
А ще про те, як виглядадли перші жіночі журнали на Галичині, про заборонені щеплення, автофестиваль у Коломиї, демонтовану рекламу в Івано-Франківську та завдання для освітян на новий навчальний рік. Огляд місцевих друкованих видань за період 22 - 29 серпня 2013 року.
Галицький кореспондент
Івано-Франківська обласна рада не підтримала угоду з американською компанією «Шеврон» про видобуток сланцевого газу на території області. Голосів не дали опозиційні фракції, підтримані десантом парламентарів-«свободівців». Ще раз сланцеве питання на Прикарпаті спробували проаналізувати журналісти «ГК». На їхню думку, шанси в «Шеврона» ще є, адже торг триває і дуже часто слова і голоси наших політиків, як пише «ГК», не мають цінності, але мають ціну. Тому і припускають, що все найцікавіше ще попереду. Деталі у топ-темі номера «Облрада під газом» на сторінці 5 видання.
Початки жіночої преси в Галичині сягають середини ХІХ ст. Спочатку це були тільки окремі «жіночі» сторінки у періодичних виданнях суспільно-політичного спрямування. Згодом, у міжвоєнний період, почали виходити окремі часописи для жінок. Як вони виглядали, які теми цікавили тодішніх панянок, у якому форматі подавалась інформація і чим вони відрізнялися від сучасних «глянців» дізнавалися журналісти «ГК». Стаття «Жіночі журнали Галичини: досвід сторічної давності та сучасні реалії». Сторінка 16.
На підставі повідомлення про смерть після щеплення заборонено використання двох серій вакцини – туберкульозної (БЦЖ) та для профілактики гепатиту В. таке повідомлення через свої територіальні підрозділи поширила минулої п’ятниці Державна служба України з лікарських засобів. На препарати накладений карантин. Упродовж червня-серпня цього року зафіксовано три смерті немовлят, які були щеплені підозрілими вакцинами. За останні два роки таких випадків сталося близько двох десятців. У чому проблема і чому тільки смерть стає головним аргументом у питанні безпеки щеплення у матеріалі «Підозрілі вакцини?» на сторінці 15 «ГК».
Репортер
На горі Піп Іван таки відновлюють обсерваторію. Тут мають створити науковий центр, метеостанцію, рятувальний пост і кемпінг для туристів. А поки планують та шукають гроші, обсерваторія завалена сміттям. Слон чекає грантів – у топ-темі номера.
Дерево щастя, карусель, інші. Ковальські витвори у Франківську ламають, крадуть, а грошей на утримання не вистачає. Чому подарунки стали проблемою, читайте в газеті.
У регбі на візках грають інваліди, і слабакам тут не місце. Один зі збірників, Ігор Кипещук, живе у Надвірній. Про спорт залізних чоловіків він розповів журналістам.
Триста п’ятдесят машин і мотоциклів, три тисячі глядачів. Коломия прийняла автофестиваль. Був там і парад, і перегони, і показові виступи, і навіть польоти літаків. Автофест у Коломиї – на постійній автосторінці Репортера.
Західний кур’єр
Українці почали частіше укладати шлюбні контракти. Проте для мешканців Прикарпаття, як з’ясувалося, це – ще одна чергова перепона на шляху до щасливого сімейного життя. Тут сімейне щастя воліють будвати на любові та довірі одне до одного. «ЗК» вирішив з’ясувати, чому ж такі непопулярні шлюбні контракти серед наших краян. Отож, «Шлюбний контракт, чи Домовимось полюбовно?» на сторінці 14 видання.
В Івано-Франківську дали прочуханки несумлінним власникам зовнішньої реклами. Місцеві підприємці нарешті відчули на собі тверду руку франківського КП «Рекласно-інформаційний центр». Попередня спроба впорядкувати незугарні «двигуни торгівлі» у квітні цього року зазнала фіаско, адже їхні власники мало не кулаками стали на захист свого майна. Як все відбувалося цього разу в матеріалі «ЗК» «Реклама non grata».
1 вересня – новий етап для освітньої галузі. Від цього дня щороку починається новий відлік, започатковуються нові етапи у шкліьництві. Про перемоги, здобутки, напрацювання і проблеми, з якими зустрінуться педагоги у новому навчальному рцоі, напередодні Дня знань журанлісти «ЗК» поспілкувалися із начльником Івано-Франківського управління освтіи і науки Наталією Микулою. Деталі розмови на сторінці 4.