Преса про "сланцеву сесію" облради, фінансування шкіл, сільську кухню і про тих, хто керує світом


/data/blog/41162/11bf585ed265f69bb6b65e8079bdb4c7.jpg

Фото: www.radiosvoboda.org

 

А ще про торгівельні війни і Прикарпаття, "цілющю" чвертку у кіосках "Укрпошти", комуналку Франківська і піраміди. Огляд преси за період 19 - 26 вересня 2013 року.

 

Західний кур’єр

Під час україно-російської «торгової» війни, що точилася у серпні, франківські експортери відбулися легким переляком. З аданими держвідомств та громадських організацій, серйозних збитків не зазнав жоден підприємець області. Т аз кожним днем наближення листопадового саміту «Україна-ЄС» у колах бізнесменів наростають неспокійні настрої. Про що говорять і чого очікують прикарпатські експортери дізнавалися журналісти «ЗК». «Торгова війна… і Прикарпаття» - топ-тема номера.

 

20 вересня Івано-Франківська обласна рада врешті підтримала Угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська. Доопрацьованому проекту Угоди таки вдалося пройти через рифи депутатської критики та суперечливих поправок. Обранці і вагалися, і сперичалися. Про відголоски довготривалої епопеї у матеріалі «Сланцева» сесія: місію виконано» - сторінка 5 видання.

 

Батьківська громадськість стурбована незадовільним станом фінансування загальноосвітніх закладів із державного бюджету. Родичі переконують, що їхні витратина школярів майже нічим не відрізняються від тих, котрі йдуть на навчання у приватних загальноосвітніх школах. Тому й виникає питання: за що платимо? А головне – чому? Журналісти «ЗК» спробували з’ясувати, а що насправді йдуть освітянські видатки з держбюджету, яким чином відбуваєтьяс фінансування загальноосвітніх навчальних закладів і чому доводиться «латати» фінансові діри? Отож «Школа по кишені?» - сторінка 15.

 

Галицький кореспондент

Виявляється, в кіосках державного підприємтсва «Укрпошта» в Івано-Франківську разом із газетами та журналами можна придбати «цілющий алкоголь». За висновками еспертів, dін небезпечний для здоров’я. Пляшечки гастоянки ТМ «Цілющий» з хріном, з медом та перцем, а також з женьшенем міцністю 35 градусів викладені на анйвиднішому місвці.  Коштує це задоволення 14 гривень. Як потрапили ці напої у мережу «Укрпошти» дізнавалися журналісти «ГК». Топ-тема номера – «До кіоску за чверткою» - сторінка 19.

 

Наш земляк, президент Міжнародної федерації бойового гопака, голова ради характерників України Володимир Пилат вже 35 років займається пірамідологією. Він переконаний: піраміди мають здатність не тільки зцілвюати від недуг, а й загалом покращувати життя. Як побудувати собі піраміду читайте на сторінці 20 «ГК».

 

Ну і про смачненьке. Віталій Качкан розповідає про сільські смаки франківців, тотальне спрощення і альтернативу. Він – натхненник кнайп «Войцех» і «Світлиця мулярова», той, хто спробував знайти, приготувати, подати давні страви, має неоднозначний досвід повернення автентичної галицької кухнів. Про це і не тільки у матеріалі рубрики «Галицька кухня» - сторінка 16.

 

Галичина

Мабуть, кожен хоч раз у житті стикався з ситуацією, коли приходиш із довгим списком необхідних медикаментів від лікаря до аптеки і розумієш, що зарплати не вистачить, щоб це все придбати. Чи можуть ліки бути доступними дізнавалися журналісти «Галичини». «Ліки в Україні: доступно та без фальсифікату» - сторінка 4.

 

Світом керує невелика групка людей. Вони багаті, обіймають високі пости, вважають себе вибраними, а всіх інших – даремними їдцями. І щоб позбавитися від людського баласту, вони розпалюють війни, винаходять нові смертельні хвороби, обдурюють народ наркотиками, алкоголем, порнографією. У результаті за злим наміром світової еліти через деякий час на планеті повинен залишитися тільки один мільярд – «золотий», який, нарешті, зможе щасливо і вільно насолоджуватися всіма благами природи: чистим повітрям, свіжою водою, натуральними продуктами. У свіжому номері «Галичини» короткий переказ книги англійського розвідника Джона Колемана «Комітет 300. Таємниці світового уряду». Сторінка 13.

 

Репортер

В області заговорили про скорочення місць у психлікарнях. Тепер люди бояться, що хворих побільшає на вулицях. Страх перед тими, від кого не знаєш чого чекати, був завжди. Та наскільки серйозна небезпека? Якщо сусід неадекват – у топ-темі номера на сторінці 7.

 

Не так давно у Франківську були три комунальні підприємства, які займалися дорогами. Тепер одне й не вилазить із боргів. Чому аж так доґаздувалися, читайте в газеті на сторінці 6.

 

Утилізаційний збір, радянські права, сюрприз перегонникам — недавно стали чинними кільканадцять законів і постанов. Деякі зміни зачепили й водіїв. Що ж влада покращила цього разу? Осінь принесла новації – на постійній автосторінці Репортера.


26.09.2013 466 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

953
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

767
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1888
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3232
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2546
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2536

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

232

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

728

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

682

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1591
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

350
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

687
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

608
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

324
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

378
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27028
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

837
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19669
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

421
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

393
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

727
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1312 3