художника, яких ніхто не бачив, виставили у Музеї мистецтв Прикарпаття.

 

Нова гра - правила ті ж

Гаряча пора вступних випробувань цього року розпочнеться 11 липня. Справжнім лототроном із багатьма принадами виявляється щороку для вступників вибір професії. Вузи пропонують на вибір усе, чого тільки прагне молода душа, от тільки не кожен може стати студентом такого бажаного для себе вузу. Як цьогоріч вступатимуть абітурієнти дізнавався ЗК.

 

Репортер

Війна у голові

Загибель солдатів на cході, розстріляні міста, зради у владній верхівці – моторошні новини потоком ллються з телевізорів, радіо, інтернету. Як в інформаційній війні відділити правду від провокацій і припинити паніку - у топ-темі номера.

 

Літники не подолати

У Франківську стоять понад тридцять незаконних літніх майданчиків. Проблема виникає щороку, та влада її ніяк не вирішить. Чому? Читайте у Репортері.

 

Раритетний транспортер переднього краю

Цей унікальний автомобіль служив і санітаром, і десантником, і при штабі. В Україні їх залишилися одиниці. Один недавно відновили у Підліссі. Деталі - на постійній автосторінці Репортера.

 

 

ВІКНА

Схід і Захід разом: наречений — із Калуша, наречена — зі Слов’янська

Випускники Львівського державного університету внутрішніх справ Микола Гінк та Олександра Діброва вирішили побратися на останньому курсі. Отримавши на руки дипломи у лютому цього року, вони твердо знали: улітку — весілля. Проте, війна внесла свої корективи. Про кохання Заходу і Сходу — у публікації Ігоря Мудрика у свіжому числі газети «Вікна».

 

На маршрутах з’явиться третина нових автобусів

Цього тижня у Калуші відбувся конкурс із перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Готуючись до нього, перевізники були змушені оновити автопарк та закупити хоча б по одному автобусу, який пристосований для перевезення інвалідів. У перспективі — встановлення GPS-навігаторів та системи оголошення зупинок. Подробиці та зміни — у свіжому числі газети «Вікна» від Оксани Пілянської.

 

У Калуші відмінять графік подачі води

Калуш перебуває на завершальній стадії впровадження проекту Світового банку. У результаті втілення проекту місто суттєво економитиме на електроенергії, зменшить пориви та питиме якіснішу воду. Через реконструкцію цього тижня у Калуші знову відключили водопостачання, однак, міська влада обіцяє: після цього графік подачі води — відмінять. Про реконструкцію та нові тарифи — у свіжому числі друкованих «Вікон».

 

АТО і гроші

Чоловікам, які нині захищають Україну від окупантів, держава обіцяє матеріальну і соціальну підтримку. Усіх учасників АТО Верховна Рада прирівняла до учасників бойових дій, на яких держава розповсюджує великий соціальний пакет. На папері. На ділі в Україні почали вголос говорити про те, що на державному рівні робиться все, щоб зекономити на соціальних гарантіях. А військових, за якими на час призову мало зберігатися робоче місце, звільняють із роботи. Окремі факти підтвердилися й у Калуші, ідеться у свіжому числі газети «Вікна».


19.06.2014 457 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12078 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1412
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

759
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5900
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1621
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1475

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

544

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1366

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1181

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1085
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

432
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

544
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1471
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

509
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

778
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5820
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12450
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

411
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

396
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

713 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1164