Преса про шлюбні контракти, "сланцеву" сесію облради, обсерваторію на горі Піп Іван та поламане Дерево щастя


/data/blog/40019/107b46efafb723b7a7b59555333a0c57.jpg

 

А ще про те, як виглядадли перші жіночі журнали на Галичині, про заборонені щеплення, автофестиваль у Коломиї, демонтовану рекламу в Івано-Франківську та завдання для освітян на новий навчальний рік. Огляд місцевих друкованих видань за період 22 - 29 серпня 2013 року.

 

Галицький кореспондент

Івано-Франківська обласна рада не підтримала угоду з американською компанією «Шеврон» про видобуток сланцевого газу на території області. Голосів не дали опозиційні фракції, підтримані десантом парламентарів-«свободівців». Ще раз сланцеве питання на Прикарпаті спробували проаналізувати журналісти «ГК». На їхню думку, шанси в «Шеврона» ще є, адже торг триває і дуже часто слова і голоси наших політиків, як пише «ГК», не мають цінності, але мають ціну. Тому і припускають, що все найцікавіше ще попереду. Деталі у топ-темі номера «Облрада під газом» на сторінці 5 видання.

 

Початки жіночої преси в Галичині сягають середини ХІХ ст. Спочатку це були тільки окремі «жіночі» сторінки у періодичних виданнях суспільно-політичного спрямування. Згодом, у міжвоєнний період, почали виходити окремі часописи для жінок. Як вони виглядали, які теми цікавили тодішніх панянок,  у якому форматі подавалась інформація і чим вони відрізнялися від сучасних «глянців» дізнавалися журналісти «ГК». Стаття «Жіночі журнали Галичини: досвід сторічної давності та сучасні реалії». Сторінка 16.

 

На підставі повідомлення про смерть після щеплення заборонено використання двох серій вакцини – туберкульозної (БЦЖ) та для профілактики гепатиту В. таке повідомлення через свої територіальні підрозділи поширила минулої п’ятниці Державна служба України з лікарських засобів. На препарати накладений карантин. Упродовж червня-серпня цього року зафіксовано три смерті немовлят, які були щеплені підозрілими вакцинами. За останні два роки таких випадків сталося близько двох десятців. У чому проблема і чому тільки смерть стає головним аргументом у питанні безпеки щеплення у матеріалі «Підозрілі вакцини?» на сторінці 15 «ГК».

 

Репортер

На горі Піп Іван таки відновлюють обсерваторію. Тут мають створити науковий центр, метеостанцію, рятувальний пост і кемпінг для туристів. А поки планують та шукають гроші, обсерваторія завалена сміттям. Слон чекає грантів – у топ-темі номера.

 

Дерево щастя, карусель, інші. Ковальські витвори у Франківську ламають, крадуть, а грошей на утримання не вистачає. Чому подарунки стали проблемою, читайте в газеті.

 

У регбі на візках грають інваліди, і слабакам тут не місце. Один зі збірників, Ігор Кипещук, живе у Надвірній. Про спорт залізних чоловіків він розповів журналістам.

 

Триста п’ятдесят машин і мотоциклів, три тисячі глядачів. Коломия прийняла автофестиваль. Був там і парад, і перегони, і показові виступи, і навіть польоти літаків. Автофест у Коломиї – на постійній автосторінці Репортера.

 

Західний кур’єр

Українці почали частіше укладати шлюбні контракти. Проте для мешканців Прикарпаття, як з’ясувалося, це – ще одна чергова перепона на шляху до щасливого сімейного життя. Тут сімейне щастя воліють будвати на любові та довірі одне до одного. «ЗК» вирішив з’ясувати, чому ж такі непопулярні шлюбні контракти серед наших краян. Отож, «Шлюбний контракт, чи Домовимось полюбовно?» на сторінці 14 видання. 

 

В Івано-Франківську дали прочуханки несумлінним власникам зовнішньої реклами. Місцеві підприємці нарешті відчули на собі тверду руку франківського КП «Рекласно-інформаційний центр». Попередня спроба впорядкувати незугарні «двигуни торгівлі» у квітні цього року зазнала фіаско, адже їхні власники мало не кулаками стали на захист свого майна. Як все відбувалося цього разу в матеріалі «ЗК» «Реклама non grata».

 

1 вересня – новий етап для освітньої галузі. Від цього дня щороку починається новий відлік, започатковуються нові етапи у шкліьництві. Про перемоги, здобутки, напрацювання і проблеми, з якими зустрінуться педагоги у новому навчальному рцоі, напередодні Дня знань журанлісти «ЗК» поспілкувалися із начльником Івано-Франківського управління освтіи і науки Наталією Микулою. Деталі розмови на сторінці 4.


29.08.2013 530 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

520
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5375
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1435
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1314
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2585
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

361

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1193

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1034

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

953
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

266
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10640
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

345
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

614
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5659
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1432
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

318
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

224
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

579 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1016
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

882