А ще про жлоб-арт Андрія Єрмоленка, відсіч франківців російським товарам, нищення міста забудовниками і владою, перевірку прикарпатського м'яса і 23-річяя ОТБ "Галичина". Огляд прикарпатської преси за період 31 жовтня - 7 листопада.
Галицький кореспондент
Гірські річки невідворотно перетворюються на стічні канави. Бурхливий розвиток туристичної інфраструктури у Карпатах без продуманих комплексних заходів екобезпеки вбиває колись кришталево чисті й уславлені в піснях «стрімкі потоки і річки». Екологи застерігають: вже через десять років загине Прут. Він остаточно перетвориться на каналізцаійний колектор. Як «Карпатські річки вмирають» читайте у топ-темі ГК.
Художник і дизайнер Андрій Єрмоленко – один із батьків-засновників феномена жлоб-арту. Це провокативний, жорсткий, іронічний напрямок сучасного українського мистецтва, який весело і нещадно збиткується над жлобством у всіх його проявах. До речі, саме з легкої руки Андрія «вистрибнули» на сучасну анімаційну арену Гопуня і Повійка – карикатури на бездарні офіційні символи футбольного Євро-2012. Жлоб-арт – це вже більше, ніж епатажний живопис. Це спосіб соціальної рефлексії і критики потворного у соціальному і культурному бутті нинішньої української людини. Тому жлоб-арт – це також терапія, зцілення іронією і сміхом, спроба бути чесним із собою. Про це ГК і розмовляв з Андрієм Єрмоленком. Деталі на сторінці 21.
Нещодавно в Івано-Франківську громадянський рух «Відсіч» поширював листівки із закликом не купувати товари російського виробництва. За кілька місяців ініціатива охопила вже 50 українських міст. Як з’ясував ГК, свідомі франківці ще до початку акції відмовилися від споживання російських товарів, тож залюбки підтримали ідеологічний бойкот.
Репортер
Як зникає Станиславів? Його тихо знищують прибудовками самі мешканці. Більше – забудовники, що ламають історичні споруди, а ставлять сучасні валізи та гробівці. А найбільше – влада, яка усе це дозволяє. Історія хвороби міста – у топ-темі номера.
Податківців скоро перевірятимуть на детекторі брехні. Та для решти українців така процедура уже не нова. Кого перевіряють та чи можна обдурити поліграф – у Репортері.
Газета продовжує рубрику «Читацький путівник». Цього разу репортаж із Копенгагена. Про відкрите місто роверистів і щирих людей із північним характером читайте в газеті.
Галичина
Оприлюднення на веб-сайті Россільгоспнагляду інформації про запровадження режиму посиленого лабораторного контролю з апоказниками безпеки продукції ПАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат» на тлі ще не завершеної «цукеркової» війни з «Рошен» відразу ж породило запитання: чи не стало провідне підприємство м’ясопереробної галузі Прикарпаття ще однією жертвою політичних непорозумінь між Москвою і Києвом. Деталі спарви дізнавалися журналісти «Галичини». У топ-темі номера «М'ясо під слідством».
На Івано-Франківщині знову заговорили про корумпованість судової системи загалом і хабарництво серед суддів зокрема. На одному з місцевих інтернет-ресурсів зявилося таке собі антирейтингове опитування, в якому відвідувачам сайту пропонують визначити, хто з івано-франківських суддів є найбільшим хабарником. Список ймовірних «хабарників» не налічує й десятка осіб, проте серед них – достатньо відомі на Івано-Франківщині. Журналіст «Галичини» вирішив поцікавитися реакцією представників судового корпусу на закиди щодо корумпованості їхніх колег і звернувся за коментарем до керівництва Апеляційного суду в області. Деталі на сторінці 14.
Західний кур’єр
Гортаючи альбом з поштовими марками, ми неначе здійснюємо подорож навколо світу. Адже, марка – це маленька частиан історії і культури кожної держави. Важко уявити собі більш інтелектуальне і вишукане хобі. Відомим філателістом є, наприклад, королева Великобританії Єлизавета ІІ. Не всім відомо, що наше місто теж має давні філателістичні традиції. В тому, що Івано-Франківськ – це аж ніяк не останнє місто на філателістичній карті України, переконувався «ЗК».
В Україну мода на детектори брехні перекочувала із Росії і поширилась, як констатують фахівці, в останні п’ять-шість років. «ЗК» з'ясував, наскільки популярні тести на поліграфі в Івано-Франківську.
До офіційного старту президентської гонки ще більше року, а головна трійка опозиціонерів вже розгорнула небувалу передвиборчу боротьбу. Про «Фальстарт президентської кампанії-2015» читайту свіжому номері «ЗК».
Вечірній Івано-Франківськ-плюс
Експансію чи прогрес принесе Україні угода про співпрацю з Китаєм, котру планують підписати у грудні дізнавалися ужрналісти «Вечірнього Івано-Франіквська». Деталі на сторінці 3 видання.
Наприкінці листопада ОТБ «Галичина» святкуватиме свою 23 річницю. Напередодні річниці журналісти вирішили поспілкуватися з її генеральним директором Ольгою Бабій. Читачі можуть дізнатися, кому завдячує телевеудча власною кар’єрою і як Степан Пушик урятував їй життя, яка історія кохання стала доленосною у житті Ольги Михайлівни та які пророчі слова одного разу сказав їй Папа Римський. Деталі на сторінці 7 видання.
Вікна
"Де гексахлорбензол?"Із Калусього полігону ГХБ вивезли останню партію отрути, — повідомив цього тижня міський голова Ігор Насалик. Але історія на цьому не завершилася: уряд передбачив кошти на вивезення гексахлорбензолу із Домбровського кар’єру. Минулого тижня у Калуш надійшов лист від Кабміну, у якому ставиться під сумнів сам факт того, що калуський гексахлорбензол взагалі покидав межі України. Де насправді нині калуський гексахлорбензол і на що витратили мільярд бюджетних коштів? Відповіді на ці питання нині шукають не лише «Вікна», але й — урядові чиновники.
"Хлопці, від яких залишилася тільки кров". Кров у склянках. Усе, що залишилося від 13-х молодих хлопців. Рідні на очах у вжаханих людей, які 4 листопада 1943 року прийшли на калуську торговицю, набирали кров у склянки і пляшки, поки вона стікала крижаними тротуарами, а потім ховали у могилах — замість своїх дітей і братів. 70 років тому у Калуші розстріляли учнів торгівельної школи. Їхні тіла не можуть знайти і досі. Калуські жахи — для повнолітніх й емоційно здорових.
"Ліки без грошей". Цього року коштів на пільгові медикаменти у міському бюджеті приблизно на третину менше, ніж торік. Їх ледь вистачає для пільговиків, які страждають на психоневрологічні розлади, та — на знеболення для онкохворих. Але, якщо для онкологічних захворювань місто має інші програми, то пільгові медикаменти для численних категорій населення залишаються недоступною розкішшю. Люди лають медиків. А ті — пишуть листи до влади.