Фото: www.radiosvoboda.org
А ще про торгівельні війни і Прикарпаття, "цілющю" чвертку у кіосках "Укрпошти", комуналку Франківська і піраміди. Огляд преси за період 19 - 26 вересня 2013 року.
Західний кур’єр
Під час україно-російської «торгової» війни, що точилася у серпні, франківські експортери відбулися легким переляком. З аданими держвідомств та громадських організацій, серйозних збитків не зазнав жоден підприємець області. Т аз кожним днем наближення листопадового саміту «Україна-ЄС» у колах бізнесменів наростають неспокійні настрої. Про що говорять і чого очікують прикарпатські експортери дізнавалися журналісти «ЗК». «Торгова війна… і Прикарпаття» - топ-тема номера.
20 вересня Івано-Франківська обласна рада врешті підтримала Угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська. Доопрацьованому проекту Угоди таки вдалося пройти через рифи депутатської критики та суперечливих поправок. Обранці і вагалися, і сперичалися. Про відголоски довготривалої епопеї у матеріалі «Сланцева» сесія: місію виконано» - сторінка 5 видання.
Батьківська громадськість стурбована незадовільним станом фінансування загальноосвітніх закладів із державного бюджету. Родичі переконують, що їхні витратина школярів майже нічим не відрізняються від тих, котрі йдуть на навчання у приватних загальноосвітніх школах. Тому й виникає питання: за що платимо? А головне – чому? Журналісти «ЗК» спробували з’ясувати, а що насправді йдуть освітянські видатки з держбюджету, яким чином відбуваєтьяс фінансування загальноосвітніх навчальних закладів і чому доводиться «латати» фінансові діри? Отож «Школа по кишені?» - сторінка 15.
Галицький кореспондент
Виявляється, в кіосках державного підприємтсва «Укрпошта» в Івано-Франківську разом із газетами та журналами можна придбати «цілющий алкоголь». За висновками еспертів, dін небезпечний для здоров’я. Пляшечки гастоянки ТМ «Цілющий» з хріном, з медом та перцем, а також з женьшенем міцністю 35 градусів викладені на анйвиднішому місвці. Коштує це задоволення 14 гривень. Як потрапили ці напої у мережу «Укрпошти» дізнавалися журналісти «ГК». Топ-тема номера – «До кіоску за чверткою» - сторінка 19.
Наш земляк, президент Міжнародної федерації бойового гопака, голова ради характерників України Володимир Пилат вже 35 років займається пірамідологією. Він переконаний: піраміди мають здатність не тільки зцілвюати від недуг, а й загалом покращувати життя. Як побудувати собі піраміду читайте на сторінці 20 «ГК».
Ну і про смачненьке. Віталій Качкан розповідає про сільські смаки франківців, тотальне спрощення і альтернативу. Він – натхненник кнайп «Войцех» і «Світлиця мулярова», той, хто спробував знайти, приготувати, подати давні страви, має неоднозначний досвід повернення автентичної галицької кухнів. Про це і не тільки у матеріалі рубрики «Галицька кухня» - сторінка 16.
Галичина
Мабуть, кожен хоч раз у житті стикався з ситуацією, коли приходиш із довгим списком необхідних медикаментів від лікаря до аптеки і розумієш, що зарплати не вистачить, щоб це все придбати. Чи можуть ліки бути доступними дізнавалися журналісти «Галичини». «Ліки в Україні: доступно та без фальсифікату» - сторінка 4.
Світом керує невелика групка людей. Вони багаті, обіймають високі пости, вважають себе вибраними, а всіх інших – даремними їдцями. І щоб позбавитися від людського баласту, вони розпалюють війни, винаходять нові смертельні хвороби, обдурюють народ наркотиками, алкоголем, порнографією. У результаті за злим наміром світової еліти через деякий час на планеті повинен залишитися тільки один мільярд – «золотий», який, нарешті, зможе щасливо і вільно насолоджуватися всіма благами природи: чистим повітрям, свіжою водою, натуральними продуктами. У свіжому номері «Галичини» короткий переказ книги англійського розвідника Джона Колемана «Комітет 300. Таємниці світового уряду». Сторінка 13.
Репортер
В області заговорили про скорочення місць у психлікарнях. Тепер люди бояться, що хворих побільшає на вулицях. Страх перед тими, від кого не знаєш чого чекати, був завжди. Та наскільки серйозна небезпека? Якщо сусід неадекват – у топ-темі номера на сторінці 7.
Не так давно у Франківську були три комунальні підприємства, які займалися дорогами. Тепер одне й не вилазить із боргів. Чому аж так доґаздувалися, читайте в газеті на сторінці 6.
Утилізаційний збір, радянські права, сюрприз перегонникам — недавно стали чинними кільканадцять законів і постанов. Деякі зміни зачепили й водіїв. Що ж влада покращила цього разу? Осінь принесла новації – на постійній автосторінці Репортера.